Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2004, 16:54

autor: Kull

Żołnierski tydzień - Soldiers: Ludzie Honoru (dzień piąty)

Witam w piątym „dniu żołnierskim”, czyli kolejnym odcinku specjalnego cyklu newsów poświęconych informacjom o grze Soldiers: Ludzie Honoru. Dziś jak co dzień czekają nas kolejne emocje związane z konkursem filmowym. Przypomnijmy, iż konkurs polega na tym, iż wraz z publikacją informacji na temat powyższej gry, w każdym z newsów pojawia się kadr z filmu o tematyce wojennej. Waszym zadaniem jest odgadnięcie, z jakiego filmu ów kadr pochodzi. Pierwsza osoba, której się uda odgadnąć tytuł będzie jednocześnie zwycięzcą. Każdy z uczestników może udzielić tylko jednej odpowiedzi, sam zaś konkurs trwa codziennie (przez 7 dni), a każdego dnia można wygrać egzemplarz gry Soldiers: Ludzie Honoru. Życzymy dobrej zabawy! Oczywiście jak w każdym newsie z serii „Żołnierski tydzień”, tak i w dzisiejszym znajdziecie masę informacji na temat gry Soldiers, tym razem przyjrzymy się poprawności historycznej

Witam w piątym „dniu żołnierskim”, czyli kolejnym odcinku specjalnego cyklu newsów poświęconych informacjom o grze Soldiers: Ludzie Honoru. Dziś jak co dzień czekają nas kolejne emocje związane z konkursem filmowym. Przypomnijmy, iż konkurs polega na tym, iż wraz z publikacją informacji na temat powyższej gry, w każdym z newsów pojawia się kadr z filmu o tematyce wojennej. Waszym zadaniem jest odgadnięcie, z jakiego filmu ów kadr pochodzi. Pierwsza osoba, której się uda odgadnąć tytuł będzie jednocześnie zwycięzcą. Każdy z uczestników może udzielić tylko jednej odpowiedzi, sam zaś konkurs trwa codziennie (przez 7 dni), a każdego dnia można wygrać egzemplarz gry Soldiers: Ludzie Honoru. Życzymy dobrej zabawy! Oczywiście jak w każdym newsie z serii „Żołnierski tydzień”, tak i w dzisiejszym znajdziecie masę informacji na temat gry Soldiers, tym razem przyjrzymy się poprawności historycznej programu.

Żołnierski tydzień – dni poprzednie:

- Dzień pierwszy - grafika

- Dzień drugi - żołnierze

- Dzień trzeci - pojazdy

- Dzień czwarty - broń

Soldiers: Ludzie Honoru

Poprawność historyczna

Misje i motywy ich wykonywania nie będą w Soldiers w 100% zgodne z wydarzeniami znanymi z podręczników od historii. Fabuła będzie oczywiście bazować na prawdziwych faktach, a wszelkie odchyłki wystąpią wtenczas, gdy historyczna prawda kolidowałaby z grywalnością produktu (czyżby prawdziwa II wojna światowa nie była dla jej uczestników „grywalna”? ;)). Przyjrzyjmy się więc bliżej fabularno-historycznym założeniom gry.

Jedna z kampania Aliantów (Way to Berlin) będzie się składać z misji, których akcja toczy się w pobliżu miasta we wschodniej Holandii - Nijmegen zawierającego się w obrębie sławnego planu „Market Garden”, we wrześniu 1944. W grze wystąpi więc 82 Dywizja Powietrzno-Desantowa, wraz z powierzonymi im misjami na obrzeżach miasta (m.in. nocny zrzut spadochroniarzy), oraz zadanie w samym mieście, związane z mostami na rzece Waal.

 

Żołnierski tydzień - Soldiers: Ludzie Honoru (dzień piąty) - ilustracja #1
Mapa Nijmegen (zgodna z autentyczną)
Żołnierski tydzień - Soldiers: Ludzie Honoru (dzień piąty) - ilustracja #2
Niestety, obecnie nie mogę potwierdzić polskiego akcentu w fabule gry (zdjęcie archiwalne niezwiązane z grą).

Kampania rosyjska to okolice Charkow (Kharkov) w maju 1942 roku, kampania niemiecka to walki w 1944 w okolicach wioski Villers-Bocage, a pierwsza kampania Aliantów - Project America, przenosi gracza do sierpniowych dni 1944 roku w rejony Francuskiego portu Dunkierka, gdzie zostanie nam powierzone dowództwo nad amerykańską elitą „Condor Squad”.

Zadania jakie przed nami stawia gra układają się w jedną całość, głównie za sprawą tego, iż kolejne misje są bezpośrednimi kontynuacjami poprzednich (wszystkie misje w jednej kampanii mają miejsce na mapie określonego obszaru). Najważniejsze jest jednak to, aby program dostarczył odbiorcom niezapomnianych wrażeń i pozwolił dzisiejszym graczom przeżyć w oryginalny sposób II wojnę światową. Tematyka wojny mającej miejsce w latach 1939-45 jest bardzo popularną fabułą w grach komputerowych, tak więc nie trzymanie się sztywno realiów historycznych i ukazanie mało znanych szerszej publiczności faktów z II wojny światowej, można będzie zaliczyć grze Soldiers na duży plus. Z pewnością najważniejsze fakty nie będą zresztą wzięte „z nieba”, możemy więc liczyć na potężną dawkę dobrej, lekko „oszlifowanej” historii.

W ramy realiów historycznych, można zaliczyć także zgodność występujących w grze pojazdów i broni, te aspekty gry zostały jednak omówione w poprzednich odcinkach „żołnierskiego tygodnia”, do których odsyłam zainteresowanych.

Daniel „KULL” Sodkiewicz

Więcej informacji o Soldiers: Ludzie Honoru:

- zapowiedź gry

- informacje o grze -encyklopedia

- oficjalna strona gry

A oto obrazek konkursowy:

Żołnierski tydzień - Soldiers: Ludzie Honoru (dzień piąty) - ilustracja #3