Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 12 lipca 2004

Pracuj legalnie w Anglii nad Football Manager 2005

Speed, 12 lipca 2004, 15:59

Studio developerskie Sports Interactive, mające na swym koncie słynną serie Championship Manager (do której to prawa przejął Eidos), testy najnowszego dziecka – Football Manager 2005 – rozpocznie już w sierpniu. Panowie producenci nie chcą powtórzyć sytuacji z CM4 (który zawierał w sobie masę irytujących błędów) i dlatego tym razem podchodzą do tego zagadnienia w pełni profesjonalnie. Planują zatrudnić kilka, kilkanaście osób na stanowisko testera, pracujących regularnie od poniedziałku do piątku w siedzibie firmy, mieszczącej się w Londynie.

Jaki sprzęt podoła grze Half-Life 2 na max detalach?
Jaki sprzęt podoła grze Half-Life 2 na max detalach?

Kull, 12 lipca 2004, 15:27

Jakiś czas temu (news z 30 czerwca 2004) informowaliśmy o minimalnej specyfikacji sprzętowej na jakiej powinna uruchomić się gra Half-Life 2. Dziś wiemy już jaki „elektroniczny potwór” musi stać na naszym biurku, aby wyświetlić najnowszą grę Valve przy ustawieniach z najładniejszą grafiką.

Następca legendarnej gry Kick Off – VIVA Football

Speed, 12 lipca 2004, 15:09

Reanimacje mają to do siebie, że czasem się udają, a czasem nie – w zależności od profesjonalizmu i szybkości działania osoby reanimującej. W przypadku naszych gier komputerowych, sytuacja wygląda podobnie - z tym wyjątkiem, że tutaj czas nie odgrywa zbyt istotnej roli. Wskrzeszona gra-legenda sprzed laty albo okazuje się wielkim hitem, albo zostaje przyjęta przez środowisko bardzo chłodno. Pierwsze sygnały o reaktywacji sławetnego tytułu piłkarskiego, życiowego dzieła Dino Dini’ego – Kick Off, wywołały wśród graczy niemałe ślinotoki. Dziś znamy już nieco więcej detali na temat tego projektu, z tytułem na czele. Nowy-stary program nosić będzie nazwę VIVA Football.

Grywalne Burnout 3 (PS2), Colin Mc Rae Rally 05(PS2) i Silent Hill 4 (PS2) na „reANIMation3” w Bydgoszczy w dniach 16-18 lipca!

Banzaai, 12 lipca 2004, 15:00

Być może doszły Was już słuchy o dużej i głośnej imprezie reANIMation 3, która odbędzie się w dniach 16-18 lipca w Bydgoszczy. Jest to jeden z największych mangowych konwentów, ale ta edycja przejdzie do historii także ze względu na obecność niecodziennych atrakcji dla posiadaczy konsol. Otóż specjalną strefę grania (ULTIMate Zone) organizuje firma ULTIMA.PL, zapewniając możliwość pogrania na PlayStation 2 oraz GameCube w wiele nowości, a takża wzięcia udziału w mini-turniejach.

Nie będzie dema S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Krystian Smoszna, 12 lipca 2004, 14:33

Ci z Was, którzy liczyli na rychłą publikację dema, budzącej dużo emocji gry S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl, muszą obejść się smakiem. Przedstawiciel studia GSC GameWorld, Alexey Savchenko zapowiedział, że żaden program demonstracyjny nie ujrzy światła dziennego

Nowe promocje: Thief: Deadly Shadows oraz Joint Operations

Fajek, 12 lipca 2004, 13:47

Od dzisiaj w naszej promocji pojawiła się kolejna, trzecia już część przygód słynnego mistrza fachu złodziejskiego – Garretta. „Thief: Deadly Shadows”, bo o tej grze mowa, zapewni wam wiele nieprzespanych nocy przy planowaniu kolejnych kradzieży. Z uwagi na znaczne zainteresowanie z waszej strony postanowiliśmy również przedłużyć promocję "Joint Operations: Typhoon Rising".

PlayStation 3 po raz pierwszy na targach E3 2005

Speed, 12 lipca 2004, 13:45

Wieści o konsolach nowej generacji, jak szumnie nazywane są nowe dzieci korporacji Sony (PS3), Nintendo („Revolution) oraz Microsoft („Next Xbox”), wywołują u graczy duże zainteresowanie. Jako iż prace nad nimi wydają się bliższe niż dalsze ku końcowi, nowinki te okazują się coraz ciekawsze. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, iż pierwszy, oficjalny pokaz PlayStation 3 odbędzie się na targach E3 w 2005 roku, odbywających się każdego roku w miesiącu maju w „Mieście Aniołów”.

Wish - zapisy na kolejną fazę beta testów

Elrond, 12 lipca 2004, 12:33

Firma Mutable Realms poinformowała, iż rozpoczęto przyjmowanie zapisów na kolejną, drugą już fazę beta testów jej najnowszego dzieła, wieloosobowej gry sieciowej, Wish. Gra, która powinna ukazać się w ostatnim kwartale tego roku, reprezentuje gatunek MMORPG ale jej twórcy zdecydowali się dodać przedrostek Ultra z dość prozaicznego powodu - technologie zastosowane przy jej produkcji pozwolić mają na jednoczesne "pomieszczenie" dziesiątek tysięcy graczy w jednym świecie, bez sztucznego podziału na strefy.

Hybrydowy system elektroniczno-rozrywkowy o nazwie PSX dopiero w 2005 roku

Orion, 12 lipca 2004, 12:22

Po ciepłym przyjęciu PSX w Japonii, Sony zamierza opóźnić wypuszczenie konsoli w Europie i Stanach. Prezydent Sony Electronics America - Hideki Komiyama - stwierdził w wywiadzie z serwisem Bloomberg, że PlayStation 2, wyposażone między innymi w nagrywarkę DVD, nie pojawi się w sprzedaży w Ameryce aż do 2005 roku. Firma zamierza postąpić podobnie także na rynku Europejskim i zamierza wydać PSX pod koniec bieżącego roku podatkowego, który kończy się 31 marca 2005 roku.

Prace nad Legacy: Dark Shadows zakończone
Prace nad Legacy: Dark Shadows zakończone

Kull, 12 lipca 2004, 12:22

Programiści z Razbor Studios ogłosili, iż ich projekt pod nazwą Legacy: Dark Shadows, będący klasyczną przygodówką „point & click” został ukończony i trwają właśnie poszukiwania jego wydawcy. Obecnie rozpoczęły się już poważne negocjacje z co najmniej jednym liderem tejże branży, ukazanie się więc gry na sklepowych pólkach wydaje być kwestią bardzo niedalekiej przyszłości.

Konkurs SpellForce: Zakon Świtu - gra za friko! zakończony
Konkurs SpellForce: Zakon Świtu - gra za friko! zakończony

Redakcja GRYOnline.pl, 12 lipca 2004, 12:15

Zakończył się nasz mini konkurs dla klubowiczów MayClub w którym nagrodami dla zwycięzców były egzemplarze gry SpellForce: Zakon Świtu. Tym razem szczęśliwy los uśmiechnął się do trzech klubowiczów ukrywających się pod ksywkami ...

Nie pisz źle o muzykach, bo zamkną Ci forum

Krystian Smoszna, 12 lipca 2004, 10:17

Twórczość George’a Michaela to temat z komputerową rozrywką niezwiązany w żaden sposób, pomijając oczywiście rzeszę naszych czytelników, którzy mogą sobie umilać codzienną rzeczywistość jego piosenkami. Trudno jednak przejść obojętnie wokół decyzji, która ostatnim czasy wstrząsnęła środowiskiem fanów artysty oraz przy okazji podważyła jakikolwiek sens istnienia for dyskusyjnych.

Armies of Exigo - strona internetowa i screeny

Elrond, 12 lipca 2004, 09:46

Oficjalna strona gry Armies of Exigo została powołana do życia, o czym informuje twórca tego RTSa utrzymanego w konwencji fantasy, firma Black Hole Games. Na świeżo otwartej stronie możecie znaleźć nowe informacje o grze a także porcję nowych screenów, z których część zamieszczamy w dalszej części newsa.

Doom 3 - miłość i nienawiść

Krystian Smoszna, 12 lipca 2004, 09:20

Ostatnimi czasy o id Software mówi się wyłącznie w kontekście Doom 3, co jest absolutnie zrozumiałe. Emocje, jakie towarzyszą następcy kultowych FPS-ów już dawno sięgnęły zenitu, co najlepiej widać po całej masie plotek, skutecznie dezorientujących graczy. Amerykańscy analitycy branży elektroniczno-rozrywkowej postanowili przyjrzeć się problemowi z nieco innej strony i sprawdzić, jak ewentualne niepowodzenie gry na rynku, wpłynie na kondycję id Software.

Nie będzie demo Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords

Elrond, 12 lipca 2004, 08:10

Wszyscy miłośnicy RPGów oraz uniwersum Gwiezdnych Wojen z pewnością niecierpliwie oczekują kolejnej odsłony znakomitej gry Star Wars Knights of the Old Republic, The Sith Lords. Twórcy gry, Obsidian Entertainment oraz wydawca, LucasArts co pewien czas podsycają naszą wyobraźnię umieszczając na sieci nowe informacje oraz screeny z gry. Do pełni szczęścia brakuje nam tylko jeszcze grywalnego demo The Sith Lords ale z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy powiedzieć, iż taki "twór" nie ukaże się.