Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 1 lipca 2004

Ogłoszono finalistów 3 fazy konkursu Make Something Unreal

Elrond, 1 lipca 2004, 16:12

Firmy Epic Games wspólnie z nVidią ogłosiły finalistów 3 fazy konkursu Make Something Unreal (Stwórz coś nierealnego). Konkurs składa się z 4 faz i wielkiego finału, a zdobyć w nim można nagrody rzeczowe i pieniężne o łącznej wartości ponad 1 miliona USD ( w tym licencję na korzystanie z silnika Unreal). W 3 fazie konkursu w szranki stanęły mody do Unreal Tournament 2004 a finalistów tej fazy przedstawiamy w dalszej części newsa. Przypomnę, że w Make Something Unreal mogą wziąć udział wszystkie osoby zajmujące się tworzeniem modyfikacji gier powstałych na silniku Unreal.

Premiera Alpha Black Zero ustalona
Premiera Alpha Black Zero ustalona

[email protected], 1 lipca 2004, 14:53

Firma Tri Synergy zdecydowała, że gra Alpha Black Zero: Intrepid Protocol pojawi się w amerykańskich sklepach już 26 lipca. Na oficjalnej stronie otwartej w ostatnim czasie wyczytać możemy, iż tytuł ten to drużynowy shooter z widokiem zza pleców, który łączyć ma elementy gier taktycznych i skradanek. Producent, firma Playlogic, obiecuje zarówno tryb jednoosobowy, jak i wieloosobowy z kooperacją nawet pięciu żołnierzy.

Saga of Ryzom - ponowne testy

Elrond, 1 lipca 2004, 14:53

Wszystkich graczy, którzy niestety nie mieli tyle szczęścia aby uczestniczyć w beta testach nieźle zapowiadającej się gry firmy Nevrax, spod znaku MMORPG, Saga of Ryzom, pragnę poinformować, iż jeszcze nie wszystko stracone. Otóż twórcy gry zapowiedzieli, że już dzisiaj rozpocznie się otwarty beta test mający na celu sprawdzenie stabilności serwerów. Test ten potrwa do poniedziałku 5 lipca i jednocześnie będzie pierwszym z serii tzw Otwartych Weekendów Testowania.

Chronicles of Riddick na PC już oficjalnie
Chronicles of Riddick na PC już oficjalnie

Łosiu, 1 lipca 2004, 14:30

Dokładnie dwa dni temu informowaliśmy o nieoficjalnych przeciekach mówiących o tym, iż Chronicles of Riddick, gra stworzona pierwotnie z myślą o konsolach, zostanie również wydana w wersji na komputery PC. Dziś z kolei mamy przyjemność potwierdzić wcześniejsze doniesienia. Gra w wersji na konsolę Xbox sprzedaje się bowiem znakomicie i włodarze z Vivendi Universal Games zdecydowali się na przygotowanie edycji PeCetowej, a co więcej, rozważają stworzenie kolejnych części tego tytułu.

Pozew przeciwko Vivendi Universal Games

Elrond, 1 lipca 2004, 13:50

W miniony poniedziałek do siedziby Sądu Najwyższego w Los Angeles wpłynął pozew przeciwko firmie Vivendi Universal Games złożony przez Neila Aitkena, pracownika Knowledge Adventure (studia podległego VUG). Pozew ten dotyczy niezapłaconych nadgodzin, które pracownicy VUG zamierzają teraz odzyskać.

Cyrk zajechał do sklepu

[email protected], 1 lipca 2004, 12:32

Jeżeli uważasz, że cyrk to rozrywka dobra jedynie dla małych dzieci, to jesteś w błędzie. Zdanie z pewnością pomoże ci zmienić gra Shrine Circus Tycoon stworzona przez studio Reality Flux, która jest już dostępna na zachodnich rynkach.

Powróćmy do Camelotu

Elrond, 1 lipca 2004, 11:44

Firma Mythic, twórca znakomitej gry gatunku MMORPG, Dark Age of Camelot, poinformowała o rozpoczęciu kampanii mającej na celu odzyskanie "synów marnotrawnych" i pozyskanie nowych graczy, którzy jeszcze nie mieli okazji na zetknięcie się z jej dzieckiem. Kampania ta nosi nazwę Come Back to Camelot i oferuje byłym subskrybentom darmową rozgrywkę przez dwa tygodnie. Oprócz tego wszyscy gracze, którzy zainteresują się Powrotem do Camelotu, będą brali udział w konkursach i loteriach z bardzo atrakcyjnymi nagrodami.

Trzy nowe tytuły ze stajni 7FX

Kull, 1 lipca 2004, 11:36

Producent 7FX ujawnił swoje plany na najbliższą przyszłość (czwarty kwartał 2004 – trzeci kwartał 2005), w których zawarł informacje o trzech nowych grach jakie przygotowuje: symulacji pociągów LOCO MANIA, symulacji samolotów A.M.C.O. i symulacji futurystycznego samochodu WASTELAND HEROES. Przyjrzyjmy się więc bliżej poszczególnym tytułom.

Pierwsze screeny z Counter-Strike Source
Pierwsze screeny z Counter-Strike Source

Kull, 1 lipca 2004, 09:50

O przeniesieniu popularnego Counter-Strike’a, leciwego Half-Life’a i nowego Condition Zero na silnik Source (czyli oficjalny enginie HL2) bębniono już od pewnego czasu. Tymczasem pojawiły się nowe informacje i co najważniejsze, pierwsze dobrej jakości screenshoty z nowego wcielenia CS’a.

Old-schoolowa bijatyka Guilty Gear XX trafi na PeCety

ComCo, 1 lipca 2004, 09:34

Dwuwymiarowe, wybitnie zręcznościowe bijatyki nie są jeszcze reliktami przeszłości - także w obecnych czasach produkcje tego typu potrafią przyciągnąć do siebie sporą grupę zainteresowanych graczy. Przykładem może być tutaj pełna wersja Guilty Gear XX (Sony PlayStation 2), która m.in. w Japonii odniosła niebywały sukces. Tak niebywały, że firmy odpowiedzialne za developing powyższego programu zdecydowały się na opracowanie PeCetowej konwersji.

Ultima X: Odyssey odłożona na półkę, EA skupia się na rozwoju Ultimy Online

Łosiu, 1 lipca 2004, 09:13

Nie tak dawno, bo w połowie zeszłego roku, koncern Electronic Arts z wielką pompą ogłosił, iż przygotowuje kolejnego przedstawiciela serii Ultima, reprezentującego gatunek MMOcRPG. Grę zatytułowano Ultima X: Odyssey i jako docelowy termin jej premiery określono rok 2005. Niestety, jak dziś poinformował pan David Yee producent Ultimy X na jej oficjalnej stronie internetowej, realizację projektu wstrzymano i nigdy nie będzie nam dane zagrać w ten tytuł. Tym samym Ultima X: Odyssey dołącza do licznego w tym roku grona gier MMO (m.in. Warhammer Online, Mythica czy True Fantasy Live Online), których produkcję wstrzymano.

Dwie nowe gry z serii Yu-Gi-Oh! trafiły do rynkowej sprzedaży

ComCo, 1 lipca 2004, 08:58

Yu-Gi-Oh! to jedna z najpopularniejszych serii anime na całym świecie. Bez wątpienia, spory udział przy sukcesie tego dzieła mają również dotychczasowe, wirtualne adaptacje gry karcianej, tj. Yu-Gi-Oh! Power of Chaos: Kaiba the Revenge oraz Yu-Gi-Oh! Power of Chaos: Yugi The Destiny. Tymczasem, amerykański oddział korporacji Konami poinformował, że kolejne dwa tytuły z tej serii właśnie trafiły do sprzedaży: jeden dedykowany jest posiadaczom przenośnej konsoli Game Boy Advance, drugi - PeCetom.

Top 10 gier w US (01/07/04)

ComCo, 1 lipca 2004, 08:34

W tygodniu zakończonym 19 czerwca bieżącego roku, najczęściej kupowaną produkcją za Oceanem Atlantyckim była trzecia odsłona wirtualnych przygód Harry'ego Pottera, nosząca podtytuł The Prisoner Of Azkaban. Na drugim miejscu uplasował się rozbudowany MMOcRPG z superbohaterami w roli głównej - City Of Heroes, zaś czołową trójkę amerykańskich bestsellerów wśród gier komputerowych zamyka strzelanka FPS o nazwie Joint Operations: Typhoon Rising. Poniżej znajdziecie całą listę.