Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 20 lipca 2004

Koniec Artifact Entertainment?

Elrond, 20 lipca 2004, 15:36

Powoli staje się jasne, iż to właśnie gry sieciowe są przyszłością branży. Nic dziwnego więc, iż coraz więcej firm che wejść na to "podwórko". Wiadomo, dobra gra MMO przyciągnie wielu graczy i wygeneruje całkiem spore zyski. Ale nie zapominajmy o drugiej stronie medalu, aby stworzyć taką grę a następnie dbać o jej rozwój, trzeba najpierw wyłożyć grube pieniądze, teraz nierzadko liczone w milionach USD. Jakże boleśnie przekonała się o tym firma Artifact Entertainment, będąca twórcą Horizons: Empire of Istaria, a stojąca obecnie na skraju bankructwa.

Star Wars Galaxies Jump To Lightspeed - zapisy na beta test

Elrond, 20 lipca 2004, 14:04

Na oficjalnej stronie Star Wars Galaxies pojawiła się informacja o rozpoczęciu zapisów na otwarte beta testy dodatku do tej gry, Jump To Lightspeed. Jeśli jesteście fanami tego MMO, powinniście spróbować swoich sił i wspomóc twórców w wykryciu wszelkich niedociągnięć i błędów.

Nowy Komputer ŚWIAT GRY EXTRA już w sprzedaży
Nowy Komputer ŚWIAT GRY EXTRA już w sprzedaży

Solnica, 20 lipca 2004, 14:01

W dniu dzisiejszym do kiosków trafił najnowszy numer pisma Komputer ŚWIAT GRY EXTRA, tym razem w całości poświęcony grom ekonomicznym. Na dołączonych doń płytkach CD znalazły się między innymi pełne, polskie wersje gier Capitalism II, Airline Tycoon Evolution i Pizza Syndicate.

NCsoft w Europie

Elrond, 20 lipca 2004, 12:34

Firma NCsoft podała do oficjalnej wiadomość informację o otwarciu w Europie swojego oddziału. Będzie on nosić nazwę NCsoft Europe a za siedzibę obierze Londyn. Wiadomość ta jest o tyle dobra dla fanów produktów sygnowanych przez NCsoft, iż do końca tego roku możemy spodziewać się europejskich wydań Lineage II oraz City of Heroes.

Madden Football 2005 ozłocone
Madden Football 2005 ozłocone

Kull, 20 lipca 2004, 11:38

Electronic Arts poinformował, iż najnowsza część ich corocznej serii gier o Footballu Amerykańskim opatrzona numerkiem 2005 weszła właśnie w fazę GOLD, zapowiadając pojawienie się gry w sklepach na całym świecie 12 sierpnia (dotyczy to konsol, PeCetowcy otrzymają grę we wrześniu). Premiera gry to także dobry czas na zaglądnięcie w przeszłość. Czy wiecie, że seria Madden Football ma już piętnastoletnią tradycję?

Drugi dodatek do Blitzkrieg – Rolling Thunder zapowiedziany

Speed, 20 lipca 2004, 10:49

Konsorcjum wydawnicze CDV Software Entertainment zawiadomiło dzisiaj, że w czwartym kwartale tego roku na sklepowe półki z grami trafi drugi, oficjalny dodatek do sławnej gry Blitzkireg – strategii czasu rzeczywistego rozgrywanej w czasie II Wojny Światowej.

Tryb multiplayer w Pariah, nowej grze FPS twórców Unreala
Tryb multiplayer w Pariah, nowej grze FPS twórców Unreala

Speed, 20 lipca 2004, 10:10

Studio Digital Extremes, graczom znane przede wszystkim z Unreal Tournament, zdradziło dzisiaj garść szczegółów odnośnie swego nowego FPS’a, zatytułowanego Pariah. Informacji co prawda zbyt wielu nie ma – dość powiedzieć, że poza wzmianką o trybie multiplayer nic więcej nie zdradzono – ale i tak warto zajrzeć w dalszą cześć wiadomości.

„Alida” ozłocona

Orion, 20 lipca 2004, 09:43

Po bardzo ciepłym przyjęciu „Alidy” przez właścicieli Macintoshów, nadszedł czas na wersję na nasze „blaszaki”. Jak poinformowała firma Got Game Entertainment, prace nad Alidą na PC dobiegły końca, a sam produkt zyskał złoty status. Sprzedaż programu w Północnej Ameryce rozpocznie się w pierwszym tygodniu sierpnia.

Kolejne ciekawostki odnośnie DOOM 3

Speed, 20 lipca 2004, 09:11

Dzisiejszy dzień przyniósł kolejne ciekawe wieści na temat zbliżającego się wielkimi krokami DOOM 3, długo oczekiwanej gry studia id Software. Jak donoszą zachodnie serwisy branżowe, autorem ścieżki dźwiękowej w rzeczonej pozycji jest popularny muzyk i dźwiękowiec - Chris Vrenna, graczom znany m.in. ze stworzenia podkładu muzycznego do gier Enter The Matrix czy też American McGee's Alice.

Siódmy Tomb Raider nadejdzie latem 2005 roku

Łosiu, 20 lipca 2004, 08:47

Znany, międzynarodowy wydawca komiksów, firma Top Cow Productions, ujawnił właśnie, iż w styczniu 2005 roku ukaże się pięćdziesiąty komiks opowiadający o przygodach pani archeolog o imieniu Lara i tym samym zakończy on pierwszą serię tego cyklu wydawniczego. Co więcej, latem tego samego roku, dokładnie równolegle z premierą gry komputerowej o tytule roboczym Tomb Raider VII, do sklepów trafią pierwsze komiksy z serii drugiej.

GTA: San Andreas - sześć dni grania!
GTA: San Andreas - sześć dni grania!

Speed, 20 lipca 2004, 08:19

Im bliżej premiery Grand Theft Auto: San Andreas (dla posiadaczy konsoli PS2 – październik br.) – tym ciekawiej. Jeden z pracowników Rockstar Games w wywiadzie dla włoskiego Playstation 2 Magazine powiedział, że przejście całej gry zajmie ponad sześć pełnych dni!

Top 10 gier na PC w UK (20/07/04)

Krystian Smoszna, 20 lipca 2004, 07:55

Tradycyjnie już, prezentujemy listę najlepiej sprzedających się gier na PC w Wielkiej Brytanii. Poniższe zestawienie, przygotowane wspólnym wysiłkiem kompanii Chart Track i ELSPA, jest już dwudziestym dziewiątym w tym roku i obejmuje tydzień od 11 do 17 lipca. Na fotel lidera rankingu, po jednotygodniowej przerwie powróciła gra Championship Manager: Season 03/04. Soldiers: Heroes of World War II musi się zadowolić tym razem drugim miejscem.