Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 6 lipca 2004

Na tegorocznej edycji QuakeCon zostanie rozegrany pierwszy, oficjalny turniej w Doom 3

Krystian Smoszna, 6 lipca 2004, 17:28

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że jednak pogramy w Doom 3 tego lata a już na pewno zrobią to uczestnicy najnowszej edycji turnieju QuakeCon. Mimo, że firmy Activision i id Software wciąż milczą jak zaklęte i nie chcą ujawnić daty premiery, w trakcie wspomnianej wyżej imprezy (12-15 sierpnia) rozegrane zostaną pierwsze oficjalne zawody Doom 3 w trybie deathmatch.

Liga holenderska w PES4 w pełni oficjalnie
Liga holenderska w PES4 w pełni oficjalnie

Speed, 6 lipca 2004, 17:21

Największą bolączką Pro Evolution Soccer 3, zdaniem wielu osób, był brak większości licencji. Granie „podobnie” wyglądającymi zawodnikami i klubami co prawda również mogło się podobać (i podobało – oj! – bardzo!), jednakże brakowało tego „czegoś”. Konami, znając doskonale pragnienia graczy, w nowej odsłonie PES postanowiło wyjść temu problemowi naprzeciw. Dziś wiemy już na pewno, że poza licencjami na ligę niemiecką, hiszpańską, angielską, włoską oraz francuską, dane będzie nam grać w pełni prawdziwymi drużynami rodem z Holandii.

Ubi Soft europejskim wydawcą Final Fantasy XI

Speed, 6 lipca 2004, 17:05

Dnia dzisiejszego firma Ubi Soft ogłosiła, iż we wrześniu br. na europejski rynek trafi jedenasta część legendarnej serii gier Final Fantasy. Będzie to możliwe dzięki nowo podpisanej umowie Ubi Softu z producentem, Square Soft, na mocy której europejscy gracze otrzymają do rąk paczkę, zawierającą samą grę + dwa poprzednie dodatki – „Rise of Zilarta” oraz „Chains of Promathia”. Jako bonus dołączona zostanie bardzo popularna i uzależniająca mini gra z FFXI – „Tetra Master”.

Silent Hunter III wpłynie do portu trochę później

Elrond, 6 lipca 2004, 16:09

Niestety, muszę zmartwić wszystkich fanów symulacji łodzi podwodnych spod znaku Silent Hunter. Otóż firma Ubisoft poinformowała, iż trzecia część tej znakomitej serii ukaże się dopiero w przyszłym roku. Na oficjalnym forum pojawił się post, w którym "załoga" usiłuje wyjaśnić powody tej decyzji.

Sprzedano już prawie 4 miliony kopii gier z serii Battlefield 1942

Phoenix, 6 lipca 2004, 15:05

Zgodnie z informacjami pochodzącymi z siedziby studia Digital Illusions ich flagowy produkt, tj. gry z serii Battlefield 1942 (Battlefield 1942; Battlefield 1942: Secret Weapons of WWII oraz Battlefield 1942: The Road to Rome) pod koniec marca bieżącego roku osiągnęły pułap prawie czterech milionów sprzedanych egzemplarzy (dokładnie 3,7 miliona). Wynik całkiem pokaźny, aczkolwiek zapewne jeszcze się powiększy...

Żołnierski tydzień - Soldiers: Ludzie Honoru (dzień drugi)

Kull, 6 lipca 2004, 12:01

Kolejny żołnierski dzień, czyli kolejne informacje o grze Soldiers: Ludzie Honoru i kolejne emocje związane z konkursem filmowym. Przypomnijmy, iż konkurs polega na tym, iż wraz z publikacją informacji na temat powyższej gry, w każdym z newsów pojawia się kadr z filmu o tematyce wojennej. Waszym zadaniem jest odgadnięcie, z jakiego filmu ów kadr pochodzi. Pierwsza osoba, której uda się odgadnąć tytuł będzie jednocześnie zwycięzcą; nagrodą jest egzemplarz gry Soldiers: Ludzie Honoru. Każdy z uczestników może udzielić tylko jednej odpowiedzi, sam zaś konkurs trwa codziennie (przez 7 dni). Życzymy dobrej zabawy! Tymczasem, w dzisiejszym dniu przyjrzymy się dokładnie naszym żołnierzom i ich umiejętnościom.

Kolejne kłopoty firmy Acclaim - utrata licencji

Elrond, 6 lipca 2004, 11:54

Wczoraj informowaliśmy was o poważnych kłopotach firmy Acclaim, a poniższy news dotyczy kolejnego "gwoździa do trumny". Otóż Acclaim utracił prawa do licencji Turok oraz Major League Baseball.

Szczegóły na temat The Settlers: Heritage of Kings
Szczegóły na temat The Settlers: Heritage of Kings

Kull, 6 lipca 2004, 11:43

Serwis pixelrage.ro przeprowadził wywiad z pracownikiem Blue Byte, w którym wyjaśniono kilka niejasności i odsłonięto nowe fakty na temat piątej części kultowej serii The Settlers.

Forma sprzedaży NHL Eastside Hockey Manager

Elrond, 6 lipca 2004, 10:35

Sega Europe poinformowała o podpisaniu porozumienia z firmą Softwrap, dzięki której najnowszy NHL Eastside Hockey Manager rozprowadzany będzie sieciowo dzięki technologii Softwrap. Przypomnijmy, że pierwsza wersja tego managera, dostępna w podobnej wersji dystrybucji, rozeszła się w ogromnej ilości egzemplarzy.

Jakks Pacific pracuje nad grą telewizyjną o nazwie Mortal Kombat

Krystian Smoszna, 6 lipca 2004, 08:16

Mortal Kombat jako mini-konsola? Czemu nie. Firma Jakks Pacific, zajmująca się tworzeniem urządzeń „plug & play”, które za pomocą kabla można w szybki sposób podłączyć do każdego telewizora, poinformowała o rozpoczęciu prac nad nową zabawką, właśnie ze słynną bijatyką w roli głównej.

Najlepsze półrocze w historii gier komputerowych

Elrond, 6 lipca 2004, 07:36

Analityk finansowy, Gary Cooper, oraz panowie Eric K. Brown i John P. Newell opublikowali dokument zatytułowany „Let the Battles Begin: A Look Ahead to the Upcoming Battles in the Video Game Industry” (w wolnym tłumaczeniu Niech rozpoczną się igrzyska: Spojrzenie na nadchodzące starcia w przemyśle gier komputerowych), z którego wynika, iż w drugiej połowie tego roku będziemy świadkami największej sprzedaży w historii gier komputerowych. Według autorów tego dokumentu GTA: San Andreas, Halo 2, Gran Turismo 4, Metal Gear Solid 3 a także Doom 3, Half-Life 2 oraz Metroid Prime 2 sprzedadzą się w olbrzymiej ilość egzemplarzy bijąc wszelkie rekordy popularności. Grupa wydawców tych gier została nazwana Morderczym Szeregiem. Analitycy zadają również pytanie, w jaki sposób, gry wydane w drugim półroczu tego roku przez firmy należące do Morderczego Szeregu wpłyną na sprzedaż innych gier zapowiedzi

Dzisięć najlepiej sprzedających się gier na PC w Wielkiej Brytanii

Krystian Smoszna, 6 lipca 2004, 07:07

Chart Track oraz ELSPA zaprezentowały kolejne, dwudzieste siódme notowanie (27 czerwiec – 3 lipiec) najlepiej sprzedających się gier na PC w Wielkiej Brytanii. Zarówno pierwsza trójka jak i zamykający zestawienie Shrek 2, obroniły pozycje z ubiegłego tygodnia.