Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release "Electronic Arts Polska Press Release" 6 lipca 2004, 17:16

Wielki ogólnopolski turniej EURO 2004 już za nami…

(Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji GRY-OnLine.)

Niedziela, 4 lipca 2004 rok, Warszawa, ulica Marszałkowska, EMPiK MEGASTORE - Wielki Finał Ogólnopolskiego Turnieju EURO 2004.

W tym dniu w rozgrywkach wzięło udział 16 finalistów z całej Polski. Wśród graczy zawitało siedmiu „scenowiczów” czyli profesjonalistów, którzy na co dzień uprawiają tą komputerową dyscyplinę sportową. Nie dało się ukryć, że byli faworytami.

Około 13:00 zaczęło się losowanie reprezentacji krajów. Każdy z uczestników poprowadził wylosowany zespół przez cały FINAŁ. Reprezentacja Polski również znalazła się wśród krajów możliwych do wylosowania. Zestawione ze sobą drużyny zostały podzielone na 4 grupy (A, B, C, D). Rozgrywki zaczęły się w sportowej atmosferze, a zawodnicy odbywali ze sobą kolejne mecze. Do półfinału dotarły reprezentacje: Anglii, Polski oraz Portugalii, Szwecji.

W półfinałach zdecydowanie wygrała Anglia 3:0 z Polską i Portugalią 6:3 ze Szwecją. O 17:00 rozegrano mecz o trzecie miejsce, które zdobyła Szwecja prowadzona przez Łukasza Wójcika vel „Bobika” (zwycięski mecz z Polską) a pół godziny później - Wielki Finał.

Ostatecznie w Wielkim Finale znalazły się reprezentacje dwóch krajów: Portugalii prowadzonej przez Jarka Zagrodnego vel „Jaro” oraz Anglii prowadzonej przez Damiana Tendera vel „Speeda”. Walka była bardzo zacięta, początkowo prowadziła Anglia ale w drugiej połowie Portugalia zaczęła grać ofensywnie nadrabiając straty. W ostatniej minucie „Jaro” ustalił wynik spotkania na 3:5 i zwyciężył w Ogólnopolskim Turnieju UEFA EURO 2004!

Łukasz Wójcik vel „Bobik”(Szwecja) za trzecie miejsce otrzymał myszkę, głośniki oraz klawiaturę od firmy Logitech. Damian Tendera vel „Speed”(Anglia) za drugie miejsce dostał procesor INTEL Pentium 4 HT 2,8 GHz z płytą główną, nagrywarkę firmy Samsung. Wielki zwycięzca - Jarek Zagrodny vel „Jaro”(Portugalia) otrzymał INTEL Pentium 4 HT 2,8 GHz z płytą główną, „combo” napęd DVD firmy Samsung oraz oryginalną piłkę adidas Roteiro™.

Firma Electronic Arts Polska gratuluje wygranym oraz dziękuje partnerom imprezy – firmom INTEL, Logitech, Samsung za ufundowanie nagród rzeczowych, magazynowi BravoSport za wsparcie medialne oraz sieci EMPiK za możliwość zorganizowania Ogólnopolskiego Turnieju UEFA EURO 2004.