Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 29 lipca 2004

Uczestnicy drugiej imprezy GOL Adventure wylosowani!

Redakcja GRYOnline.pl, 29 lipca 2004, 18:10

Dzisiaj wylosowane zostały osoby, które wezmą udział w drugiej imprezie tegorocznej edycji GOL Adventure.

Ruszyła oficjalna strona filmu BloodRayne
Ruszyła oficjalna strona filmu BloodRayne

Krystian Smoszna, 29 lipca 2004, 17:05

„Ulubiony” reżyser wszystkich graczy rozpoczyna kolejny, wielki projekt, o czym informuje otwarta właśnie oficjalna strona filmu BloodRayne. Uwe Boll, bo o nim mowa, mimo druzgoczącej krytyki jego pierwszego, opartego na znanej grze dzieła, The House of the Dead, nie ma zamiaru się poddawać! Strona, choć na razie bardzo uboga, zawiera już skrót fabuły filmu i wybrane szkice koncepcyjne.

Wersja demonstracyjna Rome: Total War za kilka tygodni

Speed, 29 lipca 2004, 16:01

Rome: Total War, trzecia część słynnej strategicznej serii tworzonej przez zespół Creative Assembly (dwie poprzednie noszą nazwę Shogun oraz Medieval), wkrótce doczeka się wersji demonstracyjnej. Dzisiaj poznaliśmy pierwsze detale.

FlatOut promuje talenty muzyczne

[email protected], 29 lipca 2004, 14:44

Dla uczczenia ducha Rock n’ Roll’a, któremu stuknęła już pięćdziesiątka, firma Empire Interactive postanowiła dać młodym kapelom rockowym szansę zadebiutowania przed szeroką publicznością. Wspólnie z serwisem Overplay.com, który wspiera początkujących twórców, zorganizowała konkurs mający wyłonić zespoły, których kawałki złożą się na 12 częściową ścieżkę dźwiękową gry FlatOut.

Desperados 2 – postępy w robocie
Desperados 2 – postępy w robocie

[email protected], 29 lipca 2004, 13:53

Prace nad kontynuacją bardzo dobrej gry - Desperados: Wanted Dead or Alive Desperados - trwają już od pewnego czasu. Dopiero dziś ogłoszono jednak, że Desperados 2: Cooper's Revenge, bo tak ów sequel ma się nazywać, pracuje na silniku Vision 3D niemieckiej firmy Trinigy GmbH. Developer - Spellbound Studios, znany także z gier Robin Hood i Chicago 1930, z używanego engine’u jest bardzo zadowolony.

Battlefield Vietnam z nową szczepionką

Speed, 29 lipca 2004, 13:47

Wydawcy z Electronic Arts, wraz z producentem, firmą Digitial Illusion, wypuścili na światło dzienne najnowszą łatkę do Battlefield Vietnam, gry akcji stworzonej z myślą o rozgrywce wieloosobowej w sieci Internet. Szczepionka, oznaczona cyferkami 1.1.14, dodaje m.in. nową mapę, a także eliminuje kilkanaście błędów.

Nintendo rośnie w siłę - znakomite wyniki, świetlana przyszłość

Speed, 29 lipca 2004, 12:36

Japoński gigant branżowy, Nintendo, odnosi kolejne sukcesy. W ostatnio opublikowanym raporcie finansowym czytamy, że zyski – w porównaniu z poprzednim rokiem – zwiększyły się dwukrotnie, zaś sama spółka notuje zwiększoną sprzedaż oprogramowania, nie mówiąc już o dobrej kondycji GBA i bardzo optymistycznych prognozach dla nowego handhelda – Nintendo DS.

Technologia EAX Advanced HD dostępna w grach id Software

Speed, 29 lipca 2004, 11:50

Przedstawiciele id Software i Creative podpisali umowę, na mocy której technologia EAX Advanced HD zostanie wykorzystana w grach tej pierwszej firmy. John Carmack z id Software nie kryje wielu patetycznych słów – jego zdaniem ta współpraca jeszcze bardziej zwiększy doznania graczy, jeśli chodzi o stronę muzyczną. Mowa tu naturalnie o zbliżającym się DOOM 3.

Nowe informacje na temat Locomotion, następcy kultowego Transport Tycoon
Nowe informacje na temat Locomotion, następcy kultowego Transport Tycoon

Krystian Smoszna, 29 lipca 2004, 11:06

O następcy kultowego Transport Tycoon informowaliśmy Was po raz pierwszy na początku kwietnia. Od tamtej pory minęło jednak kilka miesięcy, w czasie których o Locomotion nie mówiło się zupełnie nic. Być może niektórzy z Was zdążyli już nawet zapomnieć, że taka gra w ogóle powstaje. Na szczęście oszczędny w udzielaniu jakichkolwiek informacji Chris Sawyer, postanowił wreszcie przemówić, czego owocem jest kilka ciekawostek dotyczących nadchodzącego wielkimi krokami Locomotion.

Nowa gra z serii Spider-Man pojawi się w 2005 roku
Nowa gra z serii Spider-Man pojawi się w 2005 roku

Speed, 29 lipca 2004, 10:20

Popularność Człowieka-Pająka zdaje się nie maleć. Wczorajszego dnia panowie z Activision potwierdzili oficjalnie, że w 2005 roku na sklepowe półki trafi nowa gra z tej serii, oparta na serii komiksów „Ultimate”. Tytuł rzeczonej produkcji – Ultimate SpiderMan – nikogo zatem nie może zdziwić.

Midway wydawcą dwóch kolejnych odsłon serii Unreal Tournament

Krystian Smoszna, 29 lipca 2004, 10:13

Unreal Tournament 2004 jest żelazną pozycją w katalogu Atari, o czym najlepiej świadczy ogromne zainteresowanie, jakie tej grze towarzyszy (przekładające się zresztą na wyniki sprzedaży). Możemy się spodziewać, że włodarze tego koncernu jeszcze mocniej spróbują wyeksploatować tegoroczną edycję popularnej strzelaniny. Dlaczego? Bo więcej okazji na zarobienie dodatkowych pieniędzy już nie będzie. Jak poinformowali wczoraj w specjalnym oświadczeniu szefowie firmy Epic Games, podpisano porozumienie, na mocy którego trzy następne gry wykorzystujące markę Unreal, zostaną wydane przez koncern Midway.

Motocross w wydaniu PC
Motocross w wydaniu PC

ComCo, 29 lipca 2004, 10:06

Duet wydawniczy Beenox - Aspyr Media poinformował, iż we wrześniu tego roku do sklepów powinna trafić PeCetowa konwersja gry MTX Mototrax, która przed kilkoma miesiącami została wydana na konsole: PlayStation 2 oraz Xbox. Opisywany tytuł jest wirtualną, zręcznościową symulacją rajdów motocrossowych.

Half-Life 2 - data premiery jest już blisko, coraz bliżej...

ComCo, 29 lipca 2004, 08:33

Premiera trzeciej części cyklu Doom stanie się faktem w ciągu kilku dni. Z "zagadek 2004 roku" najważniejsza stała się teraz data wydania Half-Life 2. Kiedy ostatni raz wspominaliśmy o tej sprawie (a wspominaliśmy wielokrotnie) była mowa o debiucie gry w dniu 30 września bieżącego roku (wcześniej o sierpniu, lipcu, początku 2004, kto by tam patrzył:-)). Tymczasem, rewelacje ujawnione przez fanowski serwis HalflifeSource.com wskazują, iż powyższy termin najpewniej okaże się być... ostatecznym!

Kuma War - zarabianie pieniędzy na ludzkim nieszczęściu?
Kuma War - zarabianie pieniędzy na ludzkim nieszczęściu?

Krystian Smoszna, 29 lipca 2004, 08:08

Chyba nikt nie ma już najmniejszych wątpliwości, że Kuma War to jedna z najbardziej kontrowersyjnych gier tego roku. I nie chodzi tu o wcale o brutalne sceny i ładunek przemocy, jakie towarzyszą większości komputerowych produkcji. Krytyków, zwłaszcza amerykańskich, bulwersuje sama idea programu: próba przeniesienia aktualnych wydarzeń z pola walki na ekrany PeCetów.

BioWare wspiera społeczność ponad 2 milionów graczy
BioWare wspiera społeczność ponad 2 milionów graczy

ComCo, 29 lipca 2004, 07:51

Studio BioWare najlepiej przedstawić poprzez podanie tytułów produkcji (głównie cRPG'ów), za których developing było odpowiedzialne w przeszłości. Saga Baldur's Gate, cykl Neverwinter Nights czy Star Wars: Knights of the Old Republic - to tylko wybrane przykłady hitów sygnowanych logiem zespołu. Oprócz komercyjnych sukcesów, były także i porażki, jednak dzisiaj BioWare rozpoczęło świętowanie razem ze swoimi fanami.

Top 20 gier w US - czerwiec 2004

Krystian Smoszna, 29 lipca 2004, 06:33

Dla wszystkich wielbicieli rankingów i statystyk, niezawodna firma NPD Group przygotowała kolejną listę najlepiej sprzedających się gier w Stanach Zjednoczonych. Tym razem zestawienie nie dotyczy wybranego tygodnia, ale całego miesiąca, konkretnie czerwca bieżącego roku. Przedstawione w kolejności tytuły obrazują, co cieszyło się wówczas największym powodzeniem.