Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 5 lipca 2004

Nowe promocje: Shrek 2 oraz Joint Operations

Shuck, 5 lipca 2004, 17:56

W tym tygodniu w promocji znajdują się dwa gorące tytuły ostatnich dni: "Shrek 2: The Game" - wkraczający na monitory komputerów obok filmu obejmującego kina we władanie - oraz "Joint Operations: Typhoon Rising" – sieciowa strzelanka, o której głośno było w mediach na długo przed premierą.

Problemy finansowe Acclaim – firmie grozi bankructwo

Speed, 5 lipca 2004, 15:47

Konsorcjum wydawnicze Acclaim, graczom znane z m.in. Worms 3D czy też Burnout, jest w poważnym dołku finansowym. W ostatnio opublikowanym raporcie finansowym za ostatni rok (kończący się 31 marca), włodarze firmy poinformowali o dużych stratach - łącznie wyniosły one 56,4 milionów dolarów. Nie dziwią tym samym nikogo informacje o możliwym bankructwie...

MGM = Microsoft Goldwyn Mayer?

Elrond, 5 lipca 2004, 15:35

Czyżbyśmy tak mieli już niedługo rozszyfrowywać skrót, od wielu lat kojarzący się z branżą filmową i ryczącym lwem? Całkiem możliwe, bowiem New York Post opublikował artykuł, z którego wynika iż firma Microsoft zainteresowana jest zakupem koncernu Metro-Goldwyn-Mayer.

10 najczęściej kupowanych gier w sieci Media Markt – tydzień 27

[email protected], 5 lipca 2004, 15:21

Kto to jest: wielki, zielony i bardzo głośno puszczający sami-wiecie-co? Brawo, to właśnie Shrek. Nie było trudno zgadnąć, zwłaszcza, że wspomnianego ogra jest ostatnio wszędzie pełno. Stworzenie to trafiło także na czoło listy najlepiej sprzedających się gier w sieci sklepów Media Markt. Chciałem zwrócić waszą uwagę na pewną rzecz. Otóż w rankingu nie ma tym razem The Sims.

Publiczny pokaz Counter-Strike Source
Publiczny pokaz Counter-Strike Source

Kull, 5 lipca 2004, 14:28

W Korei Południowej zorganizowano pokaz, na którym zaprezentowano grywalną wersję Counter-Strike Source (C-S na silniku Source, czyli oficjalnym enginie HL2). Miłośnikom tej najpopularniejszej gry sieciowej, proponuję więc zapoznanie się pierwszymi wrażeniami, zdjęcia i filmami z ekspozycji CS:S.

Żołnierski tydzień - Soldiers: Ludzie Honoru (dzień pierwszy)
Żołnierski tydzień - Soldiers: Ludzie Honoru (dzień pierwszy)

Fajek, 5 lipca 2004, 14:23

Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy publikację cyklu informacji (newsów) poświęconych poszczególnym aspektom gry Soldiers: Ludzie Honoru – przez 7 najbliższych dni na naszych stronach będziecie mogli przeczytać o tym, czym charakteryzuje się ta znakomicie zapowiadająca się produkcja. Ale to nie wszystko, gdyż równocześnie zostanie zorganizowany konkurs, codziennie (przez 7 dni) będzie można wygrać egzemplarz gry Soldiers: Ludzie Honoru. Polegał on będzie na tym, iż wraz z publikacją wspomnianych informacji na temat powyższej gry, w każdym z newsów pojawi się kadr z filmu o tematyce wojennej. Waszym zadaniem jest odgadnięcie, z jakiego filmu ów kadr pochodzi. Pierwsza osoba, której się uda odgadnąć tytuł będzie jednocześnie zwycięzcą. Każdy z uczestników może udzielić tylko jednej odpowiedzi. Życzymy dobrej zabawy!

Zwierzątka w Anarchy Online

Elrond, 5 lipca 2004, 13:35

Tak, tak, to szczera prawda. Firma Funcom postanowiła sprawić niespodziankę fanom gry Anarchy Online. Wszyscy gracze, którzy zamówią w przedsprzedaży Anarchy Online Alien Invasion przed 1 września, będą mieli okazję poopiekować się stworzonkami znanymi jako Leets. Twórcy przygotowali 10 rodzajów zwierzątek, różniących się wyglądem oraz osobowością (w tym wypadku raczej leetowatością). Dodatkowo zawarto możliwość wystawiania swoich stworków do walk z ulubieńcami innych graczy.

PureSim Baseball 2004 dostępny

Speed, 5 lipca 2004, 12:14

Niewielkie studio developerskie PureSim, zajmujące się tworzeniem niskobudżetowego managera baseballu, ogłosiło niedawno, iż najnowsza wersja ich sztandarowego produktu – PureSim Baseball oznaczona datą 2004 - jest już dostępna. Programiści przygotowali całe multum zmian oraz innowacji, którym z pewnością warto się przyjrzeć.

RoboCop 2D - bardzo dobry remake klasycznej strzelaniny już dostępny
RoboCop 2D - bardzo dobry remake klasycznej strzelaniny już dostępny

Krystian Smoszna, 5 lipca 2004, 12:05

Robocop 2D to znakomity remake klasycznego shootera, który po raz pierwszy zadebiutował na ekranach PeCetów w 1989 roku, za sprawą firm Astros Productions i Ocean. Gra pozwoli nam się wcielić w rolę policjanta Alexa Murphy’ego, który po brutalnym morderstwie staje się tytułowym RoboCopem.

Jak to się robi w Ameryce, czyli o ewolucjach kaskaderskich chłopca wzorującego się na Spider-Manie

Krystian Smoszna, 5 lipca 2004, 09:54

O tym, że wprowadzanie w życie rzeczy, które można zobaczyć podczas oglądania filmu lub zabawy z grami komputerowymi może okazać się śmiertelnie niebezpieczne, przekonał się Hunter Helton z Florydy. Po powrocie z premiery najnowszego obrazu ze Spider-Manem w roli głównej, pięcioletni chłopiec postanowił spróbować wykonać skomplikowane ewolucje swojego ulubionego bohatera, czego niemal nie przypłacił życiem, nabijając się na kieł dużej statuy słonia, stojącego w domu jego babci.

Zwiększ swoje szanse na betę World of WarCraft dzięki serwisowi Battlenet.pl
Zwiększ swoje szanse na betę World of WarCraft dzięki serwisowi Battlenet.pl

Phoenix, 5 lipca 2004, 09:45

Kilkanaście minut temu mój redakcyjny kolega poinformował Was (news: „Dzisiaj ruszają zapisy na europejskie beta-testy World of WarCraft”) o tym, iż za pomocą specjalnej strony internetowej już niebawem będziemy mogli wypełnić formularz, dzięki któremu być może już za trzy tygodnie staniemy się oficjalnymi testerami gry MMOcRPG firmy Blizzard Entertainment noszącej tytuł World of WarCraft. Mi zaś w udziale przyszło powiadomić Was drodzy czytelnicy jak możecie zwiększyć swoje szanse na upragniony CD-Key, który umożliwi Wam ujrzenie krain Azerothu na własne oczy!

Dzisiaj ruszają otwarte beta-testy World of Pirates

Krystian Smoszna, 5 lipca 2004, 09:21

Nie wiem czy dzisiejszy dzień jest w jakiś sposób szczególny dla producentów gier MMO, ale wszystko wskazuje na to, że jak najbardziej. Nie tylko World of WarCraft doczekał się rozpoczęcia przyjmowania zgłoszeń na europejskie beta-testy. Z taką samą inicjatywą postanowili wyjść niezależni, niemieccy producenci, od czterech lat przygotowujący grę World of Pirates.

Koniec niezależności Lionhead Studios?

Elrond, 5 lipca 2004, 09:16

Chyba każdy gracz przynajmniej raz w życiu słyszał nazwę Lionhead Studios. Firma ta, założona przez guru developerów, Petera Molyneux (twórcy studia Bullfrog oraz bestsellera Populous), "wydała na świat" m.in. znakomitą serię Black & White. Teraz jednak, jak donosi serwis MCV (www.mcvuk.com), Lionhead Studios zostanie prawdopodobnie zakupione przez jednego z "gigantów" rynku rozrywki elektronicznej.

Dzisiaj ruszają zapisy na europejskie beta-testy World of WarCraft

Krystian Smoszna, 5 lipca 2004, 08:50

Tylko godziny dzielą europejskich graczy od rozpoczęcia przyjmowania zgłoszeń na oficjalne beta-testy World of WarCraft. Zgodnie z zapowiedzią, w dniu dzisiejszym Blizzard Entertainment umieści na swoich stronach specjalny formularz, który pozwoli wszystkim chętnym na wzięcie udziału w procederze.