Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 27 lipca 2004

Wywiad z twórcą „Championship Managera 5”

Redakcja GRYOnline.pl, 27 lipca 2004, 15:26

W dziale Hyde Park zagościł interesujący wywiad z producentem piątej części „Championship Managera” Davidem Rutterem. Wywiad przeprowadziła Cenega, która wydaje CM5 na terenie Polski.

Korsarze bez obaw – niskie wymagania Sid Meier’s Pirates!
Korsarze bez obaw – niskie wymagania Sid Meier’s Pirates!

Speed, 27 lipca 2004, 12:39

Nowa wersja hitu z lat 80-tych ubiegłego stulecia o tym samym tytule, przygotowana z myślą o wymaganiach graczy w XXI wieku, gra Sid Meier's Pirates! będzie działać bez żadnych oporów także i na nieco słabszym sprzęcie. W obliczu informacji o jakże wyśrubowanych wymogach, przykładowo, DOOM 3, jest to wiadomość bardzo pozytywna.

Premiera Guild Wars przesunięta?
Premiera Guild Wars przesunięta?

[email protected], 27 lipca 2004, 11:59

Na tegorocznej wystawie E3 prezentacja gry Guild Wars była jednym z ciekawszych punktów programu. To zapewniło temu MMORPG zainteresowanie mediów, które nie zawsze wychodzi na dobre. Otóż w Los Angeles podano, że jego premiera będzie mieć miejsce w drugiej połowie 2004 roku. Do dziś taka informacja widnieje w większości źródeł, w tym na oficjalnej stronie. Pojawiły się jednak pewne głosy sugerujące, że gra nie pojawi się wcześniej jak w 2005 roku...

Nieoficjalna kontynuacja Kingpin: Life of Crime już dostępna
Nieoficjalna kontynuacja Kingpin: Life of Crime już dostępna

Krystian Smoszna, 27 lipca 2004, 10:44

Co prawda, w kwietniu bieżącego roku koncern Interplay zapowiedział sequel gry Kingpin: Life of Crime, ale biorąc pod uwagę aktualną kondycję firmy, raczej nie można liczyć na jego rychłą publikację. W sukurs fanom, którzy chcieliby zobaczyć jak zakończyły się losy Thuga i uciekającej śmigłowcem Blunt, przyszedł inny fan, dokładniej niejaki Method, który po kilkunastu miesiącach wytężonych prac, zaprezentował nieoficjalne rozszerzenie do Kingpin, o nazwie Final Crime.

Trzecia odsłona Polan zostanie zaprezentowana na niemieckich targach rozrywki

Krystian Smoszna, 27 lipca 2004, 09:59

Już 19 sierpnia u naszych zachodnich sąsiadów odbędzie się nowa edycja imprezy znanej jako German Games Convention, która przez trzy kolejne dni będzie znajdować się w centrum zainteresowania niemieckich graczy. Z pewnością nie byłoby w tym nic interesującego, gdyby nie jedna wiadomość. Według firmy Deep Silver, na targach zostanie po raz pierwszy pokazana gra KnightShift 2, czyli kolejna odsłona gry, znanej w naszym kraju jako Polanie.

Przygotuj kucyka na bal, czyli nowa gra dla dzieci
Przygotuj kucyka na bal, czyli nowa gra dla dzieci

ComCo, 27 lipca 2004, 09:24

Ile jest gier kierowanych do najmłodszych użytkowników komputerów? Ostatnio - coraz więcej. Jednak ile jest programów kierowanych konkretnie do małych dzieci płci żeńskiej? Na myśl przychodzi mi tylko wirtualna adaptacja przygód lalki Barbie, dlatego najnowsza propozycja korporacji Atari, tj. My Little Pony PC Play Pack, może chyba liczyć na spore "wzięcie" wśród rodziców, którzy chcą zaznajomić swoje pociechy z komputerami.

Platynowa edycja EverQuest już na rynku
Platynowa edycja EverQuest już na rynku

Krystian Smoszna, 27 lipca 2004, 09:08

Druga odsłona EverQuest zbliża się wielkimi krokami, ale zanim na dobre opanuje ona serca graczy, koncern Sony Online Entertainment chce maksymalnie wyeksploatować mający już pięć lat z hakiem pierwowzór. Dokładnie dziś, czyli 27 lipca, światło dzienne ujrzała specjalna edycja pierwszego EverQuest, zatytułowana Platinum.

Kolejna porcja nowości w świecie City of Heroes

ComCo, 27 lipca 2004, 08:48

City of Heroes, czyli rozbudowana pozycja MMOcRPG z komiksowymi superbohaterami w rolach głównych, jest obecnie flagową produkcją korporacji NCsoft. Przed kilkoma dniami wspominaliśmy o inicjatywnie firmy, polegającej na rozdawaniu egzemplarzy gry amerykańskim żołnierzom walczącym na Bliskim Wschodzie, a tymczasem zbliża się chwila kolejnego rozszerzenia programu o nowe elementy.

Breed doczekał się specjalnej, limitowanej edycji
Breed doczekał się specjalnej, limitowanej edycji

Krystian Smoszna, 27 lipca 2004, 08:34

Breed, taktyczna gra akcji stworzona przez studio Brat Designs, która od 16 kwietnia jest już dostępna na naszym rynku, doczekała się specjalnej, limitowanej edycji – poinformował wczoraj wydawca, koncern CDV. Do pudełka zostało dodanych kilka bonusów, które powinny przypaść do gustu wszystkim dotychczasowym fanom programu jak również zachęcić do kontaktu z Breed nowych.

Rozpoczęto beta-testy PeCetowej wersji Pitfall: The Lost Expedition
Rozpoczęto beta-testy PeCetowej wersji Pitfall: The Lost Expedition

ComCo, 27 lipca 2004, 08:14

Konsolowa premiera gry przygodowo-zręcznościowej Pitfall: The Lost Expedition - nowej i ulepszonej wersji Pitfalla sprzed ponad 20 lat (Atari 2600) - miała miejsce już jakiś czas temu. Studio developerskie Beenox nie zamierzało jednak zostawić posiadaczy PeCetów na przysłowiowym lodzie i zapowiedziało wydanie stosownej konwersji. Do premiery programu brakuje już tylko około miesiąca (wrzesień 2004), a press-packi producenta donoszą właśnie o wkroczeniu wersji PC w etap beta-testów.

Czy monety w automatach coin-up zostaną wyparte przez karty kredytowe?

Krystian Smoszna, 27 lipca 2004, 08:08

Czy ponad trzydziestoletnia kariera automatów wrzutowych (ang. Coin-up) dobiega końca? Wszystko na to wskazuje, chociaż pomyli się ten, kto za przyczynę odejścia do lamusa tych urządzeń uzna dynamiczny rozwój konsol czy PeCetów, jaki miał miejsce na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Powód kryje się zupełnie gdzieś indziej: tradycyjne monety najprawdopodobniej zostaną zastąpione przez karty kredytowe.

Top 10 gier na PC w UK (27/07/04)

Krystian Smoszna, 27 lipca 2004, 07:07

Po raz kolejny przedstawiamy Wam listę najlepiej sprzedających się gier na PC w Wielkiej Brytanii. Poniższe zestawienie, przygotowane wspólnym wysiłkiem kompanii Chart Track i ELSPA, jest już trzydziestym w tym roku i obejmuje tydzień od 18 do 24 lipca. Praktycznie wszystkie gry obroniły swoją pozycję w pierwszej dziesiątce. Z listy wypadł tylko Shrek 2, na którego miejsce wszedł kuszący zestaw RollerCoaster 2 plus dodatek Wacky Worlds.