Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 22 lipca 2004

PLAY 8/2004 już w kioskach
PLAY 8/2004 już w kioskach

Michał Bobrowski, 22 lipca 2004, 17:17

Do kiosków w całym kraju trafił kolejny numer czasopisma PLAY. Na 3 CD dołączonych do tego numeru znajdziemy m.in. 5 pełnych wersji gier.

THQ - "srebro" w kategorii niezależny wydawca gier komputerowych

Elrond, 22 lipca 2004, 14:58

Co łączy tytuły Broken Sword: Sleeping Dragon, Moto GP, Warhammer 40000 Fire Warrior, Full Spectrum Warrior czy STALKER: Shadow of Chernobyl? Oczywiście wydawca stojący za wymienionymi grami - firma THQ. W rankingu niezależnych firm wydających gry komputerowe sporządzonym przez NPD Group i obejmującym okres 2003.07.01-2004.06.30, firma THQ uplasowała się na znakomitym, drugim miejscu.

JAKKS Pacific i Electronic Arts podpisują porozumienie

[email protected], 22 lipca 2004, 14:52

Czy nie marzyłeś nigdy o grze telewizyjnej, która byłaby wielkości przenośnej konsoli? Pomyśl tylko, podczas wyjazdów nie trzeba byłoby się rozstawać ze swoimi ulubionymi tytułami. Po zajechaniu do hotelu wystarczyłoby tylko podpiąć kabelek do gniazdka A/V w telewizorze i rozpocząć zabawę. Taką wizję urzeczywistnia firma JAKKS Pacific, która podpisała właśnie umowę na światową dystrybucję urządzenia o nazwie TV Games zaopatrzonego w produkcje Electronic Arts.

Doom 3 – oficjalne wyniki testów wydajności

[email protected], 22 lipca 2004, 13:50

Wczoraj podaliśmy wymagania sprzętowe najnowszego hitu Johna Carmacka, a gracze momentalnie rozpętali burzę. Wzburzenie i zaskoczenie jednocześnie nie są zaskakujące, bo grze Doom 3 tworzonej przez id Software teoretycznie nie podoła większość pecetów, które znajdują się w polskich domach. Czemu teoretycznie? Otóż okazuje się, że oficjalne testy przeprowadzone przez serwis HardOCP pozwalają na pewną dozę optymizmu.

Chris Vrenna kompozytorem muzyki do "Dooma 3"

Shuck, 22 lipca 2004, 12:59

Id Software ujawniło, kto skomponuje przewodni motyw muzyczny do niecierpliwie oczekiwanej trzeciej części „Dooma”. Za heavy metalową ścieżką gry staną nazwiska Chrisa Vrenny oraz Clinta Walsha.

The Roots, polska gra akcji z elementami cRPG, dopiero w lutym 2005 roku
The Roots, polska gra akcji z elementami cRPG, dopiero w lutym 2005 roku

Speed, 22 lipca 2004, 12:28

Dobrze zapowiadająca się pozycja polskiej grupy developerskiej Tannhauser Gate, gra The Roots - będąca połączeniem elementów akcji i cRPG - na światło dzienne wyjdzie dopiero w lutym 2005 roku, a nie jak wcześniej planowano – we wrześniu, br. Opóźnienie autorzy tłumaczą tym, że po prostu potrzebują na stworzenie tej gry więcej czasu, niż wcześniej każdy liczył.

Narzędzie do testowania kart graficznych - FarCry Benchmark - gotowe

Elrond, 22 lipca 2004, 12:26

Dla wszystkich maniaków "sprzętowych", którzy nie potrafią spokojnie usiedzieć chwili i bez przerwy sprawdzają jakie osiągi udało im się wycisnąć ze swojej maszynki, mam dobrą wiadomość. Otóż narzędzie do testowania kart graficznych przygotowane przez HardwareOC, FarCry Benchmark w wersji 1.1 jest już gotowe do ściągnięcia.

Nowa własność intelektualna od Neversoft

Elrond, 22 lipca 2004, 12:01

Kojarzycie studio Neversoft? To właśnie panowie z tej firmy odpowiedzialni są za stworzenie serii Tony Hawk. Dzisiaj okazało się, iż chcą oni spróbować swoich sił na innym polu. Na jakim, nie wiadomo. Wiadomo jedynie, iż pracują nad nową "wartością intelektualną" czyli nową serią, która przewidziana jest na rok fiskalny 2006 (kwiecień 2005 – marzec 2006) wraz z kolejną częścią Tony'ego Hawka.

Gra tylko dla facetów - The Guy Game - znamy datę wydania

Elrond, 22 lipca 2004, 10:16

W styczniu tego roku firmy TopHeavy Studios oraz Gathering poinformowały o pracach nad grą "tylko dla facetów" - The Guy Game. Gra pozwoli nam na rozkoszowanie się widokiem ciał pięknych dziewcząt przy odrobinie wysiłku umysłowego i ... szczęścia. Dzisiaj wiemy na pewno (czyli na 99%), iż gra ukaże się w sierpniu tego roku a jej docelowymi platformami będą Xbox i PS2. Niestety, najwidoczniej zrezygnowano z pierwotnych planów wydania The Guy Game również na PC.

Dobre nowiny od Activision - Call of Duty 2, True Crime 2, Quake 4,...

Kull, 22 lipca 2004, 09:31

Activision (jeden z czołowych wydawców gier na świecie) opublikował raport finansowy firmy za pierwszy kwartał fiskalny tego roku opiewający na przychód rzędu 211.3 miliona dolarów. Taki wynik koncern zawdzięcza głównie dobrej sprzedaży gier Shrek 2 i Spider-Man 2. Co więcej, Activision zapowiedział wydanie do marca 2006 roku sequelów takich gier jak: Quake , THUG, Spider-Man, Call of Duty i True Crime.

14 dni dzieli nas od powstania finalnej wersji kodu HL2

Łosiu, 22 lipca 2004, 08:41

Kilka dni temu, niektórzy z użytkowników forum serwisu HL2World zaczęli rozsyłać nieuzasadnione plotki, o tym, iż premiera Half-Life’a 2 znowu zostanie przełożona o spory kawał czasu. Zanim doszło do rozpowszechniania się tych rewelacji, osobnik znany pod ksywą jb55 zgłosił się mailowo do samego Gabe Newella w tej sprawie, a ten zdementował pogłoski odpisując (miało to miejsce 20 lipca), iż obecnie jego zespół wyłącznie wykrywa i eliminuje błędy kodu gry. Dodał także, że jeżeli prace będą postępować w takim samym tempie jak dotychczas, to za 16 dni Half-Life 2 zostanie oczyszczony ze wszystkich buggów. Nie muszę chyba mówić, że oznacza to rychłe ukończenie developingu, wersję Relase Candidate, status GOLD i premierę...