Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 15 lipca 2004

Samochodów Colina McRae czar

Elrond, 15 lipca 2004, 15:36

Piąta odsłona znakomitej serii wyścigów samochodowych sygnowanych nazwiskiem słynnego Colina McRae zbliża się wielkimi krokami i twórcy gry, Codemasters, postanowili podać do publicznej wiadomości za kierownicami jakich maszyn przyjdzie nam zasiąść w Colin McRae Rally 2005. Po szczegóły zapraszam do dalszej części newsa.

Demo Doom 3 w produkcji

Krystian Smoszna, 15 lipca 2004, 13:10

O tym, że Doom 3 będzie trzymał wszystkich w napięciu, nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Panowie z id Software mają bowiem krew zimną aż do bólu, o czym najlepiej świadczą szczątkowe informacje, jakie docierały o grze przez ostatnich kilka miesięcy. Punkt kulminacyjny już jednak za nami, czas na festiwal dobrych wiadomości. Jedną już znacie: Doom 3 oficjalnie trafi do sprzedaży minutę po północy 3 sierpnia, co oznacza iż dwa dni później będzie można go znaleźć w sklepach (przynajmniej amerykańskich). Drugą poznacie w tym momencie: Todd Hollenshead zapowiedział opublikowanie oficjalnego demo.

Confounding Factor, twórca Galleona, upada

Orion, 15 lipca 2004, 12:01

Jak donoszą zaufane źródła, mające związek z rozwojem Galleona, długo oczekiwanej przygodowej gry akcji, jego producent studio Confounding Factor założone przez twórców słynnej Lary Croft – Toby’iego Garda i Paula Douglasa – przestanie istnieć w momencie, gdy wszystkie prace nad amerykańską wersją programu na Xbox’a dobiegną końca.

Muzyczne hity w Grand Theft Auto: San Andreas
Muzyczne hity w Grand Theft Auto: San Andreas

Speed, 15 lipca 2004, 11:42

Premiera Grand Theft Auto: San Andreas – póki co jedynie w wersji na PlayStation 2 – zbliża się coraz śmielszym krokiem. Pozostało do niej raptem dwa i pół miesiąca, więc nikogo nie mogą dziwić coraz to ciekawsze detale związane z tą produkcją. Po ujawnieniu wielu szczegółów na temat samej gry, jej gameplay’u czy też warstwy fabularnej, Rockstar Games przedstawił graczom listę piosenek i wykonawców, jakie usłyszymy w najnowszej części legendarnej serii.

Fable przedpremierowo
Fable przedpremierowo

Speed, 15 lipca 2004, 11:04

Producenci ze studia Big Blue Box, wraz z wydawcami – firmą Microsoft Games Studios – ogłosili dziś, że ich najnowszy produkt – gra cRPG Fable na konsole Xbox (choć więcej niż prawdopodobne wydaje się pojawienie tego tytułu także i na komputerach klasy PC) – można zamawiać już w przedsprzedaży w limitowanej wersji z DVD. Na dodatkowym krążku znajdą się różnego rodzaju ciekawostki, z demami i filmami z innych gier na czele.

Kto tutaj tak naprawdę rządzi? – giganci naszej branży

Speed, 15 lipca 2004, 10:21

Organizacja Research & Markets przygotowała bardzo interesujący raport, opisujący największych wydawców i producentów naszej branży gier video. Zaskakujących rozstrzygnięć z pewnością w nim nie ma, jednak warto sobie przypomnieć kto tak naprawdę w naszym światku rozdaje karty.

Wynajmij serwer do Joint Operations: Typhoon Rising!

Krystian Smoszna, 15 lipca 2004, 09:42

Chciałbyś wynająć własny serwer do Joint Operations: Typhoon Rising? Nic prostszego. Wystarczy, że skorzystasz z udostępnionej właśnie przez koncern NovaLogic oferty, która znajduje się na oficjalnej stronie gry.

Nintendo DS w cenie około 630 PLN

Speed, 15 lipca 2004, 09:40

Według nieoficjalnych źródeł, nowa „kieszonkowa” konsola firmy Nintendo – DS (Dual Screen) na europejskim rynku zadebiutuje 4 listopada br., zaś w Stanach – siedem dni później. Jeśli informacje te się potwierdzą, to za konsole zapłacimy mniej więcej 630 PLN – co w porównaniu z przewidywaną ceną konkurencyjnej przenośnej konsoli nowej generacji firmy Sony PSP (około 2000 PLN) – wydaje się bardzo atrakcyjną propozycją.

Medal of Honor: Pacific Assault również w wersji na DVD

Krystian Smoszna, 15 lipca 2004, 08:27

Wielbiciele serii Medal of Honor, mający na swoim wyposażeniu czytnik płyt DVD, mogą już zacierać ręce. Firma Electronic Arts opublikowała w dniu wczorajszym imponującą listę dodatków, które wejdą w skład specjalnej, „reżyserskiej wersji” Medal of Honor: Pacific Assault, dostępnej właśnie na DVD. Na uwagę zasługuje fakt, że rozszerzona edycja gry, ukaże się równolegle lub nieznacznie później od standardowego wydania programu. Ustalono również jej cenę, która będzie wynosić 59.99 dolarów.

Top 10 gier w US (15/07/04)

Krystian Smoszna, 15 lipca 2004, 07:38

Niedługo Joint Operations: Typhoon Rising cieszył się z pozycji lidera na liście dziesięciu najlepiej sprzedających się gier w Stanach Zjednoczonych. W opublikowanym wczoraj zestawieniu, obejmującym tydzień od 27 czerwca do 3 lipca, na czoło stawki wysunął się Age of Mythology. Podium zamyka City of Heroes, czego można było się spodziewać i kolejna część przygód Harry’ego Pottera.

DOOM III osiągnął status GOLD
DOOM III osiągnął status GOLD

Kull, 15 lipca 2004, 07:14

W środę wieczorem czasu środkowoeuropejskiego, dnia 14 lipca 2004 firmy id Software i Activision potwierdziły, iż finalna (PeCetowa) wersja długo oczekiwanej gry znanej pod nazwą DOOM III, trafiła właśnie do tłoczni, skąd wyruszy na podbój świata w pierwszych dniach sierpnia.