Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 28 lipca 2004

Electronic Arts rośnie w siłę - Criterion Software wchłonięte

Speed, 28 lipca 2004, 15:01

Panowie i panie z konsorcjum Electronic Arts odnoszą kolejne sukcesy. Dziś włodarze tej firmy poinformowali opinię publiczną, że wchłonęli Criterion Software, grupę znaną przede wszystkim z konsolowego hitu Burnout. Na mocy umowy, branżowy gigant przejął studio w Guildford w Wielkiej Brytanii, a także własność intelektualną dwóch sztandarowych programów Criterion - „Burnout” oraz „Black”. Warto dodać, że technologia programowo-sprzętowa „RenderWare” od teraz również należy do koncernu Electronic Arts.

Cip, cip rybko, chodź do tatusia...
Cip, cip rybko, chodź do tatusia...

[email protected], 28 lipca 2004, 14:55

Według statystyk Polacy są drugim na świecie narodem pod względem liczby wędkarzy, co przekłada się na liczne trofea w mistrzostwach świata. Wyprzedzają nas tylko Japończycy, którzy na ryby potrafią chodzić nawet w trakcie przerwy w pracy (inna sprawa, że w wielu tamtejszych biurowcach są specjalne zbiorniki!). W Kraju Kwitnącej Wiśni równie popularne są komputerowe symulatory łowienia rybek. To właśnie z myślą o takich maniakach powstają gry podobne do In-Fisherman Freshwater Trophies, która właśnie trafiła do amerykańskich sklepów.

Rosyjska katastrofa chemiczna w 2005 roku - gra Nyx nadchodzi
Rosyjska katastrofa chemiczna w 2005 roku - gra Nyx nadchodzi

Speed, 28 lipca 2004, 14:20

Niemiecka grupa developerska SharkStorm, mająca na swym sumieniu popełnienie gry Flak Warrior, zawiadomiła o rozpoczęciu prac nad nowym FPS’em, noszącym krótką nazwę Nyx. Poza informacjami na temat warstwy fabularnej, znamy też przybliżoną datę premiery – jest to drugi kwartał przyszłego roku.

Steel Saviour wkrótce w sklepach, wersja demo już dostępna
Steel Saviour wkrótce w sklepach, wersja demo już dostępna

Speed, 28 lipca 2004, 13:16

Steel Saviour, dynamiczna gra zręcznościowa, zrealizowana w starym stylu, posiadającą ładną i kolorową oprawę wizualną, już wkrótce będzie można zakupić w cenie blisko 20$ na terenie Stanów Zjednoczonych. Światowy wydawca rzeczonej pozycji, firma SR-71 Games do tej pory wydała ten produkt na terenie Niemczech, a także w Rosji.

WWII Fighter Pilot - nowa strzelanina nad wodami Pacyfiku
WWII Fighter Pilot - nowa strzelanina nad wodami Pacyfiku

Krystian Smoszna, 28 lipca 2004, 12:20

Mało znana firma Merscom, zapowiedziała na październik 2004 roku wydanie nowej strzelaniny, która pozwoli Ci się wcielić w rolę amerykańskiego pilota, walczącego podczas II Wojny Światowej. Teatrem podniebnych potyczek będą okolice Pacyfiku a Twoim głównym przeciwnikiem, nie znająca strachu armia japońska, która w swoich szeregach posiada pilotów-samobójców, znanych jako kamikaze.

Jak wygląda Nintendo DS?
Jak wygląda Nintendo DS?

Speed, 28 lipca 2004, 12:13

Nowa konsola kieszonkowa firmy Nintendo – Nintendo DS (Dual Screen) w Europie ukaże się w pierwszym kwartale 2005 roku. Oczywiste wydaje się zatem to, że im bliżej premiery, tym producenci zdradzają nam więcej informacji. Ostatnio pisaliśmy o przewidywanej cenie (przypomnijmy, że sugerowana cena detaliczna to około 630 PLN), dziś natomiast prezentujemy wygląd tego handhelda nowej generacji.

Medal of Honor: Pacific Assault - demo 30 lipca

Speed, 28 lipca 2004, 11:53

Długo oczekiwana wersja demonstracyjna gry Medal of Honor: Pacific Assault (premiera przekładana została już kilka razy), prawdopodobnie ukaże się już za dwa dni, w piątek 30 lipca. Informacja tym razem wydaje się być wiarygodna, gdyż o tym fakcie poinformowali ludzie z samego EA Games, producenta rzeczonej pozycji.

Odświeżona strona Codemasters

[email protected], 28 lipca 2004, 11:46

Nie jeden serwis marzy o oglądalności bliskiej 20 milionów odwiedzin miesięcznie i milionowej bazie zarejestrowanych użytkowników. Nic dziwnego, że „Mistrzowie Kodu”, którzy na swojej oficjalnej stronie notują właśnie takie statystyki, dbają o swych gości. To właśnie ku ich wygodzie Codemasters przebudowało swą witrynę.

Heaven and Earth - Nowy epizod do pierwszej odsłony Lineage

Krystian Smoszna, 28 lipca 2004, 10:28

Mimo, że druga część Lineage jest już od kilku miesięcy dostępna na rynku, firma NCsoft najwyraźniej nie ma zamiaru zostawić na lodzie entuzjastów pierwszej odsłony gry, która wciąż ma liczne grono zwolenników. Koncern zaanonsował właśnie kolejny, darmowy dodatek do tego programu, zatytułowany Heaven and Earth. Rozszerzenie jest już dostępne dla północnoamerykańskich użytkowników, gdzie Lineage cieszy się ogromną popularnością.

Spartan (Gates of Troy) + modyfikacje = dodatkowa zabawa

ComCo, 28 lipca 2004, 10:18

Zespół Slitherine Software przygotował trzy ciekawe modyfikacje dla wszystkich miłośników gry Spartan (oraz jej rozszerzenia, o podtytule Gates of Troy). Wystarczy, że gracze pobiorą stosowne pliki z Sieci, zainstalują je zgodnie z podaną instrukcją oraz uruchomią program, a faktyczna rozgrywka w rzeczonej strategii turowej ulegnie "drobnym" zmianom.

Conquest 2: The Vyrium Uprising - nowe szczegóły
Conquest 2: The Vyrium Uprising - nowe szczegóły

ComCo, 28 lipca 2004, 09:09

Garść informacji na temat drugiej części gry Conquest: Frontier Wars poznaliśmy jeszcze w maju, podczas tegorocznych targów elektronicznej rozrywki E3. Od tamtego czasu studio developerskie Warthog Texas nie próżnowało (prace idą pełną parą), zaś teraz nadszedł odpowiedni moment na ujawnienie kolejnych rewelacji odnośnie pełnej wersji "dwójki" (a także pierwszych screenshotów, prezentujących całość w akcji).

Doom 3 "ruszy" tylko na Windows XP lub 2000

ComCo, 28 lipca 2004, 08:23

Część posiadaczy komputerów ze słabszymi konfiguracjami, niż przedstawione siedem dni temu minimalnie wymagania sprzętowe, powoli ruszyło do sklepów na wieść o zbliżającej się premierze Doom 3. Okazuje się jednak, że wydatki (dla przykładu) na nowy procesor, pamięć RAM i kartę grafiki nie będą jedynymi, jeżeli dany gracz dysponuje jedynie starszą wersją systemu operacyjnego Windows.

LucasArts zapowiedział oficjalną grę na podstawie trzeciego epizodu Star Wars

Krystian Smoszna, 28 lipca 2004, 07:57

Wszyscy fani filmów z serii „Star Wars”, zapewne już dawno zakodowali sobie w pamięci datę kinowej premiery ostatniej, trzeciej części nowej trylogii, która będzie nosić tytuł „Revenge of the Sith”. Teraz przyszedł czas na ogłoszenie innej daty, zdecydowanie nam bliższej a związanej z debiutem rynkowym oficjalnej gry komputerowej, opartej w całości o scenariusz filmu. Według podanych wczoraj przez LucasArts informacji, program ten ukaże się 5 maja 2005 roku, dwa tygodnie przed premierą obrazu w kinach.

Mechy wkroczą w świat PlanetSide

ComCo, 28 lipca 2004, 07:56

PlanetSide jest obecnie jedną z najpopularniejszych gier massively online multiplayer FPS, o czym świadczy chociażby niedawna "rywalizacja" z Joint Operations: Typhoon Rising. Wspomnianą sprawę wypada jednak odłożyć na bok, gdyż korporacja Sony Online Entertainment zapowiedziała właśnie duży update dla swojego tytułu, w którym nie zabraknie... mechów!

Carmen Electra i Tom Arnold pojawią się w grze Playboy: The Mansion
Carmen Electra i Tom Arnold pojawią się w grze Playboy: The Mansion

Krystian Smoszna, 28 lipca 2004, 07:34

Współwydawcy gry Playboy: The Mansion, firmy ARUSH Entertainment i Groove Games ogłosiły wczoraj, że w tej wielce oczekiwanej, erotycznej wariacji na temat The Sims, pojawią się dwie, kolejne postaci określane mianem „gwiazd”: Carmen Electra i Tom Arnold.