Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 30 lipca 2004

Fallen Kingdoms - nowa gra akcji z elementami RPG
Fallen Kingdoms - nowa gra akcji z elementami RPG

Krystian Smoszna, 30 lipca 2004, 18:24

Przez wieki, ład i porządek panował w krainie Aegion. Królestwem rządzili kolejno dobrotliwi władcy, którzy nad własne interesy, przekładali przede wszystkim dobro mieszkańców. Wszyscy jednak mieli w pamięci starożytne przepowiednie, mówiące o tym, że któregoś dnia zły Undrath przebudzi się i pogrąży Aegion w cierpieniu. W końcu nastał ten dzień i niezwyciężone armie ciemności, pod wodzą swojego pana, zaczęły siać w królestwie wojnę, śmierć i zniszczenie. Ci z mieszkańców, którym udało się przeżyć, zeszli do podziemia i utworzyli koalicję, mającą na celu walkę z piekielnym zagrożeniem.

Wrath & Skeller w przygotowaniu

ComCo, 30 lipca 2004, 16:00

Wygląda na to, że kosmiczna strategia czasu rzeczywistego, pt. Conquest 2: The Vyrium Uprising nie jest jedyną produkcją, nad którą aktualnie pracuje brytyjski zespół Warthog. Oprócz niej, programiści rzeczonego studia starają się doprowadzić do końca projekt o nazwie Wrath & Skeller - ciekawie zapowiadającą się grę action-RPG (hack'n'slash).

Chaos League i komiks

[email protected], 30 lipca 2004, 13:35

Brytyjski wydawca, firma Digital Jesters, dla której Chaos League jest aktualnie sztandarowym produktem, wybrał dla niego ciekawą metodę promocji. Otóż wydrukowano 280 tysięcy egzemplarzy 24-stronicowych komiksów, które dołączone zostaną do magazynów (m.in. Edge, Games TM, PC Zone i PC Gamer) o różnym przekroju czytelniczym.

Nowy polski FPS – Futurebrighter zaanonsowany

Speed, 30 lipca 2004, 13:29

Rodzima grupa developerska HeavenX, której pracownicy brali udział w produkcji m.in. Chrome oraz Xpand Rally, rozpoczęła prace nad nowym tytułem. Futurebrighter, bo właśnie taką nazwę nosi ta pozycja, będzie futurystycznym FPS’em (widok z perspektywy pierwszej osoby) przenoszącym gracza w odległą przyszłość, w pełen tajemniczości wszechświat.

WCG 2005 – gospodarz wybrany
WCG 2005 – gospodarz wybrany

[email protected], 30 lipca 2004, 11:25

Aż trudno uwierzyć, że udział w imprezie, która wystartowała w 2000 roku pod nazwą World Cyber Challenge (obecnie znana jako World Cyber Games), jest dziś marzeniem większości graczy. Gigantyczny festiwal elektronicznego sportu przez pierwsze trzy lata zmonopolizowany był przez Koreańczyków. Od tegorocznej edycji zorganizowanej w San Francisco o prawa do przyjęcia e-sportowców u siebie, miasta na całym świecie walczą niemalże jak o Olimpiadę. Komitet organizacyjny ogłosił właśnie, na jaką metropolię padł wybór tym razem.

Manhunt przyczyną morderstwa, brutalnym grom mówimy „NIE” – czyli historia się powtarza...

Speed, 30 lipca 2004, 11:25

Temat brutalności gier komputerowych oraz ich negatywnego wpływu na psychikę młodszych osób, wałkowany był, jest i zapewne będzie setki razy. Ilekroć ma to miejsce, zawsze – wśród „przeciwników” tego typu programów – pojawiają się argumenty o haniebnych czynach młodych ludzi, grających w przeróżne, „krwiste” gierki. Tym razem sięgnęło się „Manhuntowi” firmy Rockstars Games.

Polowanie na jelenie – sezon 2005 rozpoczyna się tej jesieni!

Speed, 30 lipca 2004, 10:44

Myśliwi tego świata – cieszcie i radujcie się, gdyż macie z czego! Dla wszystkich spragnionych wirtualnych łowów na.. jelenie, grupa Southlogic Studios przygotowuje nową odsłonę swego sztandarowego produktu – Deer Hunter 2005. Wielu zmian i innowacji względem poprzednika co prawda w nim nie uświadczymy, jednakże licznych fanów serii z pewnością to nie zrazi.

Druga część Mortyr dopiero w październiku

Speed, 30 lipca 2004, 09:59

Pierwsze wzmianki o kontynuacji popularnej polskiej gry Mortyr, stworzonej przez rodzimą grupę developerską Mirage Interactive, pojawiły się na początku ubiegłego roku. Kilka miesięcy później, latem 2003 roku, przedstawiliśmy Wam zwiastun tejże gry. Później o drugiej części Mortyr jakby przycichło – aż do dnia dzisiejszego. Jeden z przedstawicieli producenta zakomunikował, że gra pojawi się w zachodnich sklepach miesiąc później niż to planowano, w październiku br.

THQ na minusie, S.T.A.L.K.E.R. opóźniony do 2005 roku

ComCo, 30 lipca 2004, 09:39

Idąc za przykładem Vivendi Universal Games, korporacja wydawnicza THQ ujawniła wyniki finansowe za drugi kwartał bieżącego roku (czyli pierwszy kwartał roku fiskalnego 2005). Obrót firmy w rzeczonym okresie wyniósł jedynie 88.2 milionów dolarów, co przełożyło się na straty w wysokości 3.9 miliona USD i mocno nieprzyjemną dla graczy informację.

DirectX 9.0c dostępny

Speed, 30 lipca 2004, 09:23

Na oficjalnej stronie Microsoftu kilka dni temu pojawiła się najnowsza wersja bibliotek DirectX. Podobnie jak poprzednie wydanie, DirectX 9.0c usprawnia funkcjonowanie poszczególnych gier i programów, a także zwiększa bezpieczeństwo oraz dodaje kilka nowych rozwiązań.

Opublikowano szczegóły dotyczące specjalnej wersji Unreal Tournament 2004

Krystian Smoszna, 30 lipca 2004, 09:01

W świetle opublikowanych ostatnio rewelacji o podpisaniu umowy na wydanie przed Midway dwóch kolejnych gier z serii Unreal Tournament, dzisiejsza inicjatywa firmy Atari może wydawać się próbą maksymalnego wyciągnięcia pieniędzy ze znanej marki, ale o czymś takim, oczywiście nie może być mowy. Już jakiś czas temu, koncern zapowiadał opublikowanie specjalnej wersji Unreal Tournament 2004, w której znajdzie się wiele usprawnień. Nadeszła pora, aby je pokrótce omówić.

Blitzkrieg: Rolling Thunder - nowe informacje + pierwsze screeny
Blitzkrieg: Rolling Thunder - nowe informacje + pierwsze screeny

ComCo, 30 lipca 2004, 08:54

Świetna gra obroni się sama i... doczeka się kilku dodatków, a Blitzkrieg - strategia czasu rzeczywistego (RTS), osadzona w realiach II wojny światowej - z pewnością do takich produkcji się zalicza. Ponad pół miliona sprzedanych egzemplarzy na całym świecie, świetne recenzje pierwszego rozszerzenia (Burning Horizon), pełnoprawny sequel w drodze - czego chcieć więcej? To proste: kolejnego dodatku o podtytule Rolling Thunder.

Dziesięć najlepszych okładek gier w historii komputerowej rozrywki według GameSpy

Krystian Smoszna, 30 lipca 2004, 08:20

Projekt graficzny pudełka do gry komputerowej od zawsze miał olbrzymie znaczenie dla producentów oprogramowania rozrywkowego. W czasach, gdy kolejne tytuły pojawiające się na półkach sklepowych nie mogły pochwalić się oszałamiającą oprawą wizualną, to właśnie okładka przykuwała oko potencjalnego kupca. Nie oznacza to, ze dzisiaj przygotowanie pudełka traktuje się po macoszemu, wręcz przeciwnie. Nadal jest to niezwykle istotny element i producenci gier doskonale zdają sobie z tego sprawę. Serwis GameSpy, który z uporem maniaka produkuje różnorodne rankingi typu „Top Ten”, postanowił tym razem przyglądnąć się właśnie opublikowanym na przestrzeni kilkunastu lat okładkom i wybrać – ich zdaniem – dziesięć najlepszych projektów w historii rozrywki.

Vivendi Universal Games - finanse w I połowie 2004

ComCo, 30 lipca 2004, 08:09

Ilość pieniędzy na bankowym koncie (kontach) zazwyczaj decyduje o rynkowym "być albo nie być" zespołów developerskich i/lub korporacji wydawniczych. Jako, że drugi kwartał bieżącego roku jest już za nami, kolejne firmy przedstawiają swoją aktualną kondycję finansową. Ową "prezentację" zaczniemy od Vivendi Universal Games.

Demo Medal of Honor: Pacific Assault dopiero za kilka tygodni

ComCo, 30 lipca 2004, 07:38

30 lipca miał być dniem internetowej premiery dema, długo oczekiwanej, wojennej gry akcji/FPS, pt. Medal of Honor: Pacific Assault. Napisałem "miał być", gdyż szefowie korporacji Electronic Arts zdecydowali się przełożyć moment ukazania się wersji demonstracyjnej na bliżej nieokreślony termin.

Sprawdź, jak zaprezentuje się Doom 3 na Twoim komputerze - oficjalny przewodnik już w sieci!

Krystian Smoszna, 30 lipca 2004, 06:16

Od oficjalnej premiery gry Doom 3 dzielą nas już praktycznie tylko godziny a z ust graczy na całym świecie, wciąż daje się słyszeć jedno pytanie: czy długo oczekiwany produkt id Software będzie działać, bez konieczności zakupu drogiego sprzętu? Opublikowane tydzień temu testy wydajnościowe, które przeprowadzili niezależni eksperci z serwisu [H]ard|OCP pozwalały na pewną dozę optymizmu. Panowie jeszcze raz postanowili powrócić do tematu i z pomocą włodarzy firmy id Software, przygotowali szczegółowy przewodnik, w którym każdy powinien znaleźć satysfakcjonujące go odpowiedzi.

Top 10 gier w US (30/07/04)

Krystian Smoszna, 30 lipca 2004, 06:06

Kolejne notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych (tydzień od 11 do 17 lipca), nie przyniosło zaskakujących zmian chyba, że uznamy za nie nagły wzrost popularności The Sims: Superstar i niską lokatę City of Heroes (chociaż akurat w tym ostatnim przypadku, tendencja spadkowa zaczęła się już rysować w ubiegłym tygodniu). Dzięki łącznej liczbie siedmiu tytułów na liście, koncerny Electronic Arts i Microsoft wyraźnie zaznaczyły swoją dominację.