Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2004, 06:06

Top 10 gier w US (30/07/04)

Kolejne notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych (tydzień od 11 do 17 lipca), nie przyniosło zaskakujących zmian chyba, że uznamy za nie nagły wzrost popularności The Sims: Superstar i niską lokatę City of Heroes (chociaż akurat w tym ostatnim przypadku, tendencja spadkowa zaczęła się już rysować w ubiegłym tygodniu). Dzięki łącznej liczbie siedmiu tytułów na liście, koncerny Electronic Arts i Microsoft wyraźnie zaznaczyły swoją dominację.

Kolejne notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych (tydzień od 11 do 17 lipca), nie przyniosło zaskakujących zmian chyba, że uznamy za nie nagły wzrost popularności The Sims: Superstar i niską lokatę City of Heroes (chociaż akurat w tym ostatnim przypadku, tendencja spadkowa zaczęła się już rysować w ubiegłym tygodniu). Dzięki łącznej liczbie siedmiu tytułów na liście, koncerny Electronic Arts i Microsoft wyraźnie zaznaczyły swoją dominację. Jestem doprawdy pełny podziwu dla sukcesu, jaki ta pierwsza firma wciąż odnosi z The Sims. Ilekroć patrzę na kolejne notowania tej listy, to zastanawiam się czy aby Amerykanie nie kupują kolejnych kopii tej gry na kilogramy.

LP.

TYTUŁ

1.

The Sims: Superstar (Electronic Arts)

2.

Age of Mythology (Microsoft)

3.

Rise of Nations (Microsoft)

4.

The Sims Deluxe (Electronic Arts)

5.

The Sims Mega Deluxe (Electronic Arts)

6.

Far Cry (UbiSoft)

7.

Zoo Tycoon: Complete Collection (Microsoft)

8.

City of Heroes (NCSoft)

9.

Flight Simulator 2004: Century of Flight (Microsoft)

10.

Joint Operations: Typhoon Rising (Novalogic)

Krystian Smoszna

Krystian Smoszna

Gra od 1985 roku i nadal mu się nie znudziło. Zaczynał od automatów i komputerów ośmiobitowych, dziś gra głównie na konsolach i pececie w przypadku gier strategicznych. Do szeroko rozumianej branży pukał już pod koniec 1996 roku, ale zadebiutować udało się dopiero kilka miesięcy później, kilkustronicowym artykułem w CD-Action. Gry ustawiły całą jego karierę zawodową. Miał być informatykiem, skończył jako pismak. W GOL-u od blisko dwudziestu lat. Gra w zasadzie we wszystko, bez podziału na gatunki, dużą estymą darzy indyki. Poza grami interesuje się piłką nożną i Formułą 1, na okrągło słucha też muzyki ekstremalnej.

więcej