Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Age of Mythology (PC)

Age of Mythology PC

Strategia rozgrywająca się w starożytności przesączonej grecką mitologią. Wcielamy się w przywódcę jednej z kilku cywilizacji i dbamy o jej rozwój. Specyfika gry sprawia, że często walczymy z mitologicznymi stworami i wchodzimy w układy z bogami.

Strategiczne | RTS | widok izometryczny | mitologia | mitologia nordycka | mitologia grecka | mitologia egipska

PC Windows
Okładka Age of Mythology (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31października2002

22listopada2002

pudełko PL

Age of Mythology to kolejna strategia czasu rzeczywistego zespołu Ensemble Studios, twórców bestsellerowej serii Age of Empires. Gra, której projekt pierwotnie ukrywano pod kryptonimem RTS III, posiada całkowicie trójwymiarowy engine graficzny z dopracowanymi efektami wizualnymi jak animowana woda, cienie itp. Rozgrywka toczy się czasach starożytnych, w których odnajdziemy wiele elementów zaczerpniętych z klasycznej mitologii. Zabawę możemy zacząć jedną z dziewięciu cywilizacji, tj.: grecką wyznającą Zeusa, Posejdona albo Hadesa, egipską rozdartą wpływami Ra, Seta i Izydy lub nordycką rodem z dalekiej północy, w której prym wiedzie Thor, Odyn oraz Loki. Do każdej z trzech kultur dochodzi ponadto dziewięć pomniejszych bogów, dostarczających nam jedyne w swoim rodzaju wynalazki do spółki z unikatowymi jednostkami. Tych ostatnich jest zresztą cała gama, a dostęp do nich uzyskujemy sprawnie zarządzając gospodarką i osiągając kolejne szczeble rozwoju.

Mitologiczny charakter gry powoduje, iż nierzadko przychodzi nam walczyć z jednookimi cyklopami, czy prosić boga Zeusa o piorun z nieba, dzięki któremu pokonamy przeważające siły wroga. Podobnie jak w poprzednich grach z serii Age of Empires, tutaj również występują takie rzeczy jak: specjalne bonusy danej nacji, bardzo rozbudowane drzewa technologiczne inne dla każdej cywilizacji, kompletny model ekonomiczny, system walki obsługujący olbrzymie armie, wysoko rozwinięta sztuczna inteligencja, generator losowych map oraz intuicyjny interfejs użytkownika. Łącznie twórcy przygotowali 32 epickie scenariusze wchodzące w skład kampanii jednoosobowej i ponad 15 typów map przygotowanych specjalnie do gry wieloosobowej. Ponadto w Age of Mythology zawarto rozbudowany edytor.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 1266 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 169 PLN

Wymagania wiekowe Age of Mythology

12+

Wymagania sprzętowe Age of Mythology

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 600MHz
  • 128MB RAM
  • 16MB RAM akcelerator 3D
  • 1.5 GB HDD
Age of Mythology - recenzja gry
Age of Mythology - recenzja gry

Recenzja 6 grudnia 2002, 12:10

Kolejnym obok pospolitych wojsk oraz mitycznych potworów typem jednostek dostępnych w Age of Mythology są herosi posiadający dodatkowe zdolności, na przykład zwiększenie morale walczących nieopodal żołnierzy. Poza tym jak przystało na herosów, są oni bardziej efektywni w walce przeciwko mitycznym potworom. Najpotężniejsi są bohaterowie greccy, jednak okupione jest to możliwością posiadania jedynie jednego herosa określonego typu w danej chwili. Na szczęście w przypadku śmierci któregoś z nich, na ogół można przywołać go na nowo. Z kolei Wikingowie posiadają jedynie jeden typ bohatera, mogą za to wyprodukować dowolną ilość jego „klonów”.