Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2019, 12:43

Microsoft wciąż myśli o powrocie do Age of Mythology

Adam Isgreen z firmy Microsoft raz jeszcze wypowiedział się w sprawie możliwego powrotu Age of Mythology. Mitologiczny spin-off serii Age of Empires równie dobrze może doczekać się odświeżenia w formie edycji definitywnej, jak i rebootu albo zupełnie nowego projektu.

Twórcy wciąż myślą o powrocie do Age of Mythology. - Microsoft wciąż myśli o powrocie do Age of Mythology - wiadomość - 2019-11-08
Twórcy wciąż myślą o powrocie do Age of Mythology.

Od sierpnia fani RTS-ów czekają na premierę Age of Empires II: Definitive Edition. Odświeżona wersja kultowej strategii trafi na rynek 14 listopada, a w planach jest też modernizacja trzeciej odsłony. Na tym nie koniec, bo serwis PC Gamer donosi, że twórcy serii rozważają powrót do jeszcze jednego tytułu. Adam Isgreen, dyrektor kreatywny serii, ponownie wyraził zainteresowaniem wznowieniem Age of Mythology. Poboczna odsłona serii z 2002 roku mogłaby pojawić się w formie definitywnego wydania w stylu dwójki, ale deweloper nie wyklucza możliwości stworzenia rebootu albo czegoś zupełnie nowego:

[Age of] Mythology zajmuje tę bardzo interesującą pozycję. Czy powinniśmy stworzyć po prostu kolejne wydanie definitywne, zacząć serię od nowa rebootem, czy też pójść w zupełnie nowym kierunku? Dostrzegam wiele możliwości w stosunku do [Age of] Mythology, po prostu jeszcze nie wiem, co dokładnie zrobimy. Musimy to przemyśleć. Chcemy uszczęśliwić naszych fanów, a jeśli chcą oni wydania definitywnego, poważnie rozważymy tę opcję.

Krótko mówiąc, los Age of Mythology nie jest przesądzony, a o przyszłości tej podserii mogą zadecydować głosy fanów. Ci zapewne nie mieliby nic przeciwko pełnoprawnej kontynuacji, z większą liczbą grywalnych cywilizacji, herosów i mitycznych stworzeń. Raczej też nie narzekaliby przesadnie na odświeżone wydanie w stylu Age of Empires II: Definitive Edition, mimo wydania Age of Mythology: Extended Edition pięć lat temu. Niestety, na potencjalny powrót przyjdzie nam trochę poczekać. Microsoft dawno dał do zrozumienia, że główne odsłony Age of Empires mają pierwszeństwo, wliczając w to nie tylko odświeżone wersje oryginalnej trylogii, ale też dawno zapowiedzianą czwartą część cyklu.