Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Age of Mythology: Extended Edition (PC)
OkładkaAge of Mythology: Extended Edition (PC)

Age of Mythology: Extended Edition PC

Kolejna, po drugiej odsłonie serii Age of Empires, kompletnie zremasterowana wersja klasycznej strategii autorstwa Ensemble Studios. Oryginalna gra ukazała się w 2002 roku jako spin-off wspomnianej serii i osadzona jest w świecie mitologii.

Strategiczne | RTS | widok izometryczny | mitologia | mitologia nordycka | reedycje/remastery/remaki | mitologia grecka | mitologia egipska

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Age of Mythology: Extended Edition Premiera PC

8maja2014

producent: SkyBox Labs wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Age of Mythology: Extended Edition

Age of Empires II: Definitive Edition

Age of Empires III

Warcraft III: Reforged

Age of Mythology: Extended Edition to odświeżona wersja klasycznego RTS-a studia Ensemble wydanego pierwotnie w 2002 roku. Za unowocześnienie gry odpowiada zespół Skybox Labs.

Produkcja pod względem zawartości nie odbiega od pierwowzoru. Otrzymujemy zatem tradycyjną strategię czasu rzeczywistego, której akcja osadzona została w realiach antycznych. Zaprezentowana przez autorów wizja tej epoki nie jest realistyczna i bawimy się w świecie, gdzie prawdą są wszystkie ówczesne mity i wierzenia. Pozwala to na dowodzenie armiami, w skład których wchodzą zarówno śmiertelnicy, jak i legendarne istoty oraz magiczne bestie. Gra pozwala pokierować czterema cywilizacjami – grecką, egipską, nordycką oraz mieszkańcami Atlantydy. Każda z tych frakcji posiada unikalne budynki, technologie i jednostki. Kampania fabularna obejmuje liniowy ciąg misji, podczas których mamy okazję objąć dowództwo nad każdą z tych armii.

Age of Mythology: Extended Edition to tradycyjna gra RTS, więc zabawa polega na gromadzeniu surowców, wznoszeniu budyków, szkoleniu armii oraz toczeniu bitew. Produkcja duży nacisk kładzie na aspekt ekonomiczny, wymuszając na graczach tworzenie zdrowych gospodarek oraz wkładanie dużego wysiłku w rozwój technologiczny cywilizacji. Poza kampanią możemy również bawić się w multiplayerze w jednym z siedmiu różnorodnych trybów rozgrywki.

Gra oferuje pełną zawartość zarówno podstawowej wersji gry, jak i dodatku The Titans. Autorzy nie wprowadzili żadnych dramatycznych zmian do mechanizmów rozgrywki, a zamiast tego skoncentrowali się na dostosowaniu tego klasycznego RTS-a do współczesnych standardów. W tym celu zaimplementowano wsparcie dla współczesnych systemów operacyjnych oraz wysokich rozdzielczości szerokooekranowych. Ponadto poprawiono wygląd wody i dodano nowoczesny system oświetlenia oraz dynamiczny cykl dnia i nocy. Zmiany nie ograniczyły się tylko do aspektu graficznego. Lekko przebudowany został interfejs użytkownika i pojawiły się Osiągnięcia. Przede wszystkim jednak Age of Mythology: Extended Edition umożliwia łatwe odnajdywanie chętnych do rozgrywek multiplayer dzięki wykorzystaniu usługi Steamworks, a dodatkową atrakcją jest integracja z serwisem Twitch TV.

Ostatnia modyfikacja 4 kwietnia 2014

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 175 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Age of Mythology: Extended Edition: 12+

Age of Mythology: Extended Edition Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows Vista(SP2)/7(SP1)/8.1