Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Age of Mythology: Extended Edition (PC)

Age of Mythology: Extended Edition PC

Kolejna, po drugiej odsłonie serii Age of Empires, kompletnie zremasterowana wersja klasycznej strategii autorstwa Ensemble Studios. Oryginalna gra ukazała się w 2002 roku jako spin-off wspomnianej serii i osadzona jest w świecie mitologii.

Strategiczne | RTS | widok izometryczny | mitologia | mitologia nordycka | multiplayer | reedycje/remastery/remaki | mitologia grecka | mitologia egipska

PC Windows
Okładka Age of Mythology: Extended Edition (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8maja2014

Age of Mythology: Extended Edition to odświeżona wersja klasycznego RTS-a studia Ensemble wydanego pierwotnie w 2002 roku. Za unowocześnienie gry odpowiada zespół Skybox Labs.

Produkcja pod względem zawartości nie odbiega od pierwowzoru. Otrzymujemy zatem tradycyjną strategię czasu rzeczywistego, której akcja osadzona została w realiach antycznych. Zaprezentowana przez autorów wizja tej epoki nie jest realistyczna i bawimy się w świecie, gdzie prawdą są wszystkie ówczesne mity i wierzenia. Pozwala to na dowodzenie armiami, w skład których wchodzą zarówno śmiertelnicy, jak i legendarne istoty oraz magiczne bestie. Gra pozwala pokierować czterema cywilizacjami – grecką, egipską, nordycką oraz mieszkańcami Atlantydy. Każda z tych frakcji posiada unikalne budynki, technologie i jednostki. Kampania fabularna obejmuje liniowy ciąg misji, podczas których mamy okazję objąć dowództwo nad każdą z tych armii.

Age of Mythology: Extended Edition to tradycyjna gra RTS, więc zabawa polega na gromadzeniu surowców, wznoszeniu budyków, szkoleniu armii oraz toczeniu bitew. Produkcja duży nacisk kładzie na aspekt ekonomiczny, wymuszając na graczach tworzenie zdrowych gospodarek oraz wkładanie dużego wysiłku w rozwój technologiczny cywilizacji. Poza kampanią możemy również bawić się w multiplayerze w jednym z siedmiu różnorodnych trybów rozgrywki.

Gra oferuje pełną zawartość zarówno podstawowej wersji gry, jak i dodatku The Titans. Autorzy nie wprowadzili żadnych dramatycznych zmian do mechanizmów rozgrywki, a zamiast tego skoncentrowali się na dostosowaniu tego klasycznego RTS-a do współczesnych standardów. W tym celu zaimplementowano wsparcie dla współczesnych systemów operacyjnych oraz wysokich rozdzielczości szerokooekranowych. Ponadto poprawiono wygląd wody i dodano nowoczesny system oświetlenia oraz dynamiczny cykl dnia i nocy. Zmiany nie ograniczyły się tylko do aspektu graficznego. Lekko przebudowany został interfejs użytkownika i pojawiły się Osiągnięcia. Przede wszystkim jednak Age of Mythology: Extended Edition umożliwia łatwe odnajdywanie chętnych do rozgrywek multiplayer dzięki wykorzystaniu usługi Steamworks, a dodatkową atrakcją jest integracja z serwisem Twitch TV.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena gry 8.3 / 10 na podstawie 143 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.0 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Gry podobne do Age of Mythology: Extended Edition

Wymagania wiekowe Age of Mythology: Extended Edition

12+

Wymagania sprzętowe Age of Mythology: Extended Edition

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.6 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepsza), 5 GB HDD, Windows Vista(SP2)/7(SP1)/8.1

Wieści ze świata (GOG.com, TES Online, Warhammer TET Vermintide, Saints Row Undercover, Age of Mythology) 29/1/2016
Wieści ze świata (GOG.com, TES Online, Warhammer TET Vermintide, Saints Row Undercover, Age of Mythology) 29/1/2016

wiadomość29 stycznia 2016

Dziś piszemy m.in. o odpowiedniku wczesnego dostępu na GOG.com, dacie premiery dodatku Thieves Guild do The Elder Scrolls Online, zapowiedzi dwóch DLC do Warhammer: The End Times - Vermintide, premierze Age of Mythology: Tale of the Dragon i wypuszczeniu grywalnego prototypu skasowanego Saints Row Undercover na PSP. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Age of Mythology: Tale of the Dragon ukaże się za kilka dni
Age of Mythology: Tale of the Dragon ukaże się za kilka dni

wiadomość24 stycznia 2016

28 stycznia odbędzie się premiera Tale of the Dragon - dodatku dla gry Age of Mythology: Extended Edition. Rozszerzenie wprowadzi do zabawy chińską cywilizację z własną kampanią, jednostkami i bogami.

Tale of the Dragon - zapowiedziano pierwszy dodatek do Age of Mythology: Extended Edition
Tale of the Dragon - zapowiedziano pierwszy dodatek do Age of Mythology: Extended Edition

wiadomość20 września 2015

Firma Microsoft zapowiedziała Age of Mythology: Tale of the Dragon, czyli nowy dodatek do zremasterowanej wersji klasycznego RTS-a studia Ensemble.

Age of Mythology najlepsze - zaraz po DayZ. Top 10 Steam (4 - 10 maja)
Age of Mythology najlepsze - zaraz po DayZ. Top 10 Steam (4 - 10 maja)

wiadomość12 maja 2014

DayZ było w ubiegłym tygodniu najlepiej sprzedającym się tytułem wśród bestsellerów Steama, najpopularniejszej platformy cyfrowej dystrybucji. Tuż za liderem uplasowało się Age of Mythology w wersji rozszerzonej.

Age of Mythology: Extended Edition trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu
Age of Mythology: Extended Edition trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu

wiadomość3 kwietnia 2014

Firma Microsoft poinformowała, że RTS Age of Mythology: Extended Edition trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu. Przy okazji wypuszczono zwiastun pokazujący ulepszenia w stosunku do pierwowzoru z 2002 roku.