Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 czerwca 2020, 13:05

Age of Mythology: Extended Edition z nową aktualizacją 2.8

Age of Mythology: Extended Edition otrzymało kolejną aktualizację, oznaczoną numerem 2.8. Między innymi dodaje ona do tej odświeżonej wersji popularnego RTS-a nową mapę i szereg kodów, a także eliminuje kilka problemów technicznych.

W SKRÓCIE
  1. Age of Mythology: Extended Edition otrzymało nową aktualizację, oznaczoną numerem 2.8.
  2. Wśród najważniejszych elementów dodaje ona nową mapę (Blue Lagoon), eliminuje szereg błędów technicznych i oferuje świeże możliwości dla modderów.
  3. Poprzedni patch do tytułu miał premierę w grudniu ubiegłego roku.

Choć strategie czasu rzeczywistego stworzone przez nieistniejące już studio Ensemble mają już sporo lat na karku, wciąż cieszą się estymą wśród graczy. Świadczyć o tym może chociażby popularność ich odświeżonych wydań, które możemy znaleźć na Steamie. Jednym z nich jest Age of Mythology: Extended Edition, czyli przygotowany przez ekipę SkyBox Labs remaster spin-offu serii Age of Empires z 2002 roku, który miał swoją premierę sześć lat temu. Zainteresowanie tytułem owocuje tym, że nadal otrzymuje on wsparcie. Pod koniec maja wystartowały testy nowej aktualizacji, oznaczonej numerem 2.8. Natomiast wczoraj miała miejsce jej oficjalna premiera.

Age of Mythology: Extended Edition z nową aktualizacją 2.8 - ilustracja #1
Sześć lat od premiery, a Age of Mythology: Extended Edition wciąż jest wspierane.

Lista zmian, jakie wnosi łatka 2.8 do Age of Mythology: Extended Edition, jest całkiem spora. Wśród najważniejszych możemy wymienić nową mapę (Blue Lagoon), szereg poprawek w balansie poszczególnych cywilizacji, poprawki dotyczące działania i stabilności gry, kilka kodów ułatwiających zabawę, czy usprawnienia w rozgrywce wieloosobowej, dzięki którym na przykład mecze z graczami posiadającymi słabsze komputery powinny toczyć się bardziej płynnie. Nie zapomniano też o modderach. Otrzymali oni szereg świeżych skryptów, za pomocą których będą mogli rozwijać swoje projekty.

Wszystkie te wymienione elementy to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Dokładny spis zawartości aktualizacji 2.8 do Age of Mythology: Extended Edition znajdziecie w tym miejscu.

Age of Mythology: Extended Edition z nową aktualizacją 2.8 - ilustracja #2
Nowa mapa w Age of Mythology: Extended Edition – Blue Lagoon.

Warto wspomnieć, że poprzedni patch do Age of Mythology: Extended Edition zadebiutował w grudniu ubiegłego roku. Twórcy zdradzili wówczas, że to jak na razie ostatnia planowana przez nich aktualizacja do tytułu, ale zaznaczyli, że będą wsłuchiwali się w głos społeczności i jeśli zajdzie taka potrzeba, to przygotują kolejną. Jak widać, tak też się stało. Również teraz ekipa ze SkyBox Labs zachęca graczy do dzielenia się wrażeniami. Kto wie? Być może wszelkie nowe uwagi doprowadzą do wypuszczenia kolejnej łatki do gry w najbliższej przyszłości.

Przypominamy także, że przy okazji wywiadu udzielonego w listopadzie ubiegłego roku przez Adama Isgreena z firmy Microsoft dowiedzieliśmy się, że Age of Mythology może powrócić w większej formie, niż jedynie aktualizacje do Extended Edition. Czy miał on na myśli edycję definitywną, reboot czy kontynuację? Tego jak na razie nie wiemy.

  1. Oficjalna strona serii Age of Empires