Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 czerwca 2020, 13:03

Nowy Batman - Bloomberg potwierdza termin zapowiedzi gry

Wiemy, kiedy zostanie zapowiedziana nowa gra z Batmanem. Wszystko wskazuje na to, że nastąpi to już w sierpniu, co potwierdza wcześniejsze plotki na ten temat.

Nowy Batman - Bloomberg potwierdza termin zapowiedzi gry - ilustracja #1
Na nową grę autorów Batman: Arkham Origins czekamy już prawie siedem lat.

Od kilku dni głośno jest o Batman: Gotham Knights, czyli nowej odsłonie cyklu o Mrocznym Rycerzu, nad którą pracuje znane z Batman: Arkham Origins studio WB Games Montreal. Wydaje się, że możemy już być pewni, kiedy gra zostanie oficjalnie zapowiedziana. W serwisie Bloomberg pojawiła się informacja, że projekt zostanie ujawniony 22 sierpnia tego roku, podczas wirtualnej imprezy DC FanDome. Potwierdza to wcześniejsze spekulacje, sugerujące ten termin.

Sam raport poświęcony był tematowi niezapowiedzianej gry w uniwersum Harry'ego Pottera, ale wspomniano w nim, że właśnie podczas DC FanDome ma zostać zapowiedziana nowa gra z Batmanem. Autorem artykułu jest Jason Schreier, który wcześniej pisał dla serwisu Kotaku. To bardzo sprawdzone źródło, więc dajemy mu wiarę.

To potwierdzenie jest istotne, gdyż plotki o nowej grze z cyklu krążą od dawna. Wielokrotnie raczeni byliśmy doniesieniami sugerującymi, że ujawnienie gry jest tuż za rogiem i wszystkie one okazywały się nieprawdziwe. Jason Schreier często dementował te informacje, więc fakt, że teraz sam je przekazuje jest wart odnotowania.

Zresztą, doniesienia te pokrywają się z wcześniejszymi informacjami, według których na DC FanDome odbędzie się segment poświęcony nowym grom wydawanym przez firmę WB Games. Impreza ta wydaje się więc naturalnym miejscem na zapowiedź nowej produkcji z Batmanem.

Przypomnijmy, że według wcześniejszych plotek gra ma być „miękkim rebootem” serii, który skoncentruje się na tzw. „rodzinie Batmana” i zaoferuje wiele grywalnych postaci.

  1. Recenzja gry Batman: Arkham Origins - prequel bazujący na sprawdzonym schemacie
  2. Batman: Arkham Origins - poradnik do gry