Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2020, 21:44

autor: Entelarmer

Duża gra Harry Potter na PS5 i XSX powstaje w niewesołej atmosferze

Jason Schreier dostarczył nowych informacji na temat niezapowiedzianej gry w uniwersum Harry'ego Pottera. Dziennikarz agencji Bloomberg zdradził m.in. termin premiery oraz niektóre platformy sprzętowe, ale wspomniał też o niewesołej atmosferze w studiu tworzącym produkcję.

Duża gra Harry Potter na PS5 i XSX powstaje w niewesołej atmosferze - ilustracja #1
Sandbox RPG ma być nowym projektem w świecie Harry’ego Pottera.
Najważniejsze informacje:
  • Jason Schreier donosi o nowej grze w uniwersum serii Harry Potter od studia Avalanche Software;
  • tytuł, którego teaser wyciekł w 2018 roku, ma być wysokobudżetową produkcją z otwartym światem oraz szczegółowo odwzorowanym Hogwartem i okolicami;
  • tytuł ma zostać zapowiedziany jakiś czas po pokazaniu nowego Batmana, co ma nastąpić w sierpniu;
  • Schreier pisze też o niespokojnej atmosferze w studiu w związku z transfobicznymi komentarzami J.K. Rowling.

Fani Harry’ego Pottera mogą pamiętać marcowe doniesienie, jakoby nowa gra na licencji marki miała pojawić się na odwołanych targach E3 2020. Źródłem tej informacji był Jason Schreier, który podzielił się kolejnymi szczegółami na temat niezapowiedzianej produkcji, powołując się na dwa anonimowe źródła. Według dziennikarza agencji Bloomberg, nowy Harry Potter to wysokobudżetowa gra z otwartym światem. Za jej produkcję odpowiada – tak jak twierdziły dotychczasowe plotki – amerykańskie studio Avalanche Software. Twórcy Disney Infinity mają dostarczyć wiernie odwzorowany Hogwart wraz z otaczającymi go terenami. Schreier wspomina też o „odgrywaniu” (role-play) czarodziejów, co może wskazywać na obecność elementów RPG. Gra ma zadebiutować pod koniec przyszłego roku, a platformy docelowe obejmują m.in. PlayStation 5 oraz Xboksa Series X.

Pogłoski o produkcji słyszymy od dłuższego czasu, a dwa lata temu pojawił się rzekomy teaser tytułu. Bloomberg potwierdza, że był on autentyczny, aczkolwiek większość późniejszych plotek miała mijać się z prawdą. W artykule raz jeszcze potwierdzono planowaną zapowiedź gry na E3 2020 i dodano, że ujawnienie nowego Harry’ego Pottera nastąpi nieco po pokazie również niepotwierdzonego Batmana, który także miał pojawić się na odwołanych targach. Gra z obrońcą Gotham rzekomo zostanie pokazana w sierpniu.

Duża gra Harry Potter na PS5 i XSX powstaje w niewesołej atmosferze - ilustracja #2
Nowy Batman ma zostać ujawniony przed zapowiedzią czarodziejskiej gry Avalanche Software.

Pokazanie gry w czarodziejskim uniwersum jakiś czas po nowym Batmanie może dziwić, skoro pierwotnie obie produkcje miały zostać pokazane tego samego dnia. Być może Warner Bros. Interactive po prostu uznało, że lepiej będzie rozbić prezentacje obu gier na dwa wydarzenia, ale niektórzy wskazują na inny możliwy powód. W raporcie Jasona Schreiera pada wzmianka o niespokojnych nastrojach wśród pracowników Avalanche Software. Te wywołały ostatnie wypowiedzi J.K. Rowling. Autorka ostro skomentowała temat osób, które zmieniły płeć, co spotkało się z gwałtowną reakcją fanów oraz aktorów znanych z ekranizacji książek brytyjskiej pisarki.

Jak podaje Schreier, kierownictwo Avalanche jeszcze nie zajęło stanowiska w tej sprawie, ale słowa Rowling odbiły się echem wśród szeregowych pracowników. Co prawda bezpośredni udział brytyjskiej pisarki w pracach nad grą jest minimalny, ale zamieszanie wokół autorki mogłoby wpłynąć na skromniejsze niż oczekiwane zainteresowanie egranizacją marki. To mogłoby wyjaśniać przesunięcie ujawnienia gry na dalszy termin, kiedy już przycichną ostatnie kontrowersje. Bloomberg zwraca też uwagę na doniesienia o planowanej sprzedaży Warner Bros. Interactive, co może mieć istotny wpływ na przyszłość projektu.

Tradycyjnie przypominamy, że wszelkie nieoficjalnie doniesienia należy traktować wyłącznie jako plotki. Jak na razie Warner Bros. Interactive w żaden sposób nie potwierdził istnienia projektu, nie mówiąc nawet o ujawnianiu jakichkolwiek informacji na jego temat.