Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2020, 12:37

autor: aadamus

WB Interactive wystawione na sprzedaż. Take-Two i EA wśród potencjalnych nabywców

Warner Bros. Interactive Entertainment może wkrótce przejść w inne ręce. Według CNBC, AT&T będące właścicielem firmy planuje ją sprzedać za 4 miliardy dolarów. Wśród potencjalnych nabywców wymienia się Take-Two, Electronic Arts i Activision Blizzard.

WB Interactive wystawione na sprzedaż. Take-Two i EA wśród potencjalnych nabywców - ilustracja #1
Batman może trafić pod skrzydła innej firmy.

Spółka Warner Bros. Interactive Entertainment od 2018 roku pozostaje własnością AT&T. Niedługo może się to jednak zmienić. Jak donosi CNBC, ze względu na sięgające 200 miliardów dolarów zadłużenie, amerykańska firma telekomunikacyjna szuka nabywców na posiadany przez siebie oddział gier. Cena spółki ma wynosić 4 miliardy dolarów, a wśród zainteresowanych transakcją znalazło się wiele gigantów z branży, w tym Take-Two, EA i Activision Blizzard.

Według doniesień potencjalny nabywca Warner Bros. Interactive przejmie także studia mu podlegające, w tym Avalanche Software, Rocksteady Studios oraz NetherRealm. Problematyczną kwestią pozostają natomiast należące do firmy marki, takie jak LEGO, Harry Potter i Batman. Są one powiązane z należącą do Warner Bros. własnością intelektualną. Oznacza to, że potencjalna umowa mogłaby zawierać zapis pozwalający na korzystanie z danego IP, uwzględniający dzielenie się zyskami między AT&T i nabywcą.

Obecnie żadna ze stron nie udzieliła komentarza na ten temat. Pozostaje więc czekać na dalszy rozwój sprawy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach