Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 czerwca 2020, 13:58

autor: Karol Laska

Na kinowe widowiska sobie poczekamy. Tenet, Wonder Woman, Matrix i inne przełożone filmy

Koronawirus spowodował, że bardzo długa lista tegorocznych premier została przełożona na kolejne lata. Warner Bros wydał już z tego powodu oficjalne komunikaty dotyczące konkretnych tytułów.

Na kinowe widowiska sobie poczekamy. Tenet, Wonder Woman, Matrix i inne przełożone filmy - ilustracja #1
Tenet zalicza dwutygodniowe opóźnienie.

Zacznijmy od dobrych wieści. A raczej tych najmniej bolesnych w ogólnym rozrachunku. Tenet Christophera Nolana zobaczymy kilkanaście dni później niż zakładano, bo nie 17, a 31 lipca. Reżyser od początku nalegał na utrzymanie premiery w tych dniach, bo koniecznie chciał, by był to jeden z pierwszych filmów, które będzie można zobaczyć na dużym ekranie po trudnym okresie światowej pandemii.

Mocno oberwał też ukochany przez większość świata Keanu Reeves. Jeszcze kilka miesięcy temu cieszyliśmy się, że dwa dzieła, w których gra główną rolę – Matrix 4 i John Wick 4 – ukażą się w tym samym dniu, czyli 21 maja 2021 roku. Rzeczywistość okazała się o wiele bardziej brutalna. Film Lany Wachowskiej ukaże się dopiero 1 kwietnia 2022 roku, a czwarta część charakterystycznego akcyjniaka neo-noir to ponad rok opóźnienia, gdyż za datę podaje się 27 maja 2022 roku.

Luka po powyższych dwóch dziełach zostanie szczęśliwie wypełniona na skutek pozostałych przeniesień. W miejsce to wskoczy mocno oczekiwany monster movie Godzilla vs. Kong, czyli czwarty film z uniwersum MonsterVerse po reboocie Godzilli, Kongu: Wyspie Czaszki i Godzilli II: Królu potworów. Początkowo premiera miała mieć miejsce w listopadzie tego roku.

(youtube}L3pk_TBkihU{/youtube}

Zmian nie ustrzegło się nawet kino superbohaterskie. Kiedy Marvel jest już przygotowany na ruszenie z kampanią promocyjną Czarnej Wdowy, DC oficjalnie przenosi swoją Wonder Woman 1984. Tytuł miał być dostępny do obejrzenia już podczas zbliżających się wakacji, bo 14 sierpnia. Ostatecznie jednak studio wypuści swój produkt niecałe półtora miesiąca później, czyli 2 października.

Ofiarami koronawirusa stały się też dzieła mniej popularne, a równie ważne dla portfela Warner Bros. Komedia fantasy Roberta Zemeckisa pod tytułem The Witches nie zadebiutuje w październiku, tylko w bliżej nieokreślonym fragmencie 2021 roku, a kolejna wersja Toma i Jerry’ego łącząca elementy animacji z akcją „na żywo” ukaże się 5 marca 2021 roku, a nie na święta, tak jak to wcześniej zakładano.