Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2020, 11:13

Hardspace Shipbreaker – gameplay z gry o gwiezdnym złomiarzu

Do sieci trafił nowy obszerny gameplay z Hardspace: Shipbreaker, czyli gry o kosmicznym złomiarzu, nad którą pracuje, równolegle z Homeworld 3, studio Blackbird Interactive.

W ramach wirtualnej imprezy Summer of Gaming 2020 udostępniono obszerny gameplay z Hardspace: Shipbreaker, czyli gry o kosmicznym zbieraczu złomu, nad którą pracuje znany z Homeworld: Deserts of Kharak zespół Blackbird Interactive.

Filmik oferuje ponad osiem minut zapisu rozgrywki opatrzonego komentarzem jednego z deweloperów. Materiał pokazuje proces rozmontowywania statku kosmicznego klasy Gecko. Rozgrywka wydaje się bardzo rozbudowana. Nie wystarczy pociąć jednostki na kawałki. Gracz będzie musiał wyłączać systemy pokładowe, tworzyć miejsce na transport części i unikać po drodze wielu zagrożeń.

Hardspace Shipbreaker – gameplay z gry o gwiezdnym złomiarzu - ilustracja #1
Wczesna wersja gry trafi do sprzedaży w przyszłym tygodniu.

Przypomnijmy, że Hardspace: Shipbreaker zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Gra zadebiutuje we wczesnym dostępie za trzy dni, czyli 16 czerwca. Autorzy na razie nie mają w planach opracowania polskiej wersji językowej.

Wczesna wersja ma zaoferować pierwszy akt kampanii dla pojedynczego gracza, który starczy na ok. 15 godzin zabawy. Do tego dojdzie swobodny tryb sandboksowy. Gracze będą mogli bawić się w złomowanie dwóch klas statków kosmicznych.

Gra ma spędzić we wczesnym dostępie 12 miesięcy, ale twórcy nie wykluczają, że dojście do wersji 1.0 może potrwać dłużej, zależnie od przebiegu prac.

  1. Oficjalna strona studia Blackbird Interactive