Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2020, 11:04

autor: Adrian Werner

Nowy Batman zostanie ujawniony w sierpniu - plotka

Pojawiły się plotki sugerujące, że studio WB Games Montreal wkrótce zapowie nową grę z Batmanem w roli głównej. Ujawnienie projektu ma się odbyć podczas sierpniowej imprezy DC FanDome.

Nowy Batman zostanie ujawniony w sierpniu - plotka - ilustracja #1
Od premiery Batman: Arkham Origins wkrótce minie siedem lat, więc najwyższy już czas na coś nowego od WB Montreal.

Spekulacje o nowej odsłonie cyklu Batman: Arkham pojawiają się od dawna. Wielokrotnie raczeni byliśmy plotkami sugerującymi, że ujawnienie gry jest tuż za rogiem i wszystkie one okazywały się nieprawdziwe. Teraz pojawiły się nowe doniesienia tego typu, ale są spore szanse, że tym razem znajdą one potwierdzenie w rzeczywistości.

Ich źródłem jest dziennikarz James Sigfield z serwisu Geeks WorldWide. Według niego studio WB Games Montreal (autorzy Batman: Arkham Origins) ujawnią swoją następną grę z Mrocznym Rycerzem 22 sierpnia tego roku. Tego dnia ma się odbyć wirtualne wydarzenie DC FanDome, zorganizowane dla fanów tego komiksowego uniwersum. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w notce prasowej zapowiadającej tę imprezę znalazła się informacja, że firma Warner Bros. szykuje atrakcje dla fanów gier z tej marki.

Według Jamesa Sigfielda WB Montreal ma potwierdzić swoją obecność na DC FanDome zanim jeszcze wystartuje ta impreza.

Atrakcje dotyczące gier na DC FanDome będą odbywały się ramach Summer Game Fest, czyli inicjatywy Geoffa Keighleya (organizatora m.in. The Game Awards). Na twitterowym koncie imprezy wprost wspominane są zapowiedzi nowych produkcji wydawanych pod szyldem WB Games.

Warto przypomnieć, że serwis Geeks WorldWide w lutym tego roku opublikował doniesienia, według których następna gra z tej marki ma być „miękkim rebootem” serii. Do produkcji trafią elementy ze skasowanej kontynuacji Arkham Knight. Do wyboru ma być wiele postaci wchodzących w skład tzw. Batfamily, a produkcja będzie oferowała tryb kooperacji.

  1. Oficjalna strona serii
  2. Recenzja gry Batman: Arkham Origins - prequel bazujący na sprawdzonym schemacie
  3. Batman: Arkham Origins - poradnik do gry

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej