Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2020, 19:35

Przeciek: nowy Batman będzie „miękkim rebootem” serii Arkham

Serwis Geeks WorldWide podzielił się przeciekami na temat nowej gry o Batmanie, według których będzie ona „miękkim rebootem” znanej serii z Człowiekiem-Nietoperzem. Do produkcji trafią elementy ze skasowanej kontynuacji Arkham Knight. Pojawi się w niej również grywalna „Batfamily” oraz tryb kooperacji.

PLOTKI O NOWYM BATMANIE W SKRÓCIE:
  • premiera została zaplanowana na jesień 2020 roku,
  • będzie to „miękki reboot” serii Arkham,
  • w grze będzie dostępna grywalna „Batfamily”,
  • pojawi się tryb kooperacyjny,
  • do produkcji trafią elementy ze skasowanej kontynuacji Arkham Knight.

O tym, że studio Warner Bros. Games Montreal, czyli autorzy gry Batman: Arkham Origins, pracuje nad nową częścią serii przygód Człowieka-Nietoperza, mówi się już od dłuższego czasu. We wrześniu zeszłego roku w mediach społecznościowych zostały udostępnione symbole, wśród których znajdowały się emblematy m.in. Trybunału Sów i Ligi Cieni. Natomiast na początku stycznia tego roku twórcy po raz kolejny przedstawili na swoich profilach tajemnicze grafiki. Takie działania niemal utwierdziły fanów w przekonaniu, że coś faktycznie jest na rzeczy.

Kto z Was czeka na nowy tytuł z Batmanem w roli głównej? - Przeciek: nowy Batman będzie „miękkim rebootem” serii Arkham - wiadomość - 2020-02-07
Kto z Was czeka na nowy tytuł z Batmanem w roli głównej?

Dzięki przeciekom anonimowego informatora, które pojawiły się w serwisie Geeks WorldWide, możemy dowiedzieć się, jak potencjalnie będzie wyglądać ten nowy tajemniczy tytuł o Batmanie. Według źródła produkcja nie będzie kontynuacją serii, a zamiast tego przyjmie formę rebootu. Dzieło, którego premiera ma odbyć się jeszcze jesienią tego roku, zapoczątkuje nowe growe uniwersum DC (z dala od „Arkhamverse”). W jego skład wejdzie dodatkowo jeszcze niezapowiedziana gra od studia Rocksteady oraz nowy tytuł z Supermanem w roli głównej, nad którym także podobno pracuje Warner Bros. (warto przypomnieć, że według plotek powstawał on już w 2014 roku, ale podobno został anulowany). Obie wyżej wymienione produkcje mają trafić na nadchodzącą generację konsol.

Obecnie niewiele wiadomo na temat fabuły oraz rozgrywki nowego projektu studia Warner Bros. Games Montreal. W grze ma się pojawić grywalna „Batfamily”, Trybunał Sów oraz tryb kooperacyjny. Na początku rozważano stworzenie kontynuacji Arkham Knight, w której syn Bruce’a Wayne’a, Damian, przejął jego rolę. Pomysł ten został jednak porzucony już w 2016 roku.

Na koniec warto również dodać, że dziennikarz James Sigfield na swoim koncie na Twitterze pokazał jeden z pojazdów, który miał pojawić się w skasowanym sequelu Arkham Knight. Zapewnia jednak, że Batcykl (podobnie jak wiele innych rzeczy) zamiast tego trafi do nowej gry o Człowieku-Nietoperzu, nad którą pracuje Warner Bros. Games Montreal.