Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 listopada 2019, 14:38

autor: Froozyy

Przeciek: nowa gra z Supermanem powstawała już w 2014 roku

Według informacji, które podaje portal Tweak Town, nowa gra z Supermanem w roli głównej (o podtytule Unborn) powstawała w 2014 roku, jednak Warner Bros. anulował ją, ponieważ silnik, na którym była oparta, nie pozwalał na stworzenie odpowiednich mechanik latania.

Superman na konsolach nowej generacji? - Przeciek: nowa gra z Supermanem powstawała już w 2014 roku - wiadomość - 2019-11-11
Superman na konsolach nowej generacji?

Minęło sporo czasu od ostatnich plotek na temat nowej gry studia Rocksteady (twórców cyklu Batman: Arkham). Ponad rok temu w serwisie 4Chan pojawił się wpis informujący, że tytuł ten miałby skupić się na postaci Supermana, zawierać otwarte na eksplorację Metropolis, superbohater zmierzy się w niej z Brainiaciem, a system walk będzie uwzględniać latanie. I o ile do tej pory nie otrzymaliśmy żadnego potwierdzenia na ten temat, to właśnie pojawiły się kolejne przecieki, które wydają się potwierdzać wcześniejsze plotki i zdradzają, że produkcja powstała już w 2014 roku.

Jak mogłaby wyglądać nowa gra z Supermanem w roli głównej?
Jak mogłaby wyglądać nowa gra z Supermanem w roli głównej?

Jak podaje serwis TweakTown, pięć lat temu studio Warner Bros. Games Montreal stworzyło grę nazwaną Superman: Unborn, która ostatecznie nie ujrzała światła dziennego. Jej akcja osadzona była w Kandorze, czyli mieście, które według komiksów zostało skurczone i porwane przez Brainiaca. Była to jednak dość mała produkcja, a Superman miał w niej ograniczone możliwości. Koniec końców tytuł anulowano, ponieważ Warner Bros. zauważył, że silnik gry (ten sam co w grach z serii Batman: Arkham) nie nadawał się do stworzenia mechaniki latania superbohatera. Produkcji należałoby się spodziewać na konsolach nowej generacji, które pozwolą na realistyczne odtworzenie umiejętności Supermana (trzeba pamiętać, że ten superbohater może poruszać się wyjątkowo szybko).

Twórcy wzięli sobie uwagi wydawcy do serca, jednak nie wiadomo, czy prace nad grą nadal trwają, czy całkowicie porzucono ten projekt. Należy również pamiętać, że pod koniec 2018 roku jeden z reprezentantów studia Rocksteady powiedział, iż nowa produkcja nie skupi się na przygodach Supermana. Pozostaje mieć nadzieję, że jego słowa okażą się nieprawdziwe.

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-11

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach