Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 listopada 2019, 15:48

CoD: Modern Warfare - pierwsza przepustka bitewna pojawi się w grudniu

Podczas ostatniej telekonferencji dyrektor finansowy firmy Activision Blizzard zdradził, że pierwsza przepustka bitewna do gry Call of Duty: Modern Warfare pojawi się w grudniu tego roku. Nie wiadomo jednak jeszcze, ile będzie kosztować jej wersja z nagrodami w postaci przedmiotów kosmetycznych.

Pierwsza przepustka bitewna w Call of Duty: Modern Warfare coraz bliżej. - CoD: Modern Warfare - pierwsza przepustka bitewna pojawi się w grudniu - wiadomość - 2019-11-11
Pierwsza przepustka bitewna w Call of Duty: Modern Warfare coraz bliżej.

Jeszcze przed premierą Call of Duty: Modern Warfare twórcy zapewniali graczy, że w ich najnowszej produkcji nie pojawią się lootboksy. Zamiast tego studio postawiło na sezony, które będą oferować za darmo różnego rodzaju mapy oraz tryby na wszystkich platformach sprzętowych, oraz przepustki bitewne. Te ostatnie pojawią się w dwóch wariantach – darmowym i płatnym. W ramach pierwszego każdy będzie mógł odblokować elementy (bronie i ich modyfikacje) poprzez samą zabawę w grze. Natomiast druga wersja, za którą trzeba będzie zapłacić, wynagrodzi graczy kosmetycznymi przedmiotami niemającymi żadnego wpływu na rozgrywkę.

Podczas ostatniej telekonferencji firmy Activision Blizzard dyrektor finansowy, Dennis Durkin, zdradził, że pierwsza taka przepustka pojawi się w grudniu tego roku. Nie wiadomo jeszcze, ile będzie kosztować wersja z nagrodami w postaci skórek.

[…] Dotyczy to również naszego nowego systemu w grze Call of Duty: Modern Warfare, który pojawi się w grudniu, nieco później, niż pierwotnie zakładano.

Następnie dyrektor generalny Bobby Kotick kontynuował temat mówiąc, m.in., że firma uważa, iż jest to słuszny krok w rozwoju gry, który przede wszystkim jest fair wobec graczy.

Uważamy, że jest to właściwe rozwiązanie dla gry oraz tego, w jaki sposób została ona stworzona. Co ważniejsze, uważamy, że jest to odpowiednie rozwiązanie dla naszych graczy. Premiera jeszcze przed nami, ale zostaliśmy naprawdę zachęceni przez wczesną reakcję społeczności na zmiany, które wprowadzamy. Dlatego też, jeśli chodzi o rozwój, czujemy się dobrze zarówno w kwestii naszego długoterminowego potencjału zaangażowania, jak i nowego systemu, który wdrażamy.

Call of Duty: Modern Warfare zadebiutowało 25 października 2019 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Produkcja okazała się sporym sukcesem i zebrała dobre oceny. Nasz recenzent wystawił jej notę 8.5/10. Kilka dni temu ukazał się patch naprawiający niezbalansowane elementy gry oraz dodający dwie nowe mapy i tryb Hardpoint.