Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2019, 09:13

Premiera CoD: Modern Warfare. Gra zbiera dobre recenzje

Nadszedł wreszcie dzień premiery Call of Duty: Modern Warfare. Gra zadebiutowała na rynku i od razu otrzymała pierwszy patch. W sieci pojawiło się również sporo recenzji i wynika z nich, że produkcja spełnia pokładane w niej nadzieje.

Powrót Modern Warfare okazał się udany. - Premiera CoD: Modern Warfare. Gra zbiera dobre recenzje - wiadomość - 2019-10-25
Powrót Modern Warfare okazał się udany.

Doczekaliśmy się wreszcie premiery Call of Duty: Modern Warfare, czyli tegorocznej odsłony najpopularniejszego cyklu pierwszoosobowych strzelanek. Gra trafiła na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Na wszystkich trzech platformach oferuje pełną polską wersję językową. Warto wspomnieć, że wydanie pecetowe wykorzystuje klienta Battle.net. Należy też dodać, że pierwsi gracze donoszą o problemach z serwerami - mamy nadzieję, że zostaną one szybko rozwiązane.

Wraz z premierą zadebiutował pierwszy patch. Koncentruje się on na usuwaniu błędów i poprawie potyczek PvP w multiplayerze, w tym zwłaszcza spawnowania. Do tego dochodzi kilka ulepszeń opracowanych specjalnie z myślą o wersji PC, takich jak wprowadzenie efektu HDR czy zmiany w sterowaniu.

Do sieci zdążyło już trafić sporo recenzji, które pozwalają ocenić, czy gra spełniła pokładane w niej nadzieje. Według serwisu Metacritic wersja na PlayStation 4 posiada średnią ocen na poziomie 86%. Poniżej podajemy wybrane noty:

 1. Digital Chumps - 9.2 / 10
 2. Hardcore Gamer - 4.5 / 5
 3. Hobby Consolas 90 / 100
 4. Everyeye.it - Italian - 9 / 10
 5. Attack of the Fanboy - 4.5 / 5
 6. Game Informer - 8.8 / 10
 7. AusGamers - 8.5 / 10
 8. COGconnected - 82 / 100
 9. Daily Dot - 4 / 5
 10. Daily Star - 4 / 5
 11. Gameblog French - 8 / 10
 12. GamesRadar+ - 4 / 5
 13. PC Gamer - 80 / 100
 14. PCGamesN - 8 / 10
 15. Windows Central - 4 / 5
 16. GameSpot - 7 / 10

Nasza redakcja grę otrzymała dopiero w środę popołudniu, więc na razie opublikowaliśmy jedynie pierwsze wrażenia, bez oceny.

Ogólnie wrażenia recenzentów są bardzo pozytywne. Chwalony jest wyśmienity multiplayer, w którym dobre wrażenie robi zwłaszcza różnorodność projektów map oraz tryb realistyczny, który upodabnia grę do taktycznej strzelanki poprzez wyłączenie pomocnych elementów interfejsu oraz zwiększenie zadawanych obrażeń.

Dobre opinie zbiera również kampania fabularna (wczoraj do sieci trafił zapis jej pierwszych 20 minut), która pełna jest imponujących sekwencji i oferuje dużą różnorodność misji. Jej najpoważniejszą wadą jest skromny rozmiar, gdyż zgodnie z tradycjami serii, całość można przejść w 5-6 godzin.

Mniej entuzjazmu wśród recenzentów wzbudziła kooperacja. Zamiast kampanii gra postawiła na tryb Spec Ops, składający się z krótkich misji. Niestety, ten element jest niedopracowany. Przeciwnicy spawnują się zbyt często, a ich przybycia nie są podzielone na fale. Warto jednak zauważyć, że recenzje powstały po specjalnym evencie zorganizowanym przez wydawcę, więc możliwe, że wersja, która zadebiutowała na rynku będzie pod tym względem bardziej dopracowana.

Z recenzji wyłania się obraz gry, która w większości spełnia pokładane w niej nadzieje i powinna zadowolić fanów cyklu. Pomóc w tym może zmieniony, w porównaniu z poprzednimi odsłonami, model biznesowy. Zamiast płatnych DLC autorzy postawili na rozwój w ramach sezonów. Wszystkie dodatkowe tryby i mapy dostępne będą za darmo, równocześnie na wszystkich platformach sprzętowych. W grze nie znajdziemy również nielubianych lootboksów oraz zrzutów zaopatrzenia (ang. supply drops). Ponadto bronie oraz ich modyfikacje wpływające na rozgrywkę będzie można odblokować poprzez zabawę.

 1. Recenzja gry Call of Duty: Modern Warfare (w przygotowaniu) – prawie najlepszy CoD w historii
 2. Call of Duty: Modern Warfare to Battlefield, na którego czekają gracze
 3. Wszystko o Call of Duty: Modern Warfare 2019
 4. Oficjalna strona serii