Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2019, 08:37

Techland zapowiada Call of Juarez Gunslinger na Nintendo Switch

Polska firma Techland zapowiedziała, że strzelanka Call of Juarez: Gunslinger 10 grudnia trafi na konsolę Nintendo Switch. Wydanie wykorzysta kilka funkcji charakterystycznych dla wspomnianej platformy. Zaprezentowano też pierwszy trailer.

Call of Juarez: Gunslinger na Switcha z pierwszym trailerem. - Techland zapowiada Call of Juarez Gunslinger na Nintendo Switch - wiadomość - 2019-10-25
Call of Juarez: Gunslinger na Switcha z pierwszym trailerem.

Rodzima firma Techland oficjalnie zapowiedziała, że ostatnia (póki co) część jej cyklu pierwszoosobowych strzelanek w klimatach westernu - Call of Juarez: Gunslinger - trafi na konsolę Nintendo Switch (o czym wiedzieliśmy już od pewnego czasu). Udostępniono też pierwszy trailer, który trwa mniej niż minutę, ale prezentuje fragmenty rozgrywki i zawiera kilka informacji na temat funkcji ekskluzywnych dla tego wydania. Omawiana edycja ukaże się na rynku 10 grudnia.

Trzeba przyznać, że wersja dedykowana hybrydowej konsoli wielkiego „N” wygląda i działa całkiem przyzwoicie, co zawdzięczamy zapewne komiksowemu, cell-shadingowemu stylowi artystycznemu oraz faktowi, że pierwotnie był to tytuł zaprojektowany z myślą o sprzęcie poprzedniej generacji. Edycja na platformę Nintendo będzie wzbogacona o możliwość celowania z wykorzystaniem funkcji kontroli ruchu joy-conów, a także wsparcie dla wibracji HD Rumble.

Przypominamy, że Call of Juarez: Gunslinger zadebiutowało 22 maja 2013 roku na komputerach oraz konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Gra została ciepło przyjęta przez branżowych ekspertów - jej średnia z recenzji w serwisie Metacritic wynosi 75-79%, w zależności od platformy. U nas tytuł otrzymał wysoką notę 8/10.

Nowe Call of Juarez to udana gra, która co prawda nie ustrzegła się pewnym błędów, ale po fatalnym The Cartel pchnęła serię z powrotem na dobre tory. Świetna komiksowa grafika, interesująca i dobrze opowiedziana historia oraz emocjonujące strzelaniny to zdecydowane zalety Gunslingera. Najpoważniejszymi zaś wadami są: kiepski system pojedynków oraz źle rozwiązany sposób otrzymywania obrażeń. Na szczęście dobre strony przeważają nad złymi, a śledzenie losów Silasa Greavesa wciąga bez reszty i wręcz nie pozwala oderwać się od komputera. Techland powrócił tym tytułem z dalekiej podróży i udowodnił, że nadal potrafi robić dobre gry w konwencji Dzikiego Zachodu - napisał w swojej recenzji Tomasz „Sting“ Chmielik.

  1. Techland - strona oficjalna