Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2019, 10:02

Techland zaczyna promować Call of Juarez Gunslinger na Switcha

Wygląda na to, że Call of Juarez: Gunslinger może niedługo pojawić się na konsoli Nintendo Switch. Polska firma Techland rozpoczęła akcję promocyjną, która nie pozostawia w tym względzie większych wątpliwości.

To już niemal pewne - CoJ: Gunslinger zmierza na Switcha. - Techland zaczyna promować Call of Juarez Gunslinger na Switcha - wiadomość - 2019-10-21
To już niemal pewne - CoJ: Gunslinger zmierza na Switcha.

Firma Techland rozpoczęła dość zabawną kampanię promocyjną, która sugeruje, że ostatnia (jak do tej pory) część serii Call of Juarez - okraszona podtytułem Gunslinger - niedługo trafi na konsolę Nintendo Switch. Redakcje niektórych serwisów branżowych otrzymały kartki pocztowe przedstawiające kowboja grającego we wspomnianą grę na hybrydowej konsoli wielkiego „N”. Poniżej kilka zdjęć zrobionych przez dziennikarzy portalu VG24/7.

Techland zaczyna promować Call of Juarez Gunslinger na Switcha - ilustracja #2
Kartki pocztowe otrzymane od Techlandu. Źródło: VG24/7.
Kartki pocztowe otrzymane od Techlandu. Źródło: VG24/7.

Warto odnotować, że to nie pierwsza przesłanka sugerująca, że Call of Juarez: Gunslinger pojawi się na Switchu - kilka tygodni temu donosiliśmy, że organizacja ESRB przyznała grze klasyfikację wiekową. Pocztówki wysyłane przez dziennikarzy są wyjątkowo wymowne i właściwie nie pozostawiają pola do interpretacji. Wszystko wskazuje na to, że od oficjalnego ogłoszenia tego wydania dzieli nas zaledwie kilka dni - więcej powinniśmy się dowiedzieć w czwartek wieczorem (około 21:00 czasu polskiego).

Call of Juarez: Gunslinger zadebiutowało w maju 2013 roku na pecetach oraz konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Tytuł został ciepło przyjęty przez branżowe media - w serwisie Metacritic ma średnią z recenzji na poziomie 75-79%, w zależności od platformy. U nas dzieło Techlandu otrzymało wysoką notę 8/10.

  1. Techland - strona oficjalna
  2. Call of Juarez: Gunslinger - poradnik