Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2019, 09:31

Powstanie PlanetSide 3. Gra będzie znacznie większa niż PS2

Studio Daybreak Game Company ujawniło plany na przyszłość. Obejmują one grę PlanetSide 3, w której będziemy toczyli galaktyczną wojnę, jak również rozwój PlanetSide Arena oraz PlanetSide 2.

Obecnie studio Daybreak koncentruje się na PlanetSide Arena. - Powstanie PlanetSide 3. Gra będzie znacznie większa niż PS2 - wiadomość - 2019-10-21
Obecnie studio Daybreak koncentruje się na PlanetSide Arena.

Studio Daybreak Game Company podzieliło się z graczami planami odnośnie przyszłości cyklu PlanetSide. Fanów marki ucieszyć powinna wiadomość, że obejmują one trzecią część cyklu.

Niestety, na razie informacje na temat PlanetSide 3 są bardzo skromne. Skala rozgrywki ma mocno przebić to, co oferowały wcześniejsze odsłony cyklu. Gracze będą toczyli galaktyczną wojnę, tworząc imperia, kolonizując planety i walcząc o kontrolę nad systemami.

Na trzecią część cyklu sporo poczekamy, bo obecnie autorzy koncentrują się na PlanetSide Arena. Produkcja zadebiutowała miesiąc temu we wczesnym dostępie. Twórcy nie zamierzają przeciągać w nieskończoność tej fazy. Chcą zaimplementować najważniejsze elementy i mechanizmy, uzyskać opinie społeczności, a następnie wprowadzić potrzebne zmiany i szybko opuścić Early Access. Gra wkrótce zyska m.in. dodatkowe tryby i mapy, które mają zaoferować skalę starć charakterystyczną dla tego cyklu, ale w ramach krótkich i dynamicznych meczów.

Twórcy traktują PlanetSide Arena jako fundament, na którym powstanie PlanetSide 3. Nie obejmuje to jedynie warstwy technologicznej. Gra ma również stanowić pomost fabularny, łączący historie drugiej i trzeciej części cyklu.

Studio podkreśla również, że nie zamierza porzucać PlanetSide 2. Zespół odpowiedzialny za ten projekt zasiliły ostatnio dodatkowe osoby i w planach jest dalszy rozwój gry.

Warto wspomnieć, że wszystkie te informacje najpewniej miały głównie uspokoić fanów. Dwa tygodnie temu studio zwolniło bowiem sporą grupę osób. Redukcja dotknęła wszystkie zespoły w Daybreak Game Company, ale szefowie firmy zapewniają, że nie przeszkodzi to w produkcji żadnego z projektów.

  1. Oficjalna strona Daybreak Game Company
  2. Oficjalna strona Planetside Arena