Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2019, 16:05

autor: AlexB

Kolejne miliony Monster Huntera: World, CoJ: Gunslinger na Switcha i inne wieści

Dziś piszemy o o kolejnym kamieniu milowym w sprzedaży gry Monster Hunter: World, nowych sterownikach do kart grafiki od firmy AMD i klasyfikacji wiekowej CoJ: Gunslinger na Switcha. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

14 milionów egzemplarzy Monster Hunter: World trafiło do sklepów i klientów cyfrowych

Monster Hunter: World i dodatek Iceborne doskonale radzą sobie na rynku. - Kolejne miliony Monster Huntera: World, CoJ: Gunslinger na Switcha i inne wieści - wiadomość - 2019-10-08
Monster Hunter: World i dodatek Iceborne doskonale radzą sobie na rynku.

Sprzedaż Monster Hunter: World nie zwalnia tempa. Firma Capcom ogłosiła, że kolejna odsłona popularnego cyklu RPG-ów akcji dostępna na PC, PlayStation 4 i Xboksie One rozeszła się już w przeszło 14 milionach egzemplarzy (via Gematsu). W liczbę tę wchodzą zarówno sztuki wysłane do sklepów, jak i te, które trafiły to klientów cyfrowych. Oznacza to, że w niecały miesiąc liczba ta zwiększyła się o około 900 tysięcy.

Warto przypomnieć, że do 13 września do sklepów i klientów trafiło 2,5 miliona kopii Iceborne, czyli pierwszego dużego dodatku do Monster Hunter: World, a należy pamiętać, że nadal nie jest on dostępny na PC. Gdy dodamy do tego wyniki osiągane przez podstawkę raczej nie powinien szokować fakt, że ostatnia część głośnej japońskiej serii o polowaniu na potwory jest uważana za jeden największych hitów firmy Capcom.

Sterowniki AMD Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 19.10.1

W sieci pojawiła się kolejna wersja sterowników do kart grafiki od firmy AMD, nosząca sygnaturę 19.10.1. Ich głównym zadaniem jest dodanie wsparcia dla gry GRID, czyli ciepło przyjętej przez recenzentów kolejnej odsłony popularnego cyklu gier wyścigowych od studia Codemasters, która oficjalnie zadebiutuje w piątek, oraz obsługi produktów z rodziny Radeon RX 5500 oraz Radeon RX 5500M. Ponadto naprawiają one szereg błędów związanych chociażby z nieprawidłowym wyświetlaniem obrazu, a nawet wyrzucaniem do pulpitu Borderlands 3 podczas korzystania z DirectX 12 API, czy wyświetlaniem artefaktów na niektórych konfiguracjach wyświetlaczy 75 Hz w systemach graficznych serii RX 5700. Pełną listę zmian, znanych błędów oraz linki do ściągnięcia najnowszej wersji sterowników graficznych od AMD znajdziecie w tym miejscu.

Call of Juarez: Gunslinger na Nintendo Switch z klasyfikacją wiekową ESRB

Wygląda na to, że wkrótce użytkownicy Switcha będą mieli okazję wybrać się na Dziki Zachód wykreowany przez firmę Techland. - Kolejne miliony Monster Huntera: World, CoJ: Gunslinger na Switcha i inne wieści - wiadomość - 2019-10-08
Wygląda na to, że wkrótce użytkownicy Switcha będą mieli okazję wybrać się na Dziki Zachód wykreowany przez firmę Techland.

W ubiegłym roku, gdy tuż przed premierą Red Dead Redemption II ożyła strona serii Call of Juarez na Facebooku, spekulowaliśmy, że wkrótce doczekamy się powrotu serii. I wygląda na to, że faktycznie tak się stanie, choć osoby marzące o kolejnej odsłonie popularnego westernowego cyku strzelanek FPP od polskiego studia Techland mogą jak na razie czuć się nieco zawiedzone. Klasyfikację wiekową w systemie ESRB otrzymało bowiem Call of Juarez: Gunslinger w wersji na konsolę Nintendo Switch. Nie została ona jeszcze oficjalnie zapowiedziana, lecz najprawdopodobniej jest to jedynie kwestia czasu.

Call of Juarez: Gunslinger pierwotnie ukazało się pod koniec maja 2013 roku. Tytuł jest obecnie dostępny na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360 (i Xboksie One w ramach wstecznej kompatybilności).

Galeria filmów

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze filmy z gier:

  1. Close Combat: The Bloody First zwiastun rozgrywki #1
  2. Out There: Oceans of Time zwiastun #1
  3. GRID zwiastun na premierę
  4. Death Stranding The Drop