Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2019, 15:40

autor: qjin

Digital Dragons Academy – wkrótce ruszy czwarta edycja

Ogłoszono, że kolejna edycja kursów w ramach Digital Dragons Academy rozpocznie się w październiku bieżącego roku. Podobnie jak przed rokiem, cykl wykładów na temat produkcji gier będzie odbywał się zarówno w Krakowie, jak i w Warszawie.

Digital Dragons Academy – wkrótce ruszy czwarta edycja - ilustracja #1
Digital Dragons Academy rozpocznie się wykładem o biznesie i wydawaniu gier.

Poznaliśmy szczegóły na temat czwartej edycji Digital Dragons Academy. W ramach niej pierwsze wykłady odbędą się 26 października 2019 roku w Krakowskim Parku Technologicznym przy ul. Podole 60 oraz w Google Campus Warsaw na Placu Konesera 10 o godzinie 10:00. W tym i przyszłym roku zajęcia mają na stałe odbywać się zarówno w Krakowie, jak i Warszawie, co z pewnością ucieszy zainteresowanych ofertą mieszkańców stolicy i jej okolic. Pierwsze szkolenie, przeznaczone dla studentów i innych ludzi zastanawiających się nad pracą w branży gier wideo, poświęcone będzie tematyce biznesowej i publishingu.

Wspomniane prelekcje to jednak dopiero początek cyklu zajęć, które w sumie będą odbywać się przez osiem miesięcy. Kolejne będą poświęcone takim zagadnieniom jak kampania marketingowa, game design, strona artystyczna i technologiczna oraz ogólne zarządzanie produkcją gier. Tradycyjnie wśród wykładowców znajdują się osoby z doświadczeniem w branży. Są to przedstawiciele lub byli pracownicy takich firm jak Techland, GOG.com, 11 bit studios, Bloober Team, Destructive Creations, Flying Wild Hogs. Dodatkowo zainteresowani będą mogli konsultować swoje portfolio z firmą Roboto Translation czy uczestniczyć w sesjach mentoringowych dla grafików oraz specjalnych warsztatach.

Digital Dragons Academy – wkrótce ruszy czwarta edycja - ilustracja #2
Spotkania będą odbywać się w ciągu ośmiu miesięcy.

Obraz tego, czego można mniej więcej spodziewać się po cyklu szkoleń Digital Dragons Academy, nakreślił Łukasz Malik, producent w Home Net Games i wykładowca (jak również nasz były redaktor naczelny):

Digital Dragons Academy to świetna inicjatywa nie tylko dla osób rozpoczynających swoją przygodę w gamedevie – również pracownicy z konkretnym stażem mogą wynieść sporo praktycznej i użytecznej wiedzy z mocno zróżnicowanych tematycznie wykładów. Akademia to także bardzo dobra okazja do prowadzenia rekrutacji.

Można już zapisywać się na pierwszą ujawnioną prelekcję w ramach Digital Dragons Academy. Koszt biletu wynosi 35 zł i zainteresowani mogą nabyć go w tym miejscu. Program szkoleń cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem – do tej pory przez trzy edycje udział w zajęciach wzięło dwa tysiące uczestnków, na co pozytywny wpływ zapewne miała współpraca z Google Campus w Warszawie, która będzie trwać również w nadchodzącym sezonie wykładów.