Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2019, 15:10

Anthem w Origin Access i EA Access, Operacja Ember Rise w Rainbow Six: Siege i inne wieści

Dziś piszemy o darmowym weekendzie z Deep Rock Galactic, nowych sterownikach graficznych od AMD, operacji Ember Rise w Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, Anthem w EA Access i Origin Access oraz sprzedaży Monster Hunter World: Iceborne. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Deep Rock Galactic z darmowym weekendem na Steamie

Koncept krasnoludów w kosmosie brzmi dla Was intrygująco? Sprawdźcie Deep Rock Galactic. - Anthem w Origin Access i EA Access, Operacja Ember Rise w Rainbow Six: Siege i inne wieści - wiadomość - 2019-09-13
Koncept krasnoludów w kosmosie brzmi dla Was intrygująco? Sprawdźcie Deep Rock Galactic.

Jeśli nie macie żadnych planów na końcówkę bieżącego tygodnia, to możecie sprawdzić w akcji wciąż znajdujące się we wczesnym dostępie Deep Rock Galactic. Na Steamie rozpoczął się bowiem darmowy weekend z tą utrzymaną w klimatach science fiction strzelanką FPP, skupiającą się na trybie współpracy od studia Ghost Ship Games. Potrwa on do poniedziałku 16 września, do godziny 19:00 czasu polskiego. Aby wziąć w nich udział, musicie wejść na kartę produktu na platformie firmy Valve i kliknąć przycisk Zagraj. Tytuł zostanie na trzy dni przypisany do konta, na którym jesteście aktualnie zalogowani.

Tradycyjnie darmowemu weekendowi towarzyszy promocja. Do 18 września, do godziny 19:00 czasu polskiego na Steamie można zakupić podstawową wersję Deep Rock Galactic z 35-procentowym rabatem, czyli za 70,19 złotych. Z kolei o 28% obniżono cenę Motherlode Edition, w skład której wchodzi soundtrack, dodatkowe skórki i szereg innych atrakcji. Kosztuje ona teraz 137,85 złotych. Warto pamiętać, że jak zwykle wszystkie postępy poczynione podczas bezpłatnych testów zostaną przeniesione do pełnoprawnego wydania gry.

Sterowniki AMD Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 19.9.2

Dzięki nowym sterownikom od AMD Borderlands 3 ma działać zauważalnie lepiej. - Anthem w Origin Access i EA Access, Operacja Ember Rise w Rainbow Six: Siege i inne wieści - wiadomość - 2019-09-13
Dzięki nowym sterownikom od AMD Borderlands 3 ma działać zauważalnie lepiej.

Przy okazji dzisiejszej premiery Borderlands 3 firma AMD przygotowała nową wersję sterowników do swoich kart grafiki, oznaczoną numerem 19.9.2. Wśród jej głównych atrakcji jest nie tylko wsparcie dla kolejnej odsłony przebojowego cyklu FPS-ów od studia Gearbox (tytuł ma działać nawet o 16% lepiej na urządzeniach z serii RX 5700), ale również dodanie obsługi algorytmu Radeon Image Sharpening dla urządzeń z rodzin Radeon RX 590, Radeon RX 580, Radeon RX 570, Radeon RX 480 oraz Radeon RX 470. Ponadto naprawiono szereg błędów, związanych między innymi ze złym rejestrowaniem dźwięku przy użyciu Radeon ReLive czy niestabilnością systemu podczas oglądania filmów w sieci na kartach Radeon RX 5700. Pełen spis zawartości nowych sterowników od AMD, wraz z linkami do ściągnięcia, znajdziecie w tym miejscu.

Operacja Ember Rise w Tom Clancy's Rainbow Six: Siege

W Tom Clancy's Rainbow Six: Siege wystartowała Operacja Ember Rise, utrzymana w klimatach latynoamerykańskich. Tym samym rozpoczął się trzeci sezon czwartego roku wsparcia tej taktycznej strzelanki wieloosobowej od firmy Ubisoft. Najnowsza aktualizacja dodała do gry między innymi dwóch kolejnych operatorów - pochodzącą z Peru i skupiającą się na ataku Amaru oraz defensywnego Meksykanina o pseudonimie Goyo – a także odświeżoną mapę Kanał, szereg niespotykanych dotąd skórek, rangę Mistrzowską, poprawioną rotację plansz, przebudowane menu operatorów i wiele, wiele więcej. Kompletny spis zmian i naprawionych błędów jest dostępny na tej stronie.

Zanim wkroczycie do zabawy w nowym sezonie musicie pamiętać, że jak na razie dostęp do nowych postaci mają wyłącznie osoby posiadające przepustkę na rok 4. Pozostali posiadacze Tom Clancy's Rainbow Six: Siege będą mogli je odblokować od 18 września.

Anthem w EA Access i Origin Access

Firma Electronic Arts udostępniła w ramach subskrypcji EA Access (na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One) i Origin Access (PC) grę Anthem, czyli tegoroczną sieciową strzelankę TPP z elementami RPG od studia BioWare. Tytuł nie cieszy się specjalnie dużą popularnością, zatem decyzja o wrzuceniu go do bazy produkcji, w których można się bawić w ramach tych abonamentów, raczej specjalnie nie dziwi.

Ponadto od 19 września osoby opłacające EA Access i Origin Access będą mogli sprawdzić w ramach dziesięciogodzinnego triala FIF-ę 20, czyli najnowszą odsłonę szalenie popularnego cyklu gier piłkarskich. Jeśli natomiast ktoś posiada Origin Access Premier to otrzyma dostęp do pełnej wersji tego tytułu.

O ile dla abonentów EA Access Anthem i trial FIF-y 20 będą jedynymi nowościami, tak baza gier osób wydających swoje pieniądze na Origin Access została wzbogacona o pięć kolejnych pozycji, wśród których możemy wymienić The Escapist 2 czy Yooka-Laylee. Pełną listę znajdziecie chociażby na stronie GamesRadar+.

Sprzedaż Monster Hunter: World - Iceborne

Dodatek do Monster Hunter: World zainteresował graczy. - Anthem w Origin Access i EA Access, Operacja Ember Rise w Rainbow Six: Siege i inne wieści - wiadomość - 2019-09-13
Dodatek do Monster Hunter: World zainteresował graczy.

Minął ledwie tydzień odkąd Iceborne, czyli pierwszy duży dodatek do Monster Hunter: World, zadebiutował na PlayStation 4 oraz Xboksie One, a firma Capcom może już świętować sukces. Jak poinformowali Japończycy, liczba fizycznych sztuk rozszerzenia rozesłanych do sklepów oraz cyfrowych kupionych w sieci sięgnęła 2,5 miliona. To wynik bardzo imponujący, a należy pamiętać, że Iceborne nie jest jeszcze jeszcze dostępny na PC. Dodatek pojawi się na tej platformie w styczniu 2020 roku.

Tym samym po raz kolejny potwierdziło się, że Monster Hunter: World jest jednym z największych hitów studia Capcom. Od momentu premiery do detalistów trafiło 13,1 miliona egzemplarzy tego tytułu. Cała seria może pochwalić się łączną sprzedażą na poziomie 58 milionów sztuk.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii.

  1. Reel Fishing: Road Trip Adventure
  2. The Yakuza Remastered Collection
  3. Assassin's Creed: The Rebel Collection
  4. Deadly Premonition 2: A Blessing in Disguise