Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitch
Okładka Deadly Premonition 2: A Blessing in Disguise (PC)
OkładkaDeadly Premonition 2: A Blessing in Disguise (PC)

Deadly Premonition 2: A Blessing in Disguise

Kontynuacja zagmatwanej gry przygodowej z 2010 roku. Produkcja stawia przed graczem zadanie rozwikłanie skomplikowanej zagadki kryminalnej, która dotyczy zbrodni popełnianych na przestrzeni wielu lat. Tytuł został opracowany przez studio Toybox Inc.

Przygodowe | TPP | survival horror | detektywistyczne | horror | przygodowe gry akcji | Find Your Next Game

Deadly Premonition 2: A Blessing in Disguise Premiera

10lip2020

Switch

11cze2022

PC

Gry podobne do Deadly Premonition 2: A Blessing in Disguise

L.A. Noire

The Sinking City

Alan Wake's American Nightmare

E3 2021

Deadly Premonition 2: A Blessing in Disguise jest przygodową grą akcji utrzymaną w horrorowej konwencji. Produkcja stanowi kontynuację wydanego w 2010 roku Deadly Premonition. Za opracowanie tego tytułu odpowiada studio Toybox Inc., zaś wydawcą jest firma Rising Star Games. Warto odnotować, że w pracę nad grą zaangażowanych było wielu autorów poprzedniej części - m.in. Hidetaka “Swery” Suehiro, Tomio Kanazawa, Shuhou Imai oraz Satoshi Okubo.

Fabuła

Akcja Deadly Premonition 2: A Blessing in Disguise rozgrywa się 9 lat po wydarzeniach z pierwszej części, ale w produkcji pojawiają się też wątki, które poprzedzają w czasie tamtą grę. Gracz ponownie wciela się w agenta FBI Francisa Yorka Morgana, który opowiada innej agentce - Aliji Davis - historię dotyczącą zagadkowych morderstw w miasteczku Le Carre, w pobliżu Nowego Orleanu. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Hidetaka “Swery” Suehiro.

Mechanika

Deadly Premonition 2: A Blessing in Disguise to przygodowa gra akcji, która kładzie duży nacisk na odkrywanie historii opracowanej przez twórców. Gra jest podzielona na dwie części - w pierwszej z nich bierzemy udział w przesłuchaniu, starając się prezentować właściwe dowody i wskazywać na przedmioty znajdujące się w pokoju.

Druga część zabawy polega na eksplorowaniu miasteczka Le Carre - ma ono postać otwartej lokacji o wielkości mniej więcej czterech kilometrów kwadratowych, po której możemy się swobodnie poruszać. W tych fragmentach gry akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (tzw. kamera TPP). Podróżujemy, rozmawiamy z postaciami i znajdujemy różnego rodzaju dowody i poszlaki, które pomagają nam w rozwikłaniu zagmatwanej zagadki kryminalnej.

Tryby gry

W Deadly Premonition 2: A Blessing in Disguise możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest tutaj kampania fabularną.

Kwestie techniczne

Deadly Premonition 2: A Blessing in Disguise posiada dość ciekawą, trójwymiarową oprawę graficzną, utrzymaną w nieco komiksowej stylistyce, która przywodzi na myśl skojarzenia z produkcjami studia Telltale Games (np. seriami przygodówek The Walking Dead oraz The Wolf Among Us). Za kierunek artystyczny odpowiadał Shuhou Imai, zaś ścieżka dźwiękowa została opracowana przez Satoshiego Okubo.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 1 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4,3 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Deadly Premonition 2: A Blessing in Disguise cena w dniu premiery: 142,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Deadly Premonition 2: A Blessing in Disguise

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków.

Deadly Premonition 2: A Blessing in Disguise Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-3470 3.2 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows 8 64-bit
Switch
PC