Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2021, 16:49

autor: Jakub "Entelarmer" Błażewicz

Druga część kultowego Deadly Premonition zmierza na PC

Wygląda na to, że Deadly Premonition 2: A Blessing in Disguise zmierza na PC. Raport Thunderful Group sugeruje, że firma szykuje premierę gry na Steamie.

Fani przygodowego Deadly Premonition w końcu będą mogli zagrać w kontynuację tej gry na komputerach osobistych. Tak wynika z raportu fiskalnego grupy Thunderful, w którym znalazła się wzmianka o wydaniu Deadly Premonition 2: A Blessing in Disguise na Steamie. Na stronie 18 dokumentu wydawca wymienił nadchodzące produkcje ze swojego katalogu, wśród których znalazła się m.in. druga część cyklu nadzorowanego przez Rising Star Games (via Reddit). Tytuł ma zadebiutować w wersji cyfrowej jeszcze w tym roku.

Jeśli nie liczyć wzmianki z raportu, dotychczas wydawca słowem nie wspomniał o premierze drugiego Deadly Premonition poza Switchem. Na konsoli Nintendo gra ukazała się w lipcu 2020 roku i zebrała mieszane oceny (aczkolwiek nie wywołała rozłamu wśród krytyków na miarę oryginału, który z tego powodu trafił nawet do księgi rekordów Guinnessa). W naszej recenzji autorstwa Przemysława „g40sta” Zamęckiego gra otrzymała notę 7/10, obrywając za tragiczny stan techniczny, ale zyskując pochwały za postacie, dialogi i inteligentne burzenie „czwartej ściany”. Miejmy nadzieję, że wydanie na Steamie daruje sobie straszenie graczy błędami zamiast fabułą.