Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka The Yakuza Remastered Collection (PS4)

The Yakuza Remastered Collection PS4

Zestaw składający się ze zremasterowanych wersji trzech gier akcji firmy Sega: Yakuza 3, Yakuza 4 i Yakuza 5. W każdej z nich śledzimy losy Kazumy Kiryu, który stara się za wszelką cenę odciąć od japońskiego półświatka.

Akcji | TPP | gangsterskie | beat 'em up | pakiet | reedycje/remastery/remaki | Japonia | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka The Yakuza Remastered Collection (PS4)

wydawca: SEGA

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PS4:

20sierpnia2019

11lutego2020

pudełko PL

20sierpnia2019

PSN

The Yakuza Remastered Collection to kompilacja trzech zremasterowanych wersji gier akcji z serii Yakuza. W skład zestawu wchodzą: Yakuza 3 Remastered, Yakuza 4 Remastered oraz Yakuza 5 Remastered. Składanka została opracowana i wydana przez japońską firmę Sega.

Fabuła

W grach tworzących The Yakuza Remastered Collection śledzimy losy Kazumy Kiryu, który pomimo usilnych starań nie potrafi odciąć się od japońskiego półświatka.

W grze Yakuza 3 Remastered bohater trafia w sam środek wojny tokijskich gangów, po tym jak mężczyzna przypominający jego zmarłego ojca postrzelił Daigo Dojimę – szefa klanu Tojo. Fabuła gry Yakuza 4 Remastered koncentruje się na konflikcie o władzę nad przestępczym półświatkiem tokijskiego dystryktu Kamurocho, w który oprócz „Smoka Dojimy” uwikłani są trzej inni bohaterowie – będący właścicielem firmy pożyczkowej Shun Akiyama, więzień Taiga Saejima oraz detektyw Masayoshi Tanimura. Yakuza 5 Remastered opowiada natomiast o wojnie pomiędzy klanem Tojo i przymierzem Omi, w wyniku którego Kiryu po raz kolejny wraca na przestępczą ścieżkę. Oprócz niego podczas zabawy mamy okazję wcielić się w znanych z czwórki Shuna Akiyamę i Taigę Saejimę, a także byłego baseballistę Tatsuo Shinadę oraz przybraną córkę Kiryu – Harukę.

Mechanika

W produkcjach wchodzących w skład The Yakuza Remastered Collection akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). W każdej z nich trafiamy do fikcyjnych dzielnic wzorowanych na prawdziwych dystryktach japońskich miast. Podczas gdy w Yakuza 3 Remastered możemy zwiedzić Ryukyugai w Okinawie (inspirowaną prawdziwym Makishi) oraz Kamurocho w Tokio (wzorowaną na Kabukicho), Yakuza 4 Remastered toczy się wyłącznie w drugiej z wymienionych, z kolei w piątej części serii oprócz niej otrzymujemy do dyspozycji Sotenbori w Osace (odpowiednik prawdziwego Dotonbori), Nagasugai w Fukuoce (zainspirowanym przez Nakasu), część Sapporo wzorowaną na Susukino oraz Kin'eicho inspirowane Sakae w mieście Nagoya. Pomimo że mają one otwarty charakter, możemy je przemierzać wyłącznie na piechotę.

Motorem każdej z gier są zadania popychające do przodu fabułę, którym towarzyszą niezliczone misje oraz aktywności poboczne pokroju karaoke, gry w golfa, kasyna, kręgli czy choćby bilardu. Dodatkowo twórcy wzbogacili je o elementy niewidziane dotąd w amerykańskich i europejskich wydaniach pierwowzorów, jak minigry Mahjong, Shogi oraz Cabaret.

Ważny element rozgrywki stanowią także starcia na pięści będące znakiem rozpoznawczym serii. W ich trakcie musimy umiejętnie żonglować dostępnymi atakami i łączyć je w widowiskowe kombinacje, a także wykonywać uniki i wyprowadzać błyskawiczne kontry. Dodatkowo w miarę postępów poszerzamy wachlarz ciosów, co stopniowo czyni nas niemal niepokonanymi.

Kwestie techniczne

Produkcje tworzące The Yakuza Remastered Collection wyróżniają się na tle oryginałów za sprawą ładniejszej grafiki. Autorzy podnieśli rozdzielczość oraz umożliwili zabawę w sześćdziesięciu klatkach na sekundę.

Pozostałe

Poszczególne elementy składanki The Yakuza Remastered Collection były udostępniane stopniowo. Podczas gdy 20 sierpnia 2019 roku gracze mogli sprawdzić grę Yakuza 3 Remastered, 29 października w ich ręce trafiła Yakuza 4 Remastered. Na remaster piątej części serii trzeba było poczekać do 11 lutego 2020 roku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 9 / 10 na podstawie 337 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,90 PLN

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do The Yakuza Remastered Collection

Wymagania wiekowe The Yakuza Remastered Collection

18+

The Yakuza Remastered Collection trafiła do sprzedaży w PS Store
The Yakuza Remastered Collection trafiła do sprzedaży w PS Store

wiadomość20 sierpnia 2019

Do europejskiego i amerykańskiego PlayStation Store trafiła składanka The Yakuza Remastered Collection. Choć obecnie można sprawdzić tylko zremasterowaną wersję gry Yakuza 3, wiemy już, jak długo trzeba będzie czekać na odświeżenie Yakuzy 4 i Yakuzy 5.

Remastery gier Yakuza 3, 4 i 5 doczekają się wersji anglojęzycznych
Remastery gier Yakuza 3, 4 i 5 doczekają się wersji anglojęzycznych

wiadomość31 maja 2018

Zapowiedziane w zeszłym tygodniu remastery gier Yakuza 3, Yakuza 4 i Yakuza 5 doczekają się wersji anglojęzycznych. Co więcej, nie będą one w żaden sposób ocenzurowane w porównaniu z japońskimi wydaniami. Poznaliśmy również wyniki sprzedaży Yakuza 6: The Song of Life, zbliżające się do miliona kopii.

Yakuza 3-5 z remasterami, gra planszowa Crusader Kings i inne wieści
Yakuza 3-5 z remasterami, gra planszowa Crusader Kings i inne wieści

wiadomość22 maja 2018

Dziś piszemy o zapowiedzi ulepszonych wersji gier Yakuza 3, Yakuza 4 i Yakuza 5 na PS4, udanej zbiórce pieniędzy na grę planszową Crusader Kings i o odebraniu Electronic Arts licencji golfowego PGA Tour, którą teraz mogą pochwalić się twórcy The Golf Club. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.