Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PCXONE
Okładka The Yakuza Remastered Collection (PS4)
OkładkaThe Yakuza Remastered Collection (PS4)

The Yakuza Remastered Collection

Zestaw składający się ze zremasterowanych wersji trzech gier akcji firmy Sega: Yakuza 3, Yakuza 4 i Yakuza 5. W każdej z nich śledzimy losy Kazumy Kiryu, który stara się za wszelką cenę odciąć od japońskiego półświatka.

Akcji | TPP | beat 'em up | pakiet | reedycje/remastery/remaki | Japonia | przygodowe gry akcji | Xbox Game Pass

The Yakuza Remastered Collection Premiera

20sie2019

PS4

28sty2021

XONE PC

producent: Ryu ga Gotoku Studio wydawca: SEGA wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do The Yakuza Remastered Collection

Grand Theft Auto V

Mafia III

Sleeping Dogs: Definitive Edition

The Yakuza Remastered Collection to kompilacja trzech zremasterowanych wersji gier akcji z serii Yakuza. W skład zestawu wchodzą: Yakuza 3 Remastered, Yakuza 4 Remastered oraz Yakuza 5 Remastered. Składanka została opracowana i wydana przez japońską firmę Sega.

Poszczególne elementy składanki The Yakuza Remastered Collection na PS4 były udostępniane stopniowo. Podczas gdy 20 sierpnia 2019 roku gracze mogli sprawdzić grę Yakuza 3 Remastered, 29 października w ich ręce trafiła Yakuza 4 Remastered. Na remaster piątej części serii trzeba było poczekać do 11 lutego 2020 roku. Na konsoli Xbox One i PC kolekcja zadebiutowała już w całości 28 stycznia 2021.

Fabuła

W grach tworzących The Yakuza Remastered Collection śledzimy losy Kazumy Kiryu, który pomimo usilnych starań nie potrafi odciąć się od japońskiego półświatka.

W grze Yakuza 3 Remastered bohater trafia w sam środek wojny tokijskich gangów, po tym jak mężczyzna przypominający jego zmarłego ojca postrzelił Daigo Dojimę – szefa klanu Tojo. Fabuła gry Yakuza 4 Remastered koncentruje się na konflikcie o władzę nad przestępczym półświatkiem tokijskiego dystryktu Kamurocho, w który oprócz „Smoka Dojimy” uwikłani są trzej inni bohaterowie – będący właścicielem firmy pożyczkowej Shun Akiyama, więzień Taiga Saejima oraz detektyw Masayoshi Tanimura. Yakuza 5 Remastered opowiada natomiast o wojnie pomiędzy klanem Tojo i przymierzem Omi, w wyniku którego Kiryu po raz kolejny wraca na przestępczą ścieżkę. Oprócz niego podczas zabawy mamy okazję wcielić się w znanych z czwórki Shuna Akiyamę i Taigę Saejimę, a także byłego baseballistę Tatsuo Shinadę oraz przybraną córkę Kiryu – Harukę.

Mechanika

W produkcjach wchodzących w skład The Yakuza Remastered Collection akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). W każdej z nich trafiamy do fikcyjnych dzielnic wzorowanych na prawdziwych dystryktach japońskich miast. Podczas gdy w Yakuza 3 Remastered możemy zwiedzić Ryukyugai w Okinawie (inspirowaną prawdziwym Makishi) oraz Kamurocho w Tokio (wzorowaną na Kabukicho), Yakuza 4 Remastered toczy się wyłącznie w drugiej z wymienionych, z kolei w piątej części serii oprócz niej otrzymujemy do dyspozycji Sotenbori w Osace (odpowiednik prawdziwego Dotonbori), Nagasugai w Fukuoce (zainspirowanym przez Nakasu), część Sapporo wzorowaną na Susukino oraz Kin'eicho inspirowane Sakae w mieście Nagoya. Pomimo że mają one otwarty charakter, możemy je przemierzać wyłącznie na piechotę.

Motorem każdej z gier są zadania popychające do przodu fabułę, którym towarzyszą niezliczone misje oraz aktywności poboczne pokroju karaoke, gry w golfa, kasyna, kręgli czy choćby bilardu. Dodatkowo twórcy wzbogacili je o elementy niewidziane dotąd w amerykańskich i europejskich wydaniach pierwowzorów, jak minigry Mahjong, Shogi oraz Cabaret.

Ważny element rozgrywki stanowią także starcia na pięści będące znakiem rozpoznawczym serii. W ich trakcie musimy umiejętnie żonglować dostępnymi atakami i łączyć je w widowiskowe kombinacje, a także wykonywać uniki i wyprowadzać błyskawiczne kontry. Dodatkowo w miarę postępów poszerzamy wachlarz ciosów, co stopniowo czyni nas niemal niepokonanymi.

Kwestie techniczne

Produkcje tworzące The Yakuza Remastered Collection wyróżniają się na tle oryginałów za sprawą ładniejszej grafiki. Autorzy podnieśli rozdzielczość oraz umożliwili zabawę w sześćdziesięciu klatkach na sekundę.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,9 / 10 na podstawie 352 głosów czytelników.

The Yakuza Remastered Collection cena w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The Yakuza Remastered Collection

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która zachęca do uprawiania hazardu lub go uczy.

The Yakuza Remastered Collection Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-2100 3.1 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450 / Radeon HD 5770 lub lepsza
  • Windows 7
  • Zalecane:
  • Intel Core i7-3770 3.4 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1280 MB GeForce GTX 570 / 2 GB Radeon HD 6950 lub lepsza
  • Windows 10
PS4
XONE
PC