Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS4
Okładka The Yakuza Remastered Collection (PC)

The Yakuza Remastered Collection

Zestaw składający się ze zremasterowanych wersji trzech gier akcji firmy Sega: Yakuza 3, Yakuza 4 i Yakuza 5. W każdej z nich śledzimy losy Kazumy Kiryu, który stara się za wszelką cenę odciąć od japońskiego półświatka.

Akcji | TPP | beat 'em up | pakiet | reedycje/remastery/remaki | Japonia | przygodowe gry akcji | Xbox Game Pass | Find Your Next Game

Okładka The Yakuza Remastered Collection (PC)

data premiery gry:

20sie2019

PS4

28sty2021

XONE PC

The Yakuza Remastered Collection to kompilacja trzech zremasterowanych wersji gier akcji z serii Yakuza. W skład zestawu wchodzą: Yakuza 3 Remastered, Yakuza 4 Remastered oraz Yakuza 5 Remastered. Składanka została opracowana i wydana przez japońską firmę Sega.

Poszczególne elementy składanki The Yakuza Remastered Collection na PS4 były udostępniane stopniowo. Podczas gdy 20 sierpnia 2019 roku gracze mogli sprawdzić grę Yakuza 3 Remastered, 29 października w ich ręce trafiła Yakuza 4 Remastered. Na remaster piątej części serii trzeba było poczekać do 11 lutego 2020 roku. Na konsoli Xbox One i PC kolekcja zadebiutowała już w całości 28 stycznia 2021.

Fabuła

W grach tworzących The Yakuza Remastered Collection śledzimy losy Kazumy Kiryu, który pomimo usilnych starań nie potrafi odciąć się od japońskiego półświatka.

W grze Yakuza 3 Remastered bohater trafia w sam środek wojny tokijskich gangów, po tym jak mężczyzna przypominający jego zmarłego ojca postrzelił Daigo Dojimę – szefa klanu Tojo. Fabuła gry Yakuza 4 Remastered koncentruje się na konflikcie o władzę nad przestępczym półświatkiem tokijskiego dystryktu Kamurocho, w który oprócz „Smoka Dojimy” uwikłani są trzej inni bohaterowie – będący właścicielem firmy pożyczkowej Shun Akiyama, więzień Taiga Saejima oraz detektyw Masayoshi Tanimura. Yakuza 5 Remastered opowiada natomiast o wojnie pomiędzy klanem Tojo i przymierzem Omi, w wyniku którego Kiryu po raz kolejny wraca na przestępczą ścieżkę. Oprócz niego podczas zabawy mamy okazję wcielić się w znanych z czwórki Shuna Akiyamę i Taigę Saejimę, a także byłego baseballistę Tatsuo Shinadę oraz przybraną córkę Kiryu – Harukę.

Mechanika

W produkcjach wchodzących w skład The Yakuza Remastered Collection akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). W każdej z nich trafiamy do fikcyjnych dzielnic wzorowanych na prawdziwych dystryktach japońskich miast. Podczas gdy w Yakuza 3 Remastered możemy zwiedzić Ryukyugai w Okinawie (inspirowaną prawdziwym Makishi) oraz Kamurocho w Tokio (wzorowaną na Kabukicho), Yakuza 4 Remastered toczy się wyłącznie w drugiej z wymienionych, z kolei w piątej części serii oprócz niej otrzymujemy do dyspozycji Sotenbori w Osace (odpowiednik prawdziwego Dotonbori), Nagasugai w Fukuoce (zainspirowanym przez Nakasu), część Sapporo wzorowaną na Susukino oraz Kin'eicho inspirowane Sakae w mieście Nagoya. Pomimo że mają one otwarty charakter, możemy je przemierzać wyłącznie na piechotę.

Motorem każdej z gier są zadania popychające do przodu fabułę, którym towarzyszą niezliczone misje oraz aktywności poboczne pokroju karaoke, gry w golfa, kasyna, kręgli czy choćby bilardu. Dodatkowo twórcy wzbogacili je o elementy niewidziane dotąd w amerykańskich i europejskich wydaniach pierwowzorów, jak minigry Mahjong, Shogi oraz Cabaret.

Ważny element rozgrywki stanowią także starcia na pięści będące znakiem rozpoznawczym serii. W ich trakcie musimy umiejętnie żonglować dostępnymi atakami i łączyć je w widowiskowe kombinacje, a także wykonywać uniki i wyprowadzać błyskawiczne kontry. Dodatkowo w miarę postępów poszerzamy wachlarz ciosów, co stopniowo czyni nas niemal niepokonanymi.

Kwestie techniczne

Produkcje tworzące The Yakuza Remastered Collection wyróżniają się na tle oryginałów za sprawą ładniejszej grafiki. Autorzy podnieśli rozdzielczość oraz umożliwili zabawę w sześćdziesięciu klatkach na sekundę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 351 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 169,99 PLN

Gry podobne do The Yakuza Remastered Collection

Klasyfikacja PEGI The Yakuza Remastered Collection

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która zachęca do uprawiania hazardu lub go uczy.

Wymagania sprzętowe The Yakuza Remastered Collection

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-2100 3.1 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450 / Radeon HD 5770 lub lepsza
  • Windows 7
  • Rekomendowane:
  • Intel Core i7-3770 3.4 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1280 MB GeForce GTX 570 / 2 GB Radeon HD 6950 lub lepsza
  • Windows 10
Yakuza Remastered Collection - wymagania sprzętowe wersji PC
Yakuza Remastered Collection - wymagania sprzętowe wersji PC

wiadomość27 stycznia 2021

Już jutro na PC zagoszczą kolejne trzy części popularnej serii Yakuza. Dzisiaj poznaliśmy minimalne oraz rekomendowane wymagania sprzętowe.

Xbox Game Pass pod koniec stycznia: The Medium, Control, Yakuza 3, 4 i 5
Xbox Game Pass pod koniec stycznia: The Medium, Control, Yakuza 3, 4 i 5

wiadomość19 stycznia 2021

Pod koniec stycznia Xbox Game Pass wzbogaci się o szereg kolejnych gier. Wśród nich znajdziemy między innymi polskie The Medium, niemieckie Desperados III, a także remastery 3 części Yakuzy.

Yakuza Remastered Collection i Yakuza 6 trafią na PC/Xboksa One
Yakuza Remastered Collection i Yakuza 6 trafią na PC/Xboksa One

wiadomość11 grudnia 2020

Firma Sega poinformowała, że na PC i Xboksa One trafią The Yakuza Remastered Collection oraz Yakuza 6: The Song of Life, czyli brakujące główne odsłony tego cyklu.

The Yakuza Remastered Collection trafiła do sprzedaży w PS Store
The Yakuza Remastered Collection trafiła do sprzedaży w PS Store

wiadomość20 sierpnia 2019

Do europejskiego i amerykańskiego PlayStation Store trafiła składanka The Yakuza Remastered Collection. Choć obecnie można sprawdzić tylko zremasterowaną wersję gry Yakuza 3, wiemy już, jak długo trzeba będzie czekać na odświeżenie Yakuzy 4 i Yakuzy 5.

Remastery gier Yakuza 3, 4 i 5 doczekają się wersji anglojęzycznych
Remastery gier Yakuza 3, 4 i 5 doczekają się wersji anglojęzycznych

wiadomość31 maja 2018

Zapowiedziane w zeszłym tygodniu remastery gier Yakuza 3, Yakuza 4 i Yakuza 5 doczekają się wersji anglojęzycznych. Co więcej, nie będą one w żaden sposób ocenzurowane w porównaniu z japońskimi wydaniami. Poznaliśmy również wyniki sprzedaży Yakuza 6: The Song of Life, zbliżające się do miliona kopii.

PS4
XONE
PC