Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2020, 09:55

Yakuza Remastered Collection i Yakuza 6 trafią na PC/Xboksa One

Firma Sega poinformowała, że na PC i Xboksa One trafią The Yakuza Remastered Collection oraz Yakuza 6: The Song of Life, czyli brakujące główne odsłony tego cyklu.

Podczas gali The Game Awards firma Sega poinformowała, że na PC i Xboksa One zmierzają The Yakuza Remastered Collection oraz Yakuza 6: The Song of Life. Tym samym użytkownicy obu platform będą mogli zargrać we wszystkie główne odsłony tego cyklu.

The Yakuza Remastered Collection, czyli kolekcja zawierająca odświeżone wersje trzeciej, czwartej i piątej części cyklu, trafi na pecety i XONE 28 stycznia 2021 roku, a Yakuza 6 – 25 marca. Obie pozycje dostępne będą także w ramach abonamentu Game Pass na obu platformach sprzętowych. Na PC tytuły sprzedawane będą zarówno na Steamie, jak i w Microsoft Store.

Warto dodać, że w przypadku The Yakuza Remastered Collection będziemy mogli kupić nie tylko całą kolekcję, ponieważ każda z gier wchodzących w jej skład dostępna też będzie jako odrębna pozycja.

Seria od pewnego czasu stopniowo była przenoszona na PC i Xboksa One. Po wydaniu Yakuza 0, Yakuza Kiwami oraz Yakuza Kiwami 2 kolejną odsłoną wydaną na te dwie platformy okazała się jednak Yakuza: Like a Dragon, czyli najnowsza, siódma część głównego cyklu. To wywołało u niektórych fanów obawy, że Sega może sobie odpuścić konwersje brakujących gier z marki. Na szczęście okazało się, że japoński wydawca ma inne plany.

Wydaje się, że Yakuza na dobre stała się multiplatformową marką. Anglojęzyczne Yakuza: Like a Dragon ukazało się na PC i Xboksie One tego samego dnia, co na PS4 i spodziewamy się, że w przypadku przyszłych odsłon będzie tak samo.

Teraz fanom pozostaje dopominanie się u Segi o konwersję gier Judgment oraz Fist of the North Star: Lost Paradise, czyli pokrewnych produkcji, opracowanych przez autorów serii Yakuza. Na razie obie te pozycje dostępne są tylko na PS4. Otrzymały one jednak wersje anglojęzyczne, więc ich konwersja wydaje się całkiem prawdopodobna. Nikt nie narzekałby również, gdyby wydawca zdecydował się zremasterować Yakuza: Dead Souls.

Gorzej przedstawia się sytuacja z samurajskimi spin-offami Yakuzy, czyli grami Yakuza: Kenzan! oraz Yakuza Ishin. Te produkcje nigdy nie zostały przetłumaczone na język angielski, gdyż Sega uważała, że na projekty o takiej tematyce nie ma zapotrzebowania na rynkach zachodnich.

  1. Oficjalna strona serii
  2. Recenzja gry Yakuza 6 – obnażamy mroczne kulisy brutalnego świata japońskiej mafii
  3. Yakuza 6: The Song of Life - poradnik do gry