Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka Fist of the North Star: Lost Paradise (PS4)

Fist of the North Star: Lost Paradise PS4

Hokuto ga Gotoku

Hokuto ga Gotoku to przygodowa gra akcji zbudowana na fundamentach cyklu Yakuza przez jego autorów. Produkcja bazuje na japońskiej komiksowej marce Hokuto no Ken (Fist of the North Star), przenosząc nas do postapokaliptycznej rzeczywistości.

Akcji | TPP | science fiction | postapokalipsa | manga i anime | beat 'em up | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Fist of the North Star: Lost Paradise (PS4)

wydawca: SEGA

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

2października2018

2października2018

pudełko PL

2października2018

PSN

Hokuto ga Gotoku to wydana na platformę PS4 przygodowa gra akcji w klimatach postapokaliptycznych. Produkcję opracował ten sam wewnętrzny zespół firmy Sega, który odpowiada za serię Yakuza.

Fabuła

Gra bazuje na klasycznej japońskiej marce Hokuto no Ken, obejmującej m.in. komiksy, kreskówki i powieści, która na Zachodzie znana jest jako Fist of the North Star. Akcja toczy się w odległej przyszłości, w świecie zniszczonym przez wojnę atomową. Gracze wcielają się w wojownika imieniem Kenshiro, będącego mistrzem potężnego stylu walki Hokuto Shinken, pozwalającego zabijać wrogów poprzez atakowanie ukrytych punktów życia na ich ciałach.

Fabuła Hokuto ga Gotoku koncentruje się na mieście znanym jako Eden, posiadającym praktycznie niewyczerpane zasoby świeżej wody i elektryczności. Kenshiro przybywa w to miejsce po usłyszeniu plotki, że za murami widziano jego zmarłą narzeczoną.

Mechanika

Wydane na platformę PS4 Hokuto ga Gotoku to przygodowa gra akcji, która została zbudowana na fundamentach z serii Yakuza. Eden ma więc w większości otwartą strukturę, pozwalając nam na swobodną eksplorację i podejmowanie się różnorodnych misji. Poza główny wątkiem, produkcja gęsto wypełniona została różnymi opcjonalnymi aktywnościami pobocznymi, mającymi postać zarówno krótkich przygód fabularnych, jak i minigierek symulujących np. pracę barmana.

Gra kładzie nacisk przede wszystkim na walkę wręcz. Autorzy przygotowali rozbudowany system potyczek, zapewniający dostęp do bogatego arsenału technik i ataków specjalnych. Podczas kampanii możemy zmierzyć się zarówno z tłumami zwykłych przeciwników, jak i potężnymi bossami, wśród których znajdziemy innych mistrzów oraz zmutowanych gigantów wielkości kilkupiętrowego domu. Twórcy nie silili się na realizm i Kenshiro potrafi wykonywać manewry oraz techniki, które w rzeczywistości byłyby niemożliwe dla jakiekolwiek człowieka, a niektóre ataki ze szkoły Hokuto Shinken sprawiają, że ciała wrogów dosłownie eksplodują na naszych oczach.

Kwestie techniczne

Grę zbudowano na bazie ulepszonej wersji technologii Dragon Engine, przygotowanej pierwotnie z myślą o Yakuza 6: The Song of Life. W Hokuto ga Gotoku autorzy postawili jednak na mocno kreskówkowy styl, wiernie odtwarzający specyfikę komiksu Fist of the North Star oraz jego animowanych adaptacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.3 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 249,00 PLN

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Fist of the North Star: Lost Paradise

Klasyfikacja PEGI Fist of the North Star: Lost Paradise

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która zachęca do uprawiania hazardu lub go uczy.
Hokuto ga Gotoku nowym projektem twórców serii Yakuza
Hokuto ga Gotoku nowym projektem twórców serii Yakuza

wiadomość27 sierpnia 2017

Odpowiedzialne za serię Yakuza wewnętrzne studio firmy Sega ogłosiło, że pracuje nad Hokuto ga Gotoku, czyli grą akcji stanowiącą adaptację postapokaliptycznej komiksowej marki, znanej poza Japonią jako Fist of the North Star.