Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2017, 11:02

autor: Adrian Werner

Hokuto ga Gotoku nowym projektem twórców serii Yakuza

Odpowiedzialne za serię Yakuza wewnętrzne studio firmy Sega ogłosiło, że pracuje nad Hokuto ga Gotoku, czyli grą akcji stanowiącą adaptację postapokaliptycznej komiksowej marki, znanej poza Japonią jako Fist of the North Star.

HAKUTO GA GOTOKU W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Sega
  2. Wydawca: Sega
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PS4
  5. Data premiery: 2018 r.

Podczas zorganizowanego przez firmę Sega eventu, twórcy cyklu Yakuza sprawili swoim fanom sporą niespodziankę, zapowiadając, że pracują również nad grą Hokuto ga Gotoku, czyli adaptacją kultowej marki Hokuto no Ken, obejmującej m.in. komiksy i kreskówki, która na Zachodzie znana jest jako Fist of the North Star.

Gra przeniesie nas do znanego z mangi i anime postapokaliptycznego świata, zniszczonego przez wojnę atomową. Akcja skoncentruje się na mieście znanym jako Eden, będącym praktycznie jedynym miejscem z niewyczerpanymi zasobami świeżej wody i elektryczności. My wcielimy się w wojownika imieniem Kenshiro, mistrza stylu walki Hokuto Shinken, który przybywa do miasta po usłyszeniu plotki, że za murami widziano jego zmarłą narzeczoną.

Gra zbudowana zostanie na fundamentach z serii Yakuza. Eden będzie więc miał w większości otwartą strukturę, pozwalając nam na swobodną eksplorację i podejmowanie się różnorodnych misji. Produkcja gęsto wypełniona zostanie różnymi aktywnościami pobocznymi. Będziemy mogli nawet przyjąć posadę barmana w lokalnej knajpie.

Gra Hokuto ga Gotoku położy nacisk przede wszystkim na walkę, która będzie znacznie mniej realistyczna niż to, co oferuje seria Yakuza. Otrzymamy rozbudowany system potyczek, zapewniający dostęp do bogatego arsenału technik i ataków specjalnych. Podczas kampanii zmierzymy się zarówno z tłumami zwykłych przeciwników, jak i potężnymi bossami, wśród których znajdziemy innych mistrzów oraz zmutowanych gigantów wielkości kilkupiętrowego domu.

Hokuto ga Gotoku zmierza tylko na PlayStation 4. Premiera w Japonii nastąpi w przyszłym roku.

  1. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Fist of the North Star: Lost Paradise

Fist of the North Star: Lost Paradise