Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2017, 10:24

Zapowiedziano Yakuza Kiwami 2 i Yakuza Online

Firma Sega zapowiedziała dwie nowe gry ze swojej popularnej gangsterskiej serii – zmierzające na PlayStation 4 Yakuza Kiwami 2 oraz powstające z myślą o urządzeniach mobilnych i pecetach Yakuza Online.

Kilka godzin temu firma Sega zorganizowała specjalny event dla fanów cyklu Yakuza, transmitowany m.in. przez YouTube. Zgodnie informacjami z wcześniejszego przecieku, twórcy ujawnili projekt Yakuza: Kiwami 2, czyli remake drugiej części serii. Natomiast zaskoczeniem był fakt, że przy okazji zapowiedziano również Yakuza Online, czyli produkcję poboczną, która powstaje z myślą o urządzeniach mobilnych i pecetach.

Yakuza: Kiwami 2

Yakuza: Kiwami 2 zmierza wyłącznie na PlayStation 4. Japońscy gracze nie będą musieli długo czekać na ten tytuł, gdyż jego premiera nastąpi 7 grudnia tego roku. Nie wiadomo, kiedy dostaną go gracze w Europie i Stanach Zjednoczonych, ale sądząc po tempie lokalizacji poprzednich odsłon cyklu, raczej nie nastąpi to szybko.

Remake powstaje na bazie ulepszonej wersji technologii Dragon Engine, którą zastosowano w Yakuza 6: The Song of Life. W porównaniu z pierwowzorem największe zmiany zajdą oczywiście w oprawie graficznej, ale twórcy zamierzają również rozbudować zawartość gry. Otrzymamy dodatkowy scenariusz zatytułowany Truth of Majima Goro, pozwalający na wcielenie się w tytułowego bohatera. Natomiast główna kampania ulegnie wzbogaceniu o nowe historie.

  1. Yakuza: Kiwami 2 – oficjalna strona gry

Yakuza Online

Drugim z zapowiedzianych projektów było Yakuza Online, czyli gra RPG, która zmierza na pecety oraz urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Produkcja wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami, a jej premiera ma nastąpić w przyszłym roku.

Gra osadzona będzie po wydarzeniach z Yakuza 6: The Song of Life i zapoczątkuje nowy cykl w ramach marki, w skład którego wejdzie nie tylko Yakuza Online, ale w przyszłości również produkcje konsolowe.

W Yakuza Online wcielimy się w czterdziestoletniego gangstera imieniem Ichiban Kasuga, który w 2018 roku spróbuje przejąć kontrolę nad tokijską dzielnicą rozrywki Kamuchoro. Nie będzie to łatwe, gdyż pozycja starych organizacji przestępczych, z których się wywodzi, mocno osłabła w tym miejscu za sprawą aktywności policji oraz pochodzącej z Osaki grupy jakuza znanej jako Omi Alliance.

  1. Yakuza Online – oficjalna strona gry