Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2017, 08:59

autor: Adrian Werner

Yakuza: Kiwami 2 zostanie zapowiedziana jutro?

Według wiarygodnych plotek, jutro firma Sega zapowie grę Yakuza: Kiwami 2. Będzie to remake drugiej odsłony cyklu, wydanej pierwotnie na PlayStation 2.

Według doniesień Yakuza: Kiwami 2 to remake gry Yakuza 2. - Yakuza: Kiwami 2 zostanie zapowiedziana jutro? - wiadomość - 2017-08-25
Według doniesień Yakuza: Kiwami 2 to remake gry Yakuza 2.

Wszystko wskazuje na to, że Yakuza: Kiwami 2 będzie kolejną odsłoną popularnego gangsterskiego cyklu firmy Sega. Tajwańska wersja serwisu PlayStation Store pospieszyła się i umieściła grę w swojej ofercie, zanim została ona oficjalnie zapowiedziana. Wpis szybko usunięto, ale mleko już się rozlało.

Oczywiście do tych doniesień należy podchodzić z dużym dystansem do momentu oficjalnego ujawnienia projektu. Na szczęście na to nie będziemy musieli czekać długo. Jutro odbędzie się bowiem specjalny event, transmitowany m.in. przez YouTube, podczas którego ujawniona zostanie nowa odsłona cyklu.

Na razie niewiele wiadomo na temat Yakuza: Kiwami 2, poza tym, że produkcja zmierza na PlayStation 4 i będzie to remake drugiej części cyklu, czyli gry Yakuza 2. Nowa wersja powstaje na bazie silnika Dragon, a azjatycka premiera ma się odbyć w grudniu tego roku.

Niestety, seria ma brzydki zwyczaj zmuszania zachodnich fanów do długiego oczekiwania na anglojęzyczne wersje kolejnych odsłon. Przypomnijmy, że remake pierwszej części serii, czyli Yakuza Kiwami, ukazał się w Japonii w styczniu 2016 roku, a do Europy trafi dopiero za cztery dni. Mamy nadzieję, że w przypadku Yakuza: Kiwami 2 twórcy wykażą się większym pośpiechem i dostaniemy grę wcześniej niż w połowie 2019 roku.

Przypomnijmy, że Yakuza 2 zadebiutowała na PlayStation 2 w 2006 roku w Japonii, a dwa lata później ukazała się wersja anglojęzyczna. Produkcja była chwalona za ulepszenia systemu walki, ciekawszą historię, dodanie wątku romantycznego oraz umożliwienie graczom zabawy z japońskim głosami, podczas gdy pierwsza odsłona oferowała wyłącznie angielski dubbing.

  1. Oficjalna strona cyklu
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.