Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PS3
Okładka Yakuza: Restoration (PS4)

Yakuza: Restoration

Kontynuacja trzecioosobowej gry akcji Yakuza: Kenzan, stanowiącej spin-offową odsłonę popularnego w Kraju Kwitnącej Wiśni cyklu gier gangsterskich firmy SEGA.

Akcji | TPP | historyczne | samuraje | XIX wiek | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Yakuza: Restoration (PS4)

producent: SEGA

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

data premiery gry:

22lut2014

PS3 PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Yakuza: Restoration (jap. Yakuza Ishin) to trójwymiarowa gra przygodowa, łącząca w sobie wiele gatunków, która przedstawia kulisy funkcjonowania oraz życia japońskich grup przestępczych. Po grze Yakuza Kenzan, którą wydano w Japonii na PlayStation 3 w 2008 roku, tytuł jest już drugą odsłoną pobocznego cyklu serii Yakuza. W przeciwieństwie do głównej linii tytułów, skupiających się na funkcjonowaniu współczesnej Yakuzy, spin-offy przedstawiają korzenie tej organizacji i przenoszą nas w czasie do Japonii epoki Edo, obejmującej okres od siedemnastego do dziewiętnastego wieku. Za powstanie Yakuza: Restoration ponownie odpowiada Sega.

Podobnie jak w poprzedniej części pobocznej serii, twórcy gry zdecydowali się na zabawę z historią swojego kraju. Akcja tytułu rozgrywa się w XIX wieku, pod sam koniec epoki Edo, tuż przed obaleniem Szogunatu. Głównym bohaterem tytułu jest autentycznie żyjący w tamtych czasach Ryoma Sakamoto, jeden z inicjatorów i przywódców powstania przeciwko kilkusetletnim rządom Szogunów. Sakamoto z gry posiada jednak osobowość oraz wygląd Kazumy Kiryu, protagonisty wszystkich dotychczasowych odsłon Yakuzy, rozgrywających się we współczesności.

Akcję tradycyjnie obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Podczas rozgrywki gracze będą mogli przemierzyć historyczne ulice miast Kyoto oraz Tosa, przyciągające ze wszystkich stron Japonii wagabundów, przestępców oraz zaangażowanych politycznie rewolucjonistów. Poza główną linią fabularną, wezmą także udział w wielu różnych pobocznych aktywnościach i minigrach. W trakcie walki posługujemy się pięściami, bronią białą, a także palną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 9,2 / 10 na podstawie 539 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Gry podobne do Yakuza: Restoration

Wymagania wiekowe Yakuza: Restoration

odpowiednia dla każdego wieku

Yakuza: Restoration na PS4 będzie działać w 60 klatkach na sekundę. Udostępniono kilka filmów z rozgrywki
Yakuza: Restoration na PS4 będzie działać w 60 klatkach na sekundę. Udostępniono kilka filmów z rozgrywki

wiadomość14 stycznia 2014

Ujawniono garść informacji na temat gry Yakuza: Restoration w wersji na PlayStation 4 - np. dowiedzieliśmy się, że gra będzie działać w 60 klatkach na sekundę. Ponadto udostępniono kilka zapisów rozgrywki z tego tytułu.

PS3
PS4