Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PS3
Okładka Yakuza: Restoration (PS4)
OkładkaYakuza: Restoration (PS4)

Yakuza: Restoration

Kontynuacja trzecioosobowej gry akcji Yakuza: Kenzan, stanowiącej spin-offową odsłonę popularnego w Kraju Kwitnącej Wiśni cyklu gier gangsterskich firmy SEGA.

Akcji | TPP | historyczne | samuraje | XIX wiek | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Yakuza: Restoration Premiera

22lut2014

PS3 PS4

producent: SEGA wydawca: SEGA Strona oficjalna

Gry podobne do Yakuza: Restoration

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Deep Down

Reborn

Yakuza: Restoration (jap. Yakuza Ishin) to trójwymiarowa gra przygodowa, łącząca w sobie wiele gatunków, która przedstawia kulisy funkcjonowania oraz życia japońskich grup przestępczych. Po grze Yakuza Kenzan, którą wydano w Japonii na PlayStation 3 w 2008 roku, tytuł jest już drugą odsłoną pobocznego cyklu serii Yakuza. W przeciwieństwie do głównej linii tytułów, skupiających się na funkcjonowaniu współczesnej Yakuzy, spin-offy przedstawiają korzenie tej organizacji i przenoszą nas w czasie do Japonii epoki Edo, obejmującej okres od siedemnastego do dziewiętnastego wieku. Za powstanie Yakuza: Restoration ponownie odpowiada Sega.

Podobnie jak w poprzedniej części pobocznej serii, twórcy gry zdecydowali się na zabawę z historią swojego kraju. Akcja tytułu rozgrywa się w XIX wieku, pod sam koniec epoki Edo, tuż przed obaleniem Szogunatu. Głównym bohaterem tytułu jest autentycznie żyjący w tamtych czasach Ryoma Sakamoto, jeden z inicjatorów i przywódców powstania przeciwko kilkusetletnim rządom Szogunów. Sakamoto z gry posiada jednak osobowość oraz wygląd Kazumy Kiryu, protagonisty wszystkich dotychczasowych odsłon Yakuzy, rozgrywających się we współczesności.

Akcję tradycyjnie obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Podczas rozgrywki gracze będą mogli przemierzyć historyczne ulice miast Kyoto oraz Tosa, przyciągające ze wszystkich stron Japonii wagabundów, przestępców oraz zaangażowanych politycznie rewolucjonistów. Poza główną linią fabularną, wezmą także udział w wielu różnych pobocznych aktywnościach i minigrach. W trakcie walki posługujemy się pięściami, bronią białą, a także palną.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 9,2 / 10 na podstawie 539 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Yakuza: Restoration: Odpowiednia dla każdego wieku.

PS3
PS4