Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4
Okładka Deep Down (PS4)

Deep Down PS4

Gra z gatunku RPG akcji, wyprodukowana przez studio Capcom Online Games we współpracy z SCE Japan Studio. Fabuła Deep Down przedstawia wizję przyszłości, w której ludzkość opanowała technologię pozwalającą na podróże w przeszłość zapisaną w artefaktach.

RPG | TPP | fantasy | science fiction | zagraj za darmo | multiplayer | kooperacja | RPG akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Deep Down (PS4)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

data nieogłoszona

Deep Down to pierwsza gra firmy Capcom tworzona z myślą o możliwościach konsoli PlayStation 4 i z wykorzystaniem nowego silnika Panta Rhei. Za produkcję tytułu odpowiadają zespoły deweloperskie Capcom Online Games oraz SCE Japan Studio.

Konwencja gry łączy elementy science fiction oraz fantasy. Akcja umiejscowiona została w roku 2094, jednak sednem zabawy są podróże w odległą, zapisaną w artefaktach przeszłość, gdzie gracze mogą szukać skarbów i walczyć z potworami.

Rozgrywka zaprojektowana została z myślą o zabawie w trybie sieciowej kooperacji dla maksymalnie czterech graczy. Uczestnicy wcielają się w role herosów (rycerzy, wojowników, magów itp.), zapuszczających się w głąb losowo generowanych podziemi, pełnych pułapek, potworów oraz także cennych przedmiotów do znalezienia. Bohaterowie dysponują różnego rodzaju uzbrojeniem (miecze, włócznie, czary) oraz umiejętnościami, które definiują ich rolę w drużynie.

Mechanika walki opiera się na rozwiązaniach doskonale znanych miłośnikom gier typu hack'n'slash. W trakcie pojedynków z przeciwnikami postaci mogą wyprowadzać różne rodzaje ataków i obron, a ponadto łączyć je w bardziej skuteczne kombinacje. Na uwagę zasługują wrogowie, których wygląd oraz posiadany oręż generowane są losowo.

Deep Down wyróżnia się mocno rozbudowanymi funkcjami społecznościowymi. Pozwalają one m.in. na komunikację ze znajomymi, w tym chociażby wzywanie na pomoc innych graczy albo pożyczanie wirtualnych przedmiotów.

Wysokiej jakości oprawa wizualna gry to zasługa nowoczesnego silnika Panta Rhei. Oferuje on wsparcie dla takich technologii jak teselacja, dynamiczny poziom detali (DLOD), Approximating Catmull-Clark Subdivision Surfaces, oświetlenie Voxel Cone Tracing czy tekstury Partially Resident.

Uwaga: gra dystrybuowana jest na zasadzie free-to-play z systemem mikropłatności. Oznacza to, że w Deep Down zagrać można za darmo, jednak niektóre opcje i przedmioty mogą wymagać uiszczenia opłaty.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.1 / 10 na podstawie 200 głosów czytelników.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Deep Down

odpowiednia dla każdego wieku

Deep Down - capcomowskie RPG akcji najładniejszą grą na PlayStation 4?
Deep Down - capcomowskie RPG akcji najładniejszą grą na PlayStation 4?

Przed premierą 30 października 2013, 12:01

Jeśli dotychczasowy opis mógł przywieść na myśl takie gry jak Dark Souls czy Dragon’s Dogma, to opis fabularny dorzuca do tego jeszcze jednoznaczne skojarzenia z serią Assassin’s Creed. Akcja gry osadzona zostanie w 2094 roku w Nowym Jorku, a główny bohater posiadać ma zdolność odgrywania wspomnień. Brzmi znajomo. I nawet taki drobiazg, że owe wspomnienia pochodzić będą nie z DNA naszych przodków, a z przedmiotów, których dotkniemy, wiele w tym aspekcie nie zmienia. Prawdopodobnie irytujące głosy słyszane w zwiastunach i filmach z rozgrywki, o których wspomniałem wcześniej, mają właśnie związek z motywem wracania do przeszłości – stawiam na strzępki wspomnień, które w miarę postępów w danej lokacji przerodzą się w krótką opowieść.