Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS3PSVPS4PCXONE
Okładka Reborn (PS3)

Reborn

Trzecioosobowy RPG akcji niezależnego studia Elemental-Labs. Reborn osadzone jest w cyberpunkowej wersji Japonii z roku 2188.

RPG | TPP | cyberpunk | science fiction | crowdfunding | indie | kooperacja | demony | Japonia | RPG akcji

Okładka Reborn (PS3)

producent: Elemental-Labs

wydawca: Acttil

Strona oficjalna

data premiery gry:

anulowana

PC PS4 XONE PS3 PSV
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Reborn stanowi reprezentanta gatunku gier RPG akcji, za którego powstanie odpowiada niezależne studio Elemental-Labs z siedzibą w kalifornijskim Anaheim.

Fabułę omawianego tytułu osadzono w cyberpunkowej Japonii – a dokładniej w futurystycznym mieście Neo-Tokio w roku 2188. Główny bohater to Musashi Miyamoto – nieprzypadkowo nosi on miano legendarnego fechtmistrza z Kraju Kwitnącej Wiśni, jako że twórcy gry postanowili ukazać jego uwspółcześnioną, młodzieńczą postać. Opowieść koncentruje się wokół stojącej na czele miasta (jak i całej Japonii) cybernetycznej korporacji Nexus Roku, której przywódczyni, Rena Nakano, dąży do uwolnienia Sojobo – potężnego demona, który w zamierzchłych czasach był ludzkim wojownikiem, lecz stracił swoje człowieczeństwo po tym, jak zamordował własnego mistrza. Jak przystało na realia cyberpunku, świat jest pełen mroku, nierówności społecznych i walczących o wpływy bezwzględnych przestępczych karteli, a ponadto cybernetyczne wszczepy prowadzą coraz bliżej do zatarcia się granicy między człowiekiem a maszyną.

Kampania została podzielona na misje, toteż fabuła ma raczej liniowy charakter. Na szczęście twórcy pozostawili graczowi swobodę w wielu innych aspektach. Dotyczy to zwłaszcza opartego na punktach i poziomach doświadczenia rozwoju postaci, który może przebiegać w różnych kierunkach. Duży wpływ na możliwości bohatera mają również cyber wszczepy, których coraz bardziej zaawansowane odmiany możemy umieszczać w jego ciele wraz z postępami w rozgrywce. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia ekwipunku, zbieranego po pokonanych wrogach.

Co istotne, twórcy pozostawili nam sporą swobodę działania w stosunku do przeciwników, którzy licznie zasiedlają odwiedzane lokacje. Możemy otwarcie rzucić się w wir walki, ale nic nie stoi też na przeszkodzie, by przekraść się obok nich albo przebiec między nimi i próbować ich zgubić. Starcia są dynamiczne i widowiskowe, przywodząc na myśl poniekąd rozwiązania z serii Ninja Gaiden czy God of War. Walczyć można zarówno przy użyciu mieczy, jak i gołymi rękoma. Co ciekawe, gra nieustannie ocenia nasze podejście do przeciwników, biorąc pod uwagę, jak wielu z nich posyłamy w zaświaty – na tej podstawie otrzymujemy punkty odzwierciedlające jedną z trzech postaw, które przekładają się na to, jaki stosunek mają do nas poszczególni bohaterowie niezależni (NPC).

Gra powstała przy użyciu zaawansowanej technologii Unreal Engine, toteż oferuje oprawę graficzną na najwyższym poziomie.

W Reborn może bawić się do czterech osób naraz, przechodząc kampanię fabularną wspólnymi siłami (do dwóch w sieci lokalnej, trzy lub cztery przez Internet).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 9,7 / 10 na podstawie 358 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Reborn

16+

Reborn – nowe RPG akcji na konsole PlayStation zadebiutuje na Kickstarterze
Reborn – nowe RPG akcji na konsole PlayStation zadebiutuje na Kickstarterze

wiadomość20 września 2013

22 września w serwisie Kickstarter rozpocznie się zbiórka pieniędzy na dokończenie produkcji gry Reborn, RPG akcji, które ma trafić na konsole PlayStation 3 i PlayStation 4. Przy okazji tej zapowiedzi twórcy podali szereg informacji na temat powstającego tytułu oraz opublikowali pierwsze grafiki koncepcyjne.

PC
PS4
XONE
PS3
PSV