Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Yakuza: Kenzan! (PS3)
OkładkaYakuza: Kenzan! (PS3)

Yakuza: Kenzan! PS3

Ryu Ga Gotoku: Kenzan!

Gra akcji, ukazana z perspektywy trzeciej osoby i należąca do popularnej serii. W tej części akcja toczy się nie w czasach współczesnych, lecz w epoce japońskiego feudalizmu.

Akcji | TPP | samuraje | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Yakuza: Kenzan! Premiera PS3

6marca2008

producent: Amusement Vision wydawca: SEGA

japońskajapońska

Gry podobne do Yakuza: Kenzan!

Grand Theft Auto IV

Mafia II

Saints Row 2

Yakuza: Kenzan! to kolejna odsłona popularnej serii gier akcji tworzonych pod czujnym okiem Toshihiro Nagoshi. Gra stanowi prequel poprzednich części, poznaną nam już współczesną Japonię tym razem zamieniamy na czasy feudalne. Produkcję opracowało studio Amusement Vision, jej wydawcą została firma Sega.

Wątek fabularny przenosi nas do siedemnastego wieku, na początek epoki Edo, trwającej od 1603 do 1868 roku. Główny bohater gry to samuraj Miyamoto Musashi, mieszkający w rozrywkowej dzielnicy Kioto i przedstawiający się tam jako Kazumanosuke Kiryu. Mężczyzna trudni się tam ochroną tych, którzy potrafią za to sowicie zapłacić. Pewnego razu spotyka Harukę, młodą dziewczynę oferującą pieniądze za pozbycie się pewnego człowieka. Celem ma być... Miyamoto Musashi.

Postaci znane fanom cyklu przeniesiono do ówczesnej stolicy Japonii - Kioto, po części zrekonstruowanej przez twórców programu. W dystrykcie Gion, będącym właściwie miastem w mieście, gracz uchodzi za swoistego playboya. Poza tym terenem, Kiryu przemienia się w Musashi, po czym w chwilach zagrożenia, bez skrupułów tnie na kawałki swoich oponentów, wykorzystując poznane style walki. Te zaś powiązane są z wybraną bronią, jak np. z wielkimi i ciężkimi mieczami zadającymi potężne, pojedyncze uderzenia lub jednoręcznymi, świetnymi do zadawania serii ciosów.

Główny bohater specjalne zagrywki nabywa będąc świadkiem różnych zdarzeń, czerpiąc niezbędna inspirację z nawet najzwyklejszych sytuacji, jak choćby gdy farmer zostaje zaskoczony przez agresywnego woła lub podczas obserwacji zachowania psa próbującego złapać kość. System rozwoju umiejętności pozwala zadbać o rozwój bohatera, przy czym po nowe zdolności najlepiej udać się do mistrzów danego fachu. Kowale natomiast z chęcią zajmują się złożonym na ich ręce rynsztunkiem.

W Yakuza: Kenzan! oglądamy szczegółowy i tętniący życiem świat. Na każdym kroku spotykamy mieszkańców zasiadających np. w wejściach do sklepów, gdzie posilają się lub wykonują inne czynności. Wzorem dwóch pierwszych odsłon serii, także i tu natkniemy się na wiele mini-gier. Są to między innymi: zabawa w kości, japońskie szachy, łucznictwo czy wyścig żółwi.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 9,4 / 10 na podstawie 446 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Yakuza: Kenzan!: 18+