Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXSXPS5PS4
Okładka Judgment (XSX)
OkładkaJudgment (XSX)

Judgment

Przygodowa gra akcji, w której wcielamy się w detektywa prowadzącego skomplikowane śledztwa kryminalne. Judgment zostało stworzone przez autorów popularnej serii Yakuza, czyli Ryu Ga Gotoku Studio. Jako były prawnik Takayuki Yagami zajmujemy się ściganiem przestępców.

Akcji | TPP | thriller | detektywistyczne | kryminalne | beat 'em up | Japonia | przygodowe gry akcji

Judgment Premiera

25cze2019

PS4

23kwi2021

PS5 XSX

producent: Ryu ga Gotoku Studio wydawca: SEGA wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Judgment jest przygodową grą akcji, fabułą i klimatem nawiązującą do thrillerów i kryminałów. Gracz wciela się w detektywa prowadzącego śledztwo w sprawie seryjnego mordercy. Za stworzenie tego tytułu odpowiadają autorzy popularnej serii Yakuza – Ryu Ga Gotoku Studio.

Fabuła

W grze wcielamy się w byłego prawnika o imieniu Takayuki Yagami. Jego ponadprzeciętne zdolności w tym fachu doprowadziły do tragedii – mężczyzna, którego wybronił od kary za morderstwo, po uniewinnieniu popełnił identyczną zbrodnię.

Wydarzenie to odcisnęło piętno na Yagamim i spowodowało, że otworzył agencję detektywistyczną. Wśród spraw, które trafiły na jego biurko znalazła się tajemnicza seria morderstw. Detektyw podejmuje śledztwo i rozpoczyna poszukania sprawcy.

Mechanika

W Judgment akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Produkcja jest rozbudowaną przygodową grą akcji. Gracze eksplorują w niej trójwymiarowe, interaktywne środowisko. Kamurocho, czyli dzielnica, w której rozgrywa się akcja jest wypełniona różnego rodzaju budynkami usługowymi, z których można korzystać.

Głównym elementem zabawy w Judgment jest prowadzenie śledztw. Gracz może rozwiązywać sprawy poprzez przesłuchiwanie świadków, śledzenie podejrzanych (możemy przebierać się, by skuteczniej radzić sobie z tym zadaniem) czy zbieranie dowodów. Część osób, z którymi przyjdzie rozmawiać detektywowi, rzuci się do ucieczki. Złapanie ich jest możliwe w czasie pościgów opierających się na serii quick time event.

Dodatkowo tytuł posiada rozbudowany system walki, który przypomina ten zastosowany w Yakuza 0. W czasie walki wykorzystywać można dwa różne style ataków – żurawia oraz tygrysa. Pierwszy z nich dobrze sprawdza się przy starciach z grupami. Drugi natomiast jest przydatny, gdy trzeba rozprawić się z jedną osobą.

Tryby gry

W Judgment możemy grać wyłącznie w trybie single player.

Kwestie techniczne

Judgment posiada bardzo atrakcyjną, trójwymiarową oprawę graficzną. Świetne wrażenie robią zarówno zaawansowany system oświetlenia, pełne detali środowisko, jak i realistyczne i doskonale animowane modele postaci.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 2,5 / 10 na podstawie 565 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6 / 10 na podstawie 71 głosów czytelników.

Judgment cena w dniu premiery: 159,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Judgment

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która zachęca do uprawiania hazardu lub go uczy.
PS4
PS5
XSX