Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS5PS4XSX
Okładka Judgment (PS5)

Judgment

Przygodowa gra akcji, w której wcielamy się w detektywa prowadzącego skomplikowane śledztwa kryminalne. Judgment zostało stworzone przez autorów popularnej serii Yakuza, czyli Ryu Ga Gotoku Studio. Jako były prawnik Takayuki Yagami zajmujemy się ściganiem przestępców.

Akcji | TPP | thriller | detektywistyczne | kryminalne | beat 'em up | Japonia | przygodowe gry akcji

Okładka Judgment (PS5)

wydawca: SEGA

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

25cze2019

PS4

23kwi2021

PS5 XSX

Judgment jest przygodową grą akcji, fabułą i klimatem nawiązującą do thrillerów i kryminałów. Gracz wciela się w detektywa prowadzącego śledztwo w sprawie seryjnego mordercy. Za stworzenie tego tytułu odpowiadają autorzy popularnej serii Yakuza – Ryu Ga Gotoku Studio.

Fabuła

W grze wcielamy się w byłego prawnika o imieniu Takayuki Yagami. Jego ponadprzeciętne zdolności w tym fachu doprowadziły do tragedii – mężczyzna, którego wybronił od kary za morderstwo, po uniewinnieniu popełnił identyczną zbrodnię.

Wydarzenie to odcisnęło piętno na Yagamim i spowodowało, że otworzył agencję detektywistyczną. Wśród spraw, które trafiły na jego biurko znalazła się tajemnicza seria morderstw. Detektyw podejmuje śledztwo i rozpoczyna poszukania sprawcy.

Mechanika

W Judgment akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Produkcja jest rozbudowaną przygodową grą akcji. Gracze eksplorują w niej trójwymiarowe, interaktywne środowisko. Kamurocho, czyli dzielnica, w której rozgrywa się akcja jest wypełniona różnego rodzaju budynkami usługowymi, z których można korzystać.

Głównym elementem zabawy w Judgment jest prowadzenie śledztw. Gracz może rozwiązywać sprawy poprzez przesłuchiwanie świadków, śledzenie podejrzanych (możemy przebierać się, by skuteczniej radzić sobie z tym zadaniem) czy zbieranie dowodów. Część osób, z którymi przyjdzie rozmawiać detektywowi, rzuci się do ucieczki. Złapanie ich jest możliwe w czasie pościgów opierających się na serii quick time event.

Dodatkowo tytuł posiada rozbudowany system walki, który przypomina ten zastosowany w Yakuza 0. W czasie walki wykorzystywać można dwa różne style ataków – żurawia oraz tygrysa. Pierwszy z nich dobrze sprawdza się przy starciach z grupami. Drugi natomiast jest przydatny, gdy trzeba rozprawić się z jedną osobą.

Tryby gry

W Judgment możemy grać wyłącznie w trybie single player.

Kwestie techniczne

Judgment posiada bardzo atrakcyjną, trójwymiarową oprawę graficzną. Świetne wrażenie robią zarówno zaawansowany system oświetlenia, pełne detali środowisko, jak i realistyczne i doskonale animowane modele postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 0 / 10 na podstawie 550 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6 / 10 na podstawie 71 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 159,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Judgment

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która zachęca do uprawiania hazardu lub go uczy.
Judgment trafi na PS5 i Xbox Series X / S
Judgment trafi na PS5 i Xbox Series X / S

wiadomość2 lutego 2021

Japoński koncern Sega poinformował, że spin-off popularnego cyklu Yakuza – zatytułowany Judgment – w kwietniu trafi na PS5, Xboksy Series X / S oraz platformę Google Stadia.

Po aresztowaniu aktora Sega wycofuje Judgment ze sprzedaży
Po aresztowaniu aktora Sega wycofuje Judgment ze sprzedaży

wiadomość13 marca 2019

Po tym jak Pierre Taki, japoński muzyk i aktor, przyznał się do zażycia niewielkiej ilości kokainy, Sega wycofała ze sprzedaży grę Judgment (w Japonii znaną pod tytułem Judge Eyes), w której artysta wystąpił.

Twórcy Yakuzy zapowiadają Project JUDGE
Twórcy Yakuzy zapowiadają Project JUDGE

wiadomość10 września 2018

Przed zbliżającymi się targami Tokyo Game Show, studio Ryu Ga Gotoku zapowiedziało nową produkcję. Project JUDGE będzie mrocznym thrillerem od twórców Yakuzy, dlatego o liczbę efektownych walk można być spokojnym.

PS4
PS5
XSX