Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2018, 19:55

Twórcy Yakuzy zapowiadają Project JUDGE

Przed zbliżającymi się targami Tokyo Game Show, studio Ryu Ga Gotoku zapowiedziało nową produkcję. Project JUDGE będzie mrocznym thrillerem od twórców Yakuzy, dlatego o liczbę efektownych walk można być spokojnym.

Wizerunku głównemu bohaterowi użyczy Takuya Kimara. - Twórcy Yakuzy zapowiadają Project JUDGE - wiadomość - 2018-09-11
Wizerunku głównemu bohaterowi użyczy Takuya Kimara.

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów Yakuzy. Ryu Ga Gotoku Studio, odpowiedzialne za serię, zapowiedziało właśnie nową produkcję - Project JUDGE. Kolejne dzieło Toshihiro Nagoshiego zadebiutuje na PlayStation 4 13 grudnia. Niestety, dla wszystkich fanów spoza Kraju Kwitnącej Wiśni, ta data dotyczy tylko premiery w Japonii. Nie podano konkretnego terminu debiutu na Zachodzie, można więc oczekiwać nawet rocznego opóźnienia względem japońskiego wydania.

Project JUDGE zapowiada się na zdecydowanie mroczniejszą produkcję, niż to, do czego przyzwyczaiła nas seria Yakuza. W grze wcielimy się w detektywa prowadzącego śledztwa, które w swojej mechanice przypominają nieco L.A. Noire, z tym, że możemy spodziewać się większego nacisku na akcję, niż w produkcji Team Bondi. Z tego co widzimy na zapisie rozgrywki, możemy spodziewać się typowych dla gier studia Ryu Ga Gotoku scen walki wręcz, które dynamiką potrafią zawstydzić nawet popularne bijatyki.

W udostępnionym materiale z rozgrywki możemy również zobaczyć, że studio odrobiło lekcje z Hitmana. W grze pojawi się możliwość przebierania się adekwatnie do wykonywanej misji. Będziemy mogli również otwierać zamki i używać „wiedźmińskich zmysłów”, by analizować otoczenie. Ciekawie zapowiada się sterowanie dronem, za pomocą którego będziemy mogli inwigilować niedostępne dla bohatera pomieszczenia.

Project JUDGE może okazać się nie lada gratką dla fanów Yakuzy, mimo że tym razem pokierujemy postacią reprezentującą prawo. Nie zabraknie też typowych dla gangsterskiej serii mechanik. Będzie widowiskowo, będą minigierki oraz quick time eventy, a przede wszystkim masa „japońszczyzny” w najlepszym wydaniu. Szkoda tylko, że graczom w Europie i Stanach przyjdzie czekać na produkcję dłużej.

  1. Oficjalna strona internetowa PlayStation
  2. Oficjalna strona internetowa firmy SEGA