Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2019, 18:04

autor: Bartosz "Frozen" Krawcewicz

Po aresztowaniu aktora Sega wycofuje Judgment ze sprzedaży

Po tym jak Pierre Taki, japoński muzyk i aktor, przyznał się do zażycia niewielkiej ilości kokainy, Sega wycofała ze sprzedaży grę Judgment (w Japonii znaną pod tytułem Judge Eyes), w której artysta wystąpił.

Pierre Taki jako Kyohei Hamura w grze Judgment. - Po aresztowaniu aktora Sega wycofuje Judgment ze sprzedaży - wiadomość - 2019-03-13
Pierre Taki jako Kyohei Hamura w grze Judgment.

Masanori Taki, japoński aktor i muzyk powszechnie znany pod pseudonimem Pierre Taki, został wczoraj aresztowany pod zarzutem zażywania kokainy. Chociaż policja nie znalazła żadnych narkotyków w samochodzie i mieszkaniu oskarżonego, to wyniki badania moczu Japończyka jednoznacznie potwierdziły podejrzenia organów ścigania. Postawiony przed niepodważalnymi dowodami celebryta przyznał się do zażycia niewielkiej ilości kokainy. W świetle japońskiego prawa za czyn ten grozi mu do siedmiu lat pozbawienia wolności.

Pierre Taki użyczył swojego wizerunku i głosu Kyoheiowi Hamurze, istotnemu dla fabuły gangsterowi, w grze Judgment stworzonej przez Ryu ga Gotoku Studio (oddział firmy Sega odpowiedzialny m.in. za serię Yakuza). Ponieważ zażywanie narkotyków jest mocno piętnowane społecznie w Kraju Kwitnącej Wiśni, wydawca poczuł się zobowiązany do stanowczego odcięcia się od haniebnego czynu aktora. Sega w oficjalnym oświadczeniu ogłosiła, że Judge Eyes (japoński tytuł gry Judgment) zostanie całkowicie wycofane ze sprzedaży na rynku japońskim – produkcja zniknie z dystrybucji cyfrowej, a pudełkowe kopie nie będą już dłużej dostarczane do sklepów. Jakby tego było mało, wydawca usunął ze swojego oficjalnego japońskiego konta na Twitterze wszystkie wzmianki na temat tytułu.

Taki zatrzymany przez policję (źródło: asahi.com). - Po aresztowaniu aktora Sega wycofuje Judgment ze sprzedaży - wiadomość - 2019-03-13
Taki zatrzymany przez policję (źródło: asahi.com).

Co ciekawe, nie jest to pierwszy przypadek usuwania aktora przez firmę Sega z powodu jego potencjalnego kontaktu z narkotykami. W grze Yakuza 4 na PlayStation 3 w jedną z grywalnych postaci, Masayoshiego Tanimurę, wcielił się japoński aktor Hiroki Narimiya. W remasterze na PS4 zastąpił go jednak Toshiki Masuda. Powód? W grudniu 2016 roku jeden z japońskich tabloidów podał niepotwierdzoną informację o zażywaniu przez Narimiyę narkotyków.

Judgment, który w Japonii ukazał się 13 grudnia 2018 roku pod tytułem Judge Eyes, na Zachodzie ma wyjść 25 czerwca 2019 roku. Produkcja ukaże się wyłącznie na PlayStation 4. Nie wiadomo, czy sprawa Pierre'a Takiego wpłynie w jakikolwiek sposób na premierę tytułu w Stanach Zjednoczonych i Europie.