Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka Yakuza 4 Remastered (PS4)

Yakuza 4 Remastered PS4

Zremasterowana wersja gry Yakuza 4; oprócz znanego z wcześniejszych części serii Kazumy Kiryu gracze wcielają się tutaj w trójkę innych bohaterów, których losy wzajemnie się przeplatają.

Akcji | TPP | gangsterskie | elementy RPG | beat 'em up | reedycje/remastery/remaki | Japonia | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Yakuza 4 Remastered (PS4)

producent: SEGA

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

japońska

data premiery gry w wersji PS4:

17stycznia2019

Yakuza 4 Remastered jest zremasterowaną wersją czwartej odsłony cyklu Yakuza, rozwijanego przez firmę Sega. Produkcja została wydana na platformę PS4.

Fabuła

Akcja gry Yakuza 4 Remastered rozpoczyna się w momencie, kiedy w strzelaninie na terenie fikcyjnej, tokijskiej dzielnicy Kamurocho (inspirowanej prawdziwym Kabukicho) ginie głowa rodziny Kanemura – Hiroaki Arai – co dało początek krwawej walce o władzę nad przestęczym półświatkiem całego dystryktu. Oczywiście my ponownie trafiamy w sam środek gangsterskiej wojny, jednak tym razem autorzy nie oddają do naszej dyspozycji jednego głównego bohatera, a czterech. Oprócz znanego z wcześniejszych gier spod szyldu Yakuza Kazumy Kiryu, w trakcie zabawy wcielamy się także w Shuna Akiyamę (byłego bezdomnego), Taigę Saejimę (pogromcę Yakuzy) oraz Masayoshiego Tanimurę (skorumpowanego policjanta). Historie każdego z osobna, które często się przeplatają, poznajemy na przestrzeni kolejnych rozdziałów opowieści.

Mechnika

W wydanej na platformie PS4 grze Yakuza 4 Remastered akcję obserwujemy zza pleców postaci (TPP). Dzielnica Kamurocho ma otwartą strukturę, a w porównaniu z wersją z Yakuzy 3 autorzy rozbudowali ją między innymi o system kanałów, podziemny parking i centrum handlowe, dachy budynków oraz Rojiurę, czyli obszar ulokowany na tyłach dystryktu. Motorem gry ponownie są nie tylko zadania fabularne, lecz także szereg rozmaitych aktywności pobocznych. Wśród tych ostatnich prym wiodą kluby z hostessami, gdzie kontrolowany bohater może flirtować z jedną z trzech dziewczyn, zamawiając posiłki i napoje, uważnie odpowiadając na jej pytania czy wreszcie wręczając jej rozmaite prezenty; poza tym na sprawdzenie czeka ponad dwadzieścia minigier pokroju karaoke, kręgli, tenisa stołowego, bilarda, automatów pachinko, golfa czy choćby pokera.

Jednym z nadrzędnych elementów rozgrywki jest walka na pięści z przeciwnikami; każdy z bohaterów dysponuje unikalnym stylem walki – podczas gdy Akiyama potrafi między innymi prowokować adwersarzy, Saejima rzuca w oponentów ciężkimi przedmiotami, z kolei Tanimura może parować ciosy. Łącząc ataki w widowiskowe kombinacje ładujemy specjalny pasek, po którego napełnieniu możemy wyprowadzić efektownego finishera. W miarę postępów protagoniści zdobywają punkty doświadczenia i zwiększają swój potencjał bojowy, poszerzając wachlarz dostępnych ciosów i umiejętności.

Kwestie techniczne

W porównaniu z oryginalną wersją czwartej Yakuzy, Yakuza 4 Remastered może się pochwalić poprawioną oprawą graficzną; tytuł działa w sześćdziesięciu klatkach na sekundę i rozdzielczości 1080p.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Gry podobne do Yakuza 4 Remastered

Wymagania wiekowe Yakuza 4 Remastered

18+

Remastery gier Yakuza 3, 4 i 5 doczekają się wersji anglojęzycznych
Remastery gier Yakuza 3, 4 i 5 doczekają się wersji anglojęzycznych

wiadomość31 maja 2018

Zapowiedziane w zeszłym tygodniu remastery gier Yakuza 3, Yakuza 4 i Yakuza 5 doczekają się wersji anglojęzycznych. Co więcej, nie będą one w żaden sposób ocenzurowane w porównaniu z japońskimi wydaniami. Poznaliśmy również wyniki sprzedaży Yakuza 6: The Song of Life, zbliżające się do miliona kopii.

Yakuza 3-5 z remasterami, gra planszowa Crusader Kings i inne wieści
Yakuza 3-5 z remasterami, gra planszowa Crusader Kings i inne wieści

wiadomość22 maja 2018

Dziś piszemy o zapowiedzi ulepszonych wersji gier Yakuza 3, Yakuza 4 i Yakuza 5 na PS4, udanej zbiórce pieniędzy na grę planszową Crusader Kings i o odebraniu Electronic Arts licencji golfowego PGA Tour, którą teraz mogą pochwalić się twórcy The Golf Club. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.